Firari FETÖ’cü anlattı: İYİ Parti ile bizzat görüştüm… ‘Hala bürokraside önemli kaynaklarım var’

featured

FETÖ’nün medya yapılanması davasının firari sanıklarından Said Sefa, katıldığı bir Youtube yayınında ‘İYİ Parti’ye yönelik bir saldırı olabileceği’ konusunda partinin kurmaylarıyla bizzat görüştüğünü anlattı. İYİ Partililer’in “Konjonktür gereği ismimi açıklamasan iyi olur ama biz her şeyin farkındayız” dediklerini öne süren Sefa, hala bürokraside önemli haber kaynakları olduğunu söyledi.

VERYANSIN TV

FETÖ firarisi Said Sefa, katıldığı bir Youtube yayınında organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in açıklamaları hakkında konuştu.

‘İKİ TARAFTAN DA BİLGİLER ALIYORDUM’

3-4 ay önce siyasi suikastların olabileceği duyumları aldığını iddia eden Sefa, “Net bir şekilde Sedat Peker’in böyle saldıracağı daha ortada yoktu. Fakat perde arkasında kavgalar vardı. O zaman karşılıklı olarak iki taraftan da haber kaynaklarım, birbirleriyle kavga eden taraflardan bahsediyorum. Bu haber kaynaklarımdan bilgiler alıyordum ve beni dehşete düşüren şeylerden biri de bu provokasyonlardı ve siyasi suikastların olabileceğiydi” ifadelerini kullandı.

‘BİZZAT KONUŞULMUŞTU, ONLAR AÇIKLAMAK İSTEMEDİLER’

İYİ Parti lideri Meral Akşener’in Rize’nin İkizdere ilçesinde esnaf ziyareti yaptığı sırada, bir grubun tepkisi ile karşılaşması konusunda da konuşan FETÖ firarisi Said Sefa, “Bunu da bizzat gidip konuşmuşlardı kendisiyle zaten” dedi ve şöyle devam etti:

“Yani suikasta hedef olacak kişilere de gidip bunları anlattılar. Bizzat konuşulmuştu bunlar. Onlar açıklamak istemediler. Ben görüştüm. Telefonla da görüştüğüm oldu. Bilemiyorum tabi, Türkiye’de yaşıyor olduklarından ve ‘konjonktür gereği ismimi açıklamasan iyi olur ama biz her şeyin farkındayız. Bize geldi bilgi’ diye söylediler bizzat İYİ Parti’nin kurmayları bu insanlar.”

‘ARAYA GİRDİĞİMİZ DURUMLAR OLUYOR’

“Bazen insan şöyle bir duruma düşüyor; ben öyle bir duruma düşmek istemem ama bazen bir anda misyon gazeteciliğine dönüşüyor aldığınız bir haber. Anlık bir durum o aslında, anlık bir refleks oluyor. Telaşa düşüyorsunuz, endişeleniyorsunuz” diyen Sefa, “O telaşla gazeteciliğinizi bırakıyorsunuz ve hemen muhataplarla bu yönde irtibata geçmeye çalışıyorsunuz. Aman kendine dikkat et, benim hakkımda iddia edilenleri bir kenara bırakayım, hadi öyle olmuş olayım ama gözünüzün yağını yiyeğim provokasyona gelmeyin diye araya girdiğimiz durumlar oluyor. Maalesef bu bir gerçek” diye konuştu. 

‘İKTİDAR EL DEĞİŞTİRDİĞİ İÇİN…’

“Neden haber kaynaklarım artıyor ve bu olacak olayları neden bana söylüyorlar?” diye soran Sefa, iktidarın ve paranın el değiştirdiği için kendisinin arandığını, eskilerin yenileri şikayet ettiğini söyledi.

‘YAZIŞMALARIMI YAYINLAYACAĞIM’

“Adamlar bir gün benim ismimi açık edebilirsin, ilan edebilirsin dediklerinde ben bunlarla tanışmalarımı ve yazışmalarımı kitaplaştıracağım ya da yayınlayacağım. E-mail ile ulaşanlardan tutun DM ile ulaşanlara kadar, telefon numarasını verip ‘yüz yüze görüşme yapalım’ diyene kadar bir çok kişiyle bu şekilde tanışmalarım oldu” diyen Sefa, bir belediye başkan yardımcısının kendisine milyon dolar teklifte bulunduğunu da öne sürdü.

‘ŞU ANDA BİZZAT AKP İKTİDARI TARAFINDAN BÜROKRASİYE ATANMIŞ KAYNAKLARIM VAR’

“Halihazırda hala bürokraside önemli haber kaynaklarım var” diyen Sefa, “Eskiden olup da Gülen yapılanmasında olduğu iddia edilen veya KHK ile atılmış olan, eskiden devlette çalışmış olan haber kaynaklarım da var şu anda hazır bizzat AKP iktidarı tarafından bürokrasiye atanmış olan haber kaynaklarım da var. Teyit ettiğim zaman ortaya çıkan bir doğruluk payı oluyor” diye konuştu.

Firari FETÖ’cü anlattı: İYİ Parti ile bizzat görüştüm… ‘Hala bürokraside önemli kaynaklarım var’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!