Fişlendi mi? Çetin Doğan’dan Kılıçdaroğlu’na ’28 Şubat’ yanıtı

featured

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ’28 Şubatçıların açtığı yaraları kapatıp helalleşeceğiz’, ‘Ben de 28 Şubat mağduruyum’ şeklindeki sözlerine FETÖ’cü savcıların hazırladığı iddianameyle 28 Şubat davasından mahkum edilen emekli Orgeneral Çetin Doğan’dan yanıt geldi. Doğan, “Sayın Kılıçdaroğlu ne de başka birisi için Batı Çalışma Grubunda hiçbir fişleme ve rapor hazırlanmamıştır” dedi.

VERYANSIN TV

İddianamesi FETÖ’cü savcılar tarafından hazırlanan 28 Şubat davasından müebbet hapis cezasına çarptırılıp, İzmir Aliağa F Tipi Cezaevi’ne konulan eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan, ‘helalleşme’ turuna çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 28 Şubat sürecine ilişkin açıklamalarına yanıt verdi.

Çetin Doğan’ın cezaevinden avukatı Hüseyin Ersöz aracılığıyla yaptığı “28 Şubat-Helalleşme-Başörtülü kızlar” başlıklı açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

’28 ŞUBAT’I DİLLERİNE DOLAYANLARIN…’

Cumhurbaşkanlığı adaylığına soyunanların kamuoyunda yaratılan mesnetsiz algıları ısrarla kullanmaya başlamadan önce ‘Başörtülü Kızlarımızın’ Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine (AHİM) kadar uzanan davalarının ne zaman ve hangi araçla başladığını bilmezden görünmelerini çok üzücü buluyorum. 28 Şubat Davasını dillerine dolayanların hiç olmasa bu davada tanık olarak dinlenen T.C.’nin eski başbakanlarından Merhum Mesut Yılmaz’ın mahkemedeki beyanlarını okumuş olmalarını dilerdim. Bir davanın peşinde olanlar her şeyden önce eskilerin tabiri ile ağyarları cem etmeğe çaIışırken efradını heba etmekten kaçınmalıdır.

‘NE KILIÇDAROĞLU NE DE BAŞKA BİRİSİ İÇİN FİŞLEME RAPORU HAZIRLANMAMIŞTIR’

Bu arada mahkeme kayıt ve kararlarına göre 28 Şubat 1997 tarihinde MGK’ın 18 maddelik tavsiye kararı ile başlayıp 18 Haziran 1997 tarihinde 54. Hükümetin istifası ile sonuçlanan sözde darbe sürecinde; ne Sayın Kılıçdaroğlu ne de başka birisi için Batı Çalışma Grubunda hiçbir fişleme ve rapor hazırlanmamıştır. Döneme ilişkin bütün gerçek belgeler ve kayıtları dava dosyasında bulunmakta olup hiçbir kamu kurum ve kuruluşuna talimat/yönerge gönderilmemiştir.

‘HANGİ MADDELERE KARŞI OLDUKLARINI AÇIKLASINLAR Kİ NEREDE DURDUKLARI ANLAŞILSIN’

Bu arada 28 Şubat MGK kararlarını dillerine dolayan ve yönetimde şeffaflığı ilke edinen siyasilere son bir tavsiyem var: Söz konusu 18 maddelik tavsiye kararları içinde hangi maddelere karşı olduklarını açıklasınlar ki herkesin nerede durduğu kamuoyunca doğru anlaşılabilsin.

‘ALTI LİDERİN BİRARAYA GELMESİNİ OLUMLU BULUYORUM’

Son söz olarak bugün altı siyasi parti liderinin Türkiye Cumhuriyeti devletini laik demokratik sosyal hukuk devleti yapısını yeniden sağlam temeller üzerine inşa etmek ve korumak kararlılığı ile bir araya gelmiş olmasını çok olumlu bir adım olarak görüyorum. Ülkemiz için bir kurtuluş yolu olarak gördüğüm bu temel hedefin gerçekleşmesi için ayni idealleri paylaşan hiçbir siyasi oluşum ve partinin bu güç birliğinden dışlanmaması gerektiğine inanıyorum. Esenlik dileklerimle.

thumbnail
İlişkili Haber

Kılıçdaroğlu: Ben de 28 Şubat mağduruyum

Fişlendi mi? Çetin Doğan’dan Kılıçdaroğlu’na ’28 Şubat’ yanıtı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 6 ay önce

  28 Şubat doğum günüm. Sn k.kılıçdaroglu ben de mağdur olabilir miyim? Sen kılıf uydurursun… beni de yanına al… 28 Şubat Mağdurları Vakfı kurarız, Tesev-le kardeş vakıf oluruz, “Önce Mağdurlar” yürüyüşü yaparız, masa arkadaşlarında gelir, büyüklerin de bizi fonlar… Nasıl fikir? Yapmıştın, yaptın, yine yaparsın… Kırma bu +1Mağduru…

 2. 6 ay önce

  altılının nesını olumlu buluyor sn cetın acıklama sına ekleyebılır mi?

  • 6 ay önce

   Ne olsun işte? Mesaj veriyor. Beni kullanın diyor, harcamayın diyor. Hem ağlıyor hem gidiyor. Geçmişte kendisine ölümüne destek veren, bağımsız vekil seçilebilmesi için gecesini gündüzüne katan o dönemin İşçi Partisi üyelerini, TGB’yi bir kenara itip Ergenekon davaları zamanında en büyük desteği kendisine Osman Kavala’nın verdiğini söyleyerek ona sahip çıkacak kadar pusulası şaşıyor. Halbuki Osman Kavalalar Ergenekon davaları derinleştirilsin, bunlar bir daha hiç bir şeye teşebbüs edemesin diyerek imza toplayanların en önünde yer alıyordu. Şimdi de böyleler. Bu adamlar için harcadığımız zamana, emeğe yazık!

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!