‘Fotoroman’ savaşları… Soylu’dan önce kesik fotoğraf sonra video

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun “mafya” videosuna Süleyman Soylu dün kesik bir fotoğraf karesiyle yanıt vermişti. Ancak o karedeki kişinin kim olduğunu açıklamadı. Soylu bugün de Öcalan ve PKK bayraklarıyla yapılan bir aday tanıtım mitinginin videosunu paylaştı. O mitingde konuşanlardan birinin CHP'li Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Daire Başkanı Bedrettin Gündeş olduğu belirlendi. Gündeş geçen ay gözaltına alınmıştı. İktidar basınında, kesik fotoğraftaki kişinin ise uyuşturucu madde ticaretinden tutuklanan Hamza Güler olduğu öne sürüldü.

featured

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün, Türkiye’de yakalanan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile fotoğrafı çıkan mafya liderlerini içeren bir videoyu “Koca devleti, mafya bozuntularına ve kirli paralarına çamaşırhane yapanların, Allah bin belasını versin” notuyla paylaşmıştı.

Videoda, Soylu’nun yanı sıra Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile çekilen fotoğraflar da yer aldı.


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kılıçdaroğlu’nun videosu üzerine dün verdiği yanıtta “FETÖ’cülerin, PKK’lıların ve bilumum kaçkınların sözcüsü Kılıçdaroğlu; Devlete ve ülkeye attığın iftiralar yetmezmiş gibi filmci oldun. 4 sorunun 3’ü cevaplandı dördüncüsü de yarın. Bir de bizim soracaklarımızı bekle. Üzülüyorum ama Mansur, Akşener, Ekrem ellerini ovuşturacak” ifadelerini kullanmış ve mesajla birlikte yarım bir fotoğraf karesi paylaşmıştı.

Soylu bugün o paylaşımını yaptı ve bir video paylaştı. “PKK/KCK Terör Örgütü tutkunu, aşağıda videodaki şahsı tanıdınız mı Sayın Kılıçdaroğlu? Bu konuyla ilgili bir arzunuz, talimatınız var mı?” diye sordu.

Soylu’nun paylaştığı videoda, PKK flamaları ve terörist Abdullah Öcalan’ın posterleri önünde, BDP’nin “Mersin aday tanıtım mitingi” görüntüleri vardı. Mitingdeki kişinin geçen aylarda gözaltına alınan CHP’li Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Daire Başkanı Bedrettin Gündeş olduğu belirtildi.

KESİK FOTOĞRAFTAKİ O MU?

Öte yandan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile el sıkışan kesik fotoğraftaki kişinin Hamza Güler olduğu iddia edildi. İktidara yakın basında, Güler’in suç dosyasının kabarık olduğu, uyuşturucu madde ticareti yapmak suçlamasıyla tutuklandığı öne sürüldü.

‘Fotoroman’ savaşları… Soylu’dan önce kesik fotoğraf sonra video

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!