Fransa’da kilise yakınlarında bıçaklı saldırı: ‘Bir kadının başı kesildi’ iddiası

featured

Fransa’nın Nice kentindeki bir kilise yakınlarında gerçekleştirilen bıçaklı saldırı sonucunda en az 3 kişi hayatını kaybetti. Saldırı sırasında bir kadının başının kesildiği öne sürüldü.

Fransa’nın Nice kentinde Notre Dame kilisesi yakınlarında bıçaklı saldırı gerçekleştirildi.

Reuters’ın haberine göre, polis, saldırıda üç kişinin hayatını kaybettiğini, çok sayıda kişinin yaralandığını ve ölenler arasındaki bir kadının başının kesildiğini öne sürdü. 

Sputnik’in haberine göre bazı yerel medya kaynakları, hayatını kaybedenlerden bir erkeğin de boğazının kesilerek öldürüldüğünü yazdı. Le Figaro gazetesinin polis kaynaklarından aktardığı habere göre, hayatını kaybeden kadınlardan biri kilise içinde, diğer ise yolda bulundu. Hayatını kaybeden üçüncü kişinin ise bir erkek olduğu belirtildi. 

Fransa İçişleri Bakanı, olayla ilgili polis operasyonunun devam ettiğini açıkladı.

Nice Belediye Başkanı Christian Estrosi, Twitter hesabından yaptığı açıklamada olayı terör saldırısı olarak değerlendirildiğini belirtti ve saldırganın tutuklandığını duyurdu. 

Estrosi, gazetecilere açıklamasında, ölenlerden birinin kilise bekçisi olduğunu düşündüklerini, polis müdahalesinde yaralanan şüphelinin ise ‘Allahu Ekber’ diye bağırdığını iddia etti. 

Paris’te de 16 Ekim’de ifade özgürlüğü ile ilgili dersinde Muhammed Peygamber’in karikatürlerini gösteren öğretmen Samuel Paty’nin başının kesilerek öldürülmesini hatırlatan Estrosi, “Metodlar, cesur öğretmen Samuel Paty’ye karşı kullanılanlara şüphesiz uyuyor” dedi.

Fransa’nın terörle mücadele birimlerinin saldırıyı araştırdığı öğrenildi.

Olayın ardından Fransa Ulusal Meclisi’nde ölenler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Başbakan Jean Castex, “Nice’de son derece ciddi bir saldırı gerçekleştiğini öğrendik. Mağdurlar için bir dakikalık saygı duruşunda bulunmanızı rica ediyorum” dedi. 

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ise saldırının gerçekleştiği Nice şehrine doğru yola çıktığını açıkladı. 

 

Fransa’da kilise yakınlarında bıçaklı saldırı: ‘Bir kadının başı kesildi’ iddiası

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

6 Yorum

 1. 2 sene önce

  Kardeşim bu ne barbarliktir din adına yapilan.? Barbar Fransızlar dan ne farkınız kaldı şimdi?

  Cevapla
 2. Allahu Akbar demiştir o Allahu Ekber dese dayanamazsın, şifre ne Allahu Akbar…. İşid avrupada hortladı, kendi beslemekeri teröristler tarafından Fransız halkına zulüm yapılıyor, koca Fransız Teşkilatı gariban madencinin üstündeki altını biliyorda bu olayları bilmiyor. Pes artık açık açık olay ortada işte.

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  İslam dusmanlarinin ekmeğine yağ sürenlerin, macron denen muptezelı sevindiren pisliklerin müslüman olamayacagini kimse dusunemez mi?

  Cevapla
 4. 2 sene önce

  gizli servis isleri bunlar hep. fransiz devletinin haberinin olmamasi mumkun degil.

  Cevapla
 5. 2 sene önce

  1. Dünya savaşından sonra Avrupa tarafından ele geçirilen Müslüman coğrafyasında, İslamiyet’in en tutucu en bağnaz öğretileri öne çıkarıldı. Çünkü bu anlayış araştırmayan, sorgulamayan, bilim ve akıldan uzak, sorgusuz sualsiz biat anlayışını dayatan bir öğretidir. İşte kısaca ve en çarpıcı biçimde “Yunan gelseydi, daha iyiydi” diye özetlenen anlayış, sömürücü işgalciler için en ideal din idi. Yani insanlar, “işgalci seccademi serecek kadar bana yer versin de, ne yaparsa yapsın” (bunun tersi çok nadir örnekler var) düşüncesinde oluyor. Şimdi hemen hemen tüm İslam coğrafyasına yerleştirdikleri bu inanç biçiminin yarattığı bu tip radikal vahşi eylemler her ne kadar aleyhlerine gibi görünse de, gerçekte bunlardan hala önemli ölçüde yararlanıyorlar. Bu tür terör eylemleri kendi toplumlarına, hala Dünya’da uyguladıkları acımasız, vahşi kapitalizmi, sömürüyü, cinayetleri haklı göstermek için bir gerekçe yaratıyor. Soğuk savaş döneminde “düşman” Komünizm’ di o kalmayınca bunlar devreye sokuldu. 2008 yılında büyük kapitalist kriz sonrası, 11 Eylül 2001 saldırısı tezgahlanarak Irak ve Libya’ya yapılan saldırılar Dünya kamuoyunca haklı görülmesi sağlanmış, Emperyalistler, özellikle ABD bu durumu kullanarak, ülkelerin en önemli birimlerine, istihbarat yapılarına sızmış, birikimlerini yağmalamıştır. Suriye iç savaşında, “koalisyon güçleri” denen yamyam çete, Suriye’ye ve Doğu Akdeniz’e asker ve donanma göndermek için gerekçe oluşturmak, kendi kamuoylarının itirazlarını engellemek amacıyla Avrupa’da bir dizi DAEŞ eylemleri gerçekleştirilmiştir. Charlie Hebdo saldırısında kullanılan silahların kaynağının tespiti için iz takibinin yayınlanması mahkeme tarafından yasaklanmıştır. Gene bu kirli eylemi yapanların yıllardır Fransız istihbaratı tarafından takip edildiği ortaya çıkarılmıştır. Londra metro saldırısının failinin babasının eskiden Libya’da MI6 ajanı olduğu anlaşıldı. Brüksel havaalanı saldırısını yapan İslamcı iki kardeşin azmettiricisi ve olayın planlayıcısı (şapkalı adam) Muhammed Abrini’ nin MI6′ in ajanı olduğu ortaya çıktı. Bir diğer Avrupa eylem planlayıcısı Çeçen terörist Cakayev (kolsuz) yakalandığında “Uluslararası Af Örgütü”nün çabasıyla serbest kalmıştı !! Yani kısacası İslam coğrafyasında bu tür radikal anlayışlar, tarikatlar ve bunların yarattıkları zemin ve terör, tükenmeye başlayan Emperyalizme can suyu oluyor.

  Cevapla
 6. 2 sene önce

  Allah ile Kuran ile aldatanlari,Kendilerine müslüman süsü verip oy devsirenlerin,Tekbir getirip kafa kesenleri destekleyenleri,Radikal Islam teröristtir diyenlere akil sagligi yerinde degil diyenleri Fransiz halkinin eline teslim etmelidir.Cünkü Islamci terörü bu sözde, Islami savundugunu gösteren ama özde insanlik düsmani olan zihniyet beslemektedir.Islamda terör yoktur dedikce insanlara kiyanlarin Allahü Ekber demeleri bile terörün kimler tarafindan gerceklestirildigini ispat etmektedir.Cocuklara tecavüz edilen camiler tarikatlar vakiflar gavur camilerimi gavur tarikatlarimi yoksa gavur vakiflarimi?Onlara Islam adina her türlü destegi vermenin nasil bir ahlak yoksunlugu oldugunu eger Islami savunanlar anlamiyorsa Fransa hic anlamaz.Oy ugruna toplumlari birbirine düsman etmek ahlaksizliktir.Kendi ülkesinde düsünmeyi bile yasaklayanlar Fransadaki özgürlükleri de yasaklayabielceklerini saniyorlar.Fransa halki ümmet degildir yani her yalani yutmaz.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!