Fransa’dan Ruslara tuhaf yasak

Fransa ordusunun, başkent Paris’te bulunan Vincennes Şatosu’nu Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle Rus vatandaşların ziyaret etmesini yasakladığı açıklandı.

featured

RusyaUkrayna savaşı devam ederken, Fransa’dan Rus vatandaşlarına yönelik bir karar açıklandı. Fransa ordusu tarafından, ülkenin başkenti Paris’te bulunan Vincennes Şatosu’nu Rusya- Ukrayna savaşı nedeniyle, Rus vatandaşların ziyaret etmesinin yasaklandığı duyuruldu.

Geçmişte Fransız krallarının yaşadığı ve Avrupa’nın en iyi korunmuş yapıları arasında yer alan Vincennes Şatosu, çoğunlukla gezi turları, konserler, tiyatro oyunları ve diğer etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Vincennes Şatosu ayrıca, Fransız Silahlı Kuvvetlerinin tarihi arşivlerinin bir bölümünü barındırıyor. Her yıl yaklaşık 150 bin ziyaretçi kabul eden Şato’ya yetişkinler giriş ücreti olarak 9,50 euro ödüyor.

RUS OLDUĞU İÇİN ALINMADI

İHA’nın haberine göre, 28 Temmuz tarihinde 2 Rus kadının Vincennes Şatosu’na girişine izin verilmediği öğrenildi. Fransa’da 5 aydır bulunan 31 yaşındaki Rus kadınlardan biri, Şato girişinde güvenlik görevlisinin pasaportunu görmek istediğini daha sonra güvenlik görevlisinin kendisine “Rus olduğu için” Şato’ya giremeyeceğini söylediğini belirtti.

Fransa hükümeti verilerine göre, Rusya’nın 24 Şubat’ta başlattığı Ukrayna’ya yönelik saldırılarının ardından 100 bin Ukraynalı sığınmacı Fransa’ya kabul etti. Ulusal İstatistik ve Ekonomik Araştırmalar Enstitüsü (INSEE) ise geçtiğimiz yılın verilerine göre Fransa’da 73 bin 500 Rus göçmenin yaşadığını belirtti.

Fransa’dan Ruslara tuhaf yasak

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 4 ay önce

    Çok ağır bir yaptırım olmuş. Ruslar düşünsün şimdi ne yapacaklarını.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!