FTX’in eski CEO’su Bankman-Fried tutuklandı

Kripto para borsası FTX'in Kurucusu ve eski Üst Yöneticisi (CEO) Sam Bankman-Fried, ABD'nin suç duyurusunun ardından Bahamalar'da tutuklandı.

featured

Bahamalar Başsavcısı Ryan Pinder tarafından yapılan yazılı açıklamada, FTX’in eski CEO’su Bankman-Fried’ın Bahamalar polisi tarafından tutuklandığı kaydedildi. Açıklamada, Bankman-Fried’ın tutuklanmasının ABD’nin suç duyurusu ve muhtemel iade talebine dair resmi bildirimin ardından yapıldığı aktarıldı.

Bahamalar Başbakanı Philip Davis de konuya ilişkin, “Bahamalar ve ABD, kamu güvenine ihanet etmiş ve kanunları çiğnemiş olabilecek FTX ile bağlantılı tüm bireylerden hesap sormak konusunda ortak çıkarlara sahip.” değerlendirmesinde bulundu.

FTX, kasım ayında, ABD’de iflas sürecini başlatmış ve şirketin CEO’su Sam Bankman-Fried istifa etmişti. Kripto para borsası FTX, rakibi ve dünyanın en büyük kripto para borsası Binance ile arasında çıkan sorunların ardından likidite sıkıntısı yaşamaya başlamıştı.

ABD’de Demokrat Parti’ye yakınlığıyla bilinen Bankman-Fried’ın daha önce ‘Demokratlara’ büyük bağışlar yaptığı, Demokrat Parti’den senatörlerin de FTX’e karşı incelemeleri engellediği ortaya çıkmıştı.

FTX’in eski CEO’su Bankman-Fried tutuklandı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!