Galata ve Beyazıt kuleleri pembeye bürünecek

featured

Galata ve Beyazıt kuleleri, meme kanserine dikkati çekmek amacıyla 14 ve 20 Ekim tarihleri arasında pembe renk ile aydınlatılacak.

Galata ve Beyazıt kuleleri, meme kanserine dikkati çekmek amacıyla 14 ve 20 Ekim tarihleri arasında pembe renk ile ışıklandırılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, belediye ve Meme Sağlığı Derneği (MEMEDER), 15 Ekim Dünya Meme Sağlığı Günü kapsamında, kadınları etkileyen hastalığa görsel bir etkinlikle dikkati çekecek.

Galata ve Beyazıt kuleleri, toplumda gittikçe daha yaygın hale gelen sağlık sorunlarından biri olan meme kanserine yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla 14 ve 20 Ekim tarihleri arasında pembe renk ile aydınlatılacak.

“Meme Kanserine Karşı Farkındalık Geliştirme Ayı” olan ekim ayı boyunca, tüm dünyada çeşitli etkinliklerle hastalığa dikkati çekiliyor. “Pembe Kurdele” 1993 yılından beri meme kanserinin sembolü olarak kullanılıyor.

Galata ve Beyazıt kuleleri pembeye bürünecek

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. “Pembe Kurdele” hareketinin emperyalist batinin bir baska sifonlama organizasyonu oldugunu soylersem, bircok kisi beni komplo teorisyoni olarak damgalayabilir, ancak bu konuda bazi yazilar okudum. Toplanan milyonlarca dolarin sadece yuzde 5-10 arasinin gercek amaci dahilinde kullanildigi, hastalara ulastigi ve buyuk bir bolumunun yoneticilerinin cebine girdigi belgeleniyordu. Bana ‘Beyaz Migfer’ leri yada ‘Sinir tanimayan Doktorlar’ (Médecins Sans Frontières) animsatan bir kurgu gibi geliyor.

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!