Galatasaray, Okan Buruk’un sözleşmesini uzattı: İşte yeni maaşı

Galatasaray Kulübü, 2 yıllık yeni sözleşme imzaladığı futbol takımı teknik direktörü Okan Buruk'un alacağı ücreti açıkladı.

featured

Galatasaray Kulübü, teknik direktör Okan Burak ile sözleşme yeniledi.

RAMS Park’ta düzenlenen imza törenine kulüp başkanı Dursun Özbek ile Okan Buruk katıldı.

Dursun Özbek, törende yaptığı konuşmada, teknik direktör ve futbolcuların Galatasaray’ın tarihine isimlerini altın harflerle yazdırdıklarını belirterek, “Daha çok alınacak kupa var. Yine şampiyon olacağız, Avrupa’da kupa hedefimiz var. Mayıslar yine bizim olacak. Galatasaray camiası için bu imzanın hayırlı ve uğur olmasını diliyorum. İnşallah yeni sezon sonunda 5. yıldızı takacağız.” diye konuştu.

Teknik direktör Buruk ile iki yıl önce olduğu gibi hiç rakam konuşmadıklarını kaydeden Özbek, “Samimi söylüyorum boş sözleşmeye imza attı. Elbette biz kendisini mağdur etmeyeceğiz, bu tablo karşısında yönetim gerekeni yapacak.” dedi.

Sarı-kırmızılı takımın “2000 ruhunu” yakaladığını kaydeden Özbek, “Galatasaray’da hedefler hep büyüyerek devam eder. O dönem dört sene arka arkaya şampiyon olduk, UEFA Kupası’nı aldık. Hedefimiz 25 sene önce yakalanan hedefleri geçmek. Onun için Galatasaray’ın başındayız. Geçmiştekilerle yetinmek istemiyoruz. Her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız.” ifadelerini kullandı.

HEDEF AVRUPA

Teknik direktör Okan Buruk ise Galatasaray’ın her zaman kupaları kazanmak isteyen, Türk futbolunda bunu en çok başaran takım olduğunu belirterek, “Hedef 25. şampiyonluk, hedef 5. yıldız. Bu bizim için çok büyük bir motivasyon olacak.” dedi.

Sarı-kırmızılı camianın kupalarla mutlu olduğunu dile getiren Buruk, “Kupalara her zaman aday olan, taraftarıyla birlikte çok güçlü bir takım Galatasaray. Biz de ona hizmet etmeye çalışıyoruz. Beni buraya layık gördüğü için sayın başkanıma tekrar teşekkür etmek istiyorum. İlk günkü motivasyonumuz neyse, şimdi de aynı motivasyondayız. İnşallah daha nice kupalara, başarılara ulaşacağız. Hedefimiz tekrar şampiyonluk, Avrupa’da başarı.” diye konuştu.

İŞTE SÖZLEŞME DETAYLARI

Galatasaray, Okan Buruk ile imzaladığı 2 yıllık yeni sözleşmenin detaylarını akşam saatlerinde KAP’a bildirdi.

Tecrübeli teknik adamın alacağı konusunda Galatasaray Sportif AŞ’den Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan bildirimde,

“Futbol A Takımımızın teknik direktörü Okan Buruk ile 2024-2025 ve 2025-2026 sezonlarını kapsayan 2 yıllık sözleşme imzalanmıştır. Teknik direktörümüze, 2024-2025 sezonu için net 110.250.000 lira sezonluk ücret ödenecek olup, 2025-2026 sezonu için ödenecek ücretler TÜİK tarafından belirlenecek ÜFE-TÜFE ortalaması oranında artış yapılarak belirlenecektir” denildi.

 

Galatasaray, Okan Buruk’un sözleşmesini uzattı: İşte yeni maaşı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!