Gangnam Style ile dinlenme rekorları kıran Psy şimdi ne yapıyor?

featured

2012 yılında YouTube’da yayınlanan tek bir şarkı izlenme rekoru kırmıştı. O şarkı Güney Koreli rapçi Psy’den  Gangnam Style şarkısıydı. Kıyafeti, tarzı ve dansıyla Psy bir anda dijital platformda dünyanın en çok dinlenen şarkıcısı olmuştu. Artık herkesin dilinde “Oppan Gangnam Style” şarkısı vardı.

Gangnam Style şarkısından önce sadece Güney Kore’de tanınan şarkıscı Psy, bir anda dünyanın en tanınan ismi olmuştu. Psy Gangnam Style ile Guinness Dünya Rekoru kırdı.

CNN’de yer alan habere göre  Psy, onuncu yıl için verdiği bir röportajda küresel başarısının mutluluk verici olmasının yanında, çok farklı bir durum daha yaşattığını anlatıyor ve ekliyor: “Performans sergilemenin ve yolda olmanın beni “çok bunalmış” ve “içeride biraz boş hisseden” biri haline getirdiğini söyleyebilirim.”

Psy, “Gangnam Style”ın başarısını hiçbir zaman yakalayamasa da, son on yılını eğlendirmek ve dans ederek geçirdi.

2012’den bu yana, farklı tarzlarla dolu üç albüm çıkardı. P-Nation’ı kurduğundan beri, yeni nesil Güney Kore grup ve sanatçılarını keşfetmek, geliştirmek ve yaratıcı bir şekilde desteklemek için çalıştı.

Psy hala kendi ülkesinde popülerliğini koruyor. Yıllık konser dizisi “Summer Swag”, pandemi nedeniyle ertelense de şu günlerde devam ediyor.

Psy, “izleyicilerle etkileşim kurmak (ve) bu deneyimi paylaşmak, tarif bile edemediğim bir şey” diyor: “O anda inanılmaz derecede gururlu ve mutlu hissediyorum.”

Psy’in misyonu, çıkış yaptığı günden beri değişmedi: “Eğlenceli müzik yapmak, eğlenceli danslar yapmak ve hayranlara neşe getirmek.”

Gangnam Style ile dinlenme rekorları kıran Psy şimdi ne yapıyor?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!