Gazeteci Recep Canpolat: Levent Göktaş ev hapsindeydi

Deniz Haber Ajansı'nın sahibi gazeteci Recep Canpolat, Veryansın Tv yayınında Hablemitoğlu suikastı kapsamında kırmızı bültenle aranırken Bulgaristan'da yakalanan Levent Göktaş hakkında açıklamalarda bulundu. Canpolat, Türkiye'ye bilgi verilmeden önce Göktaş'ın Bulgaristan'da ev hapsinde tutulduğunu söyledi.

featured

VERYANSIN TV

Gazeteci Recep Canpolat, Veryansın Tv YouTube kanalında Levent Göktaş’ın yakalanması ve hakkında yürütülen yargı süreciyle ilgili önemli bilgiler verdi.

Veryansın Tv Genel Yayın Yönetmeni Erdem Atay ve Veryansın Tv programcısı Serkan Öz’ün de katıldığı programda konuşan Canpolat, Göktaş’ın sınırdan geçerken yakalandığı iddialarının doğru olmadığını söyledi.

Canpolat, Levent Göktaş’ın yakalanmasıyla ilgili Bulgaristan makamlarından Türkiye’ye bilgi verilmeden önce Göktaş’ın ev hapsinde adli kontrol şartıyla tutulduğunu söyledi.

Canpolat şu ifadeleri kullandı:

‘SINIRDAN GEÇERKEN YAKALANDI’ İDDİASI

“Mustafa Levent Göktaş’ın sınırdan geçerken yakalandığı ifade edildi. Bulgar Hükümeti’nin veya Svelingrad Emniyet Müdürlüğü’nün bu konuda bir açıklaması yok. Sınırdan geçerken yakalandığı bilgisi doğru değil.

GÖKTAŞ BULGAR YETKİLİLERE NE DEDİ?

Bulgaristan’dan aldığım bilgiye göre Levent Göktaş yakalandıktan sonra diyor ki “Türkiye’de bir komplo sonucu (Ergenekon davası) 5,5 yıl yattım. Türkiye’de bana bir komplo düzenlediler. Şimdi yeniden bir cinayetten dolayı yapıldı.”

‘ADLİ KONTROL UYGULANIYOR’

Bu hemen Bulgaristan’ın başkenti Sofya’daki ilgili birimlere bildiriliyor ve deniyor ki burada böyle bir isim var bununla ilgili biz kefalet koyacağız. Bir rakam belirleniyor, kefalet veriliyor, yer belirleniyor ve kontrol altında olacak şekilde Mustafa Levent Göktaş’ı bir yerde tutuyorlar. Bu serbest bıraktıkları manasında değil, bizdeki adli kontrol veya ev hapsine benzer bir şeyle bir yerde tutuyorlar. (Türkiye’ye Göktaş’ın yakalanmasıyla ilgili bilgi verilmeden önce) Türkiye, Mustafa Levent Göktaş’ın Bulgaristan’da olduğunu Sofya’dan gelen yazı üzerine öğreniyor.

Yayını izlemek için tıklayın:

Gazeteci Recep Canpolat: Levent Göktaş ev hapsindeydi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!