Gazze’ye indirilen yardım kutuları sivillerin üzerine düştü: Ölü ve yaralılar var

Gazze'ye yardım taşıyan uçaklardan indirilen insani yardım kutularının bazılarının paraşütleri açılmadı, kutuların sivillerin üzerine düşmesi üzerine en az 5 kişi yaşamını yitirdi.

featured

Gazze Şeridi’ne yardım taşıyan uçakların havadan indirdiği insani yardım kutularının paraşütlerinin açılmaması ve bölgede yardım bekleyen Filistinlilerin üzerine düşmesi sonucu ölen ve yaralananların olduğu bildirildi.

AA muhabirinin görgü tanıklarından aktardığı bilgiye göre, uçaklardan indirilen insani yardım kutularının bazılarının paraşütleri açılmadı ve yardımların inmesini bekleyen Filistinlilerin üzerine düştü.

Görgü tanıkları, kutuların Gazze kentinin kuzeyindeki Şati Mülteci Kampı ve Cela Caddesi bölgelerinde insani yardım bekleyen sivillerin üzerine düştüğünü aktardı.

Hastane kaynakları da Gazze’deki ihtiyaç sahiplerinin havadan bırakılan yardımların inmesini beklediğini, paraşütlerin açılmaması nedeniyle hızla düşen kutuların isabet etmesi sonucu ölen ve yaralananların olduğunu belirtti.

Kaynaklar, yaralıların Gazze kentindeki Şifa ve el-Ehli Baptist hastanelerine götürüldüğünü kaydetti.

CBS News’un Gazze’deki Sağlık Bakanlığı yetkilileri ve görgü tanıklarına dayandırdığı haberine göre, Şati Mülteci Kampı’nda yerel saatle 04.30 sıralarında havadan yardım indirildiği sırada en az bir paraşütün düzgün açıklamaması ve paketin yardım bekleyen sivillerin üzerine düşmesi sonucu 5 kişi yaşamını yitirdi. Ölenler arasında 2 erkek çocuğun olduğu aktarıldı.

HANGİ ÜLKELER HAVADAN YARDIM İNDİRDİ?

ABD, Ürdün, Mısır, Fransa, Hollanda ve Belçika Cuma günü Gazze’ye havadan yardım indiren ülkeler arasında yer alıyor.

Daha önce de Gazze’ye havadan atılan yardımların denize düşmesi nedeniyle yardımlara ulaşmak isteyen Filistinliler zor anlar yaşamıştı.

Gazze’ye indirilen yardım kutuları sivillerin üzerine düştü: Ölü ve yaralılar var

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!