Geçici görevden alınan Isparta Valisi hakkında yeni karar!

featured

Yoğun kar yağışı sonrası 72 saat boyunca elektriklerin kesilmesiyle gündeme gelen Isparta’da Vali Ömer Seymenoğlu, geçici olarak görevden alınmıştı. Seymenoğlu hakkında yeni bir gelişme yaşandı.

Isparta’da kar yağışının ardından ve elektrik kesintilerinin yaşanmış ve vatandaş perişan olmuştu. Tepki çeken gelişmelerin ardından Vali Ömer Seymenoğlu, koronavirüse yakalanması gerekçe gösterilerek geçici olarak görevden alınmıştı.

İçişleri Bakanlığı vali yardımcısı görevlendirilmek yerine merkez valisi Osman Kaymak’ı geçici görevle Isparta’ya göndermişti. İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Afetle mücadelenin aksamaması için, Ömer Seymenoğlunun karantina süresince, vali mülkiye müfettişi Osman Kaymak, Isparta Vali Vekili olarak görevlendirilmiştir” denilmişti.

Vali Seymenoğlu hakkında yeni bir gelişme yaşandı. Karantina dönemi sona eren ve sağlık durumu iyi olan Vali Ömer Seymenoğlu’nun dün görevinin başına döndüğü bildirildi.

NE OLMUŞTU?

Isparta’da yaşanan elektrik kesintisiyle başlayan kriz sonrasında Vali Ömer Seymenoğlu, geçici olarak görevden alınmıştı. Yerine Ankara’dan Merkez Valisi Osman Kaymak atanmıştı.

Vali Seymenoğlu’nun aynı zamanda Covid olması görevden almaya gerekçe yapılmıştı. İçişleri Bakanlığı, Seymenoğlu’nun yerine vali yardımcısı görevlendirilmek yerine Merkez Valisi Osman Kaymak’ı geçici görevle Isparta’ya gönderilmişti.

Geçici görevden alınan Isparta Valisi hakkında yeni karar!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!