‘Geçmişi silme’ vurgunu… Ünlü isimlerle pazarlığa oturdular

'Hakkınızdaki olumsuz haberi kaldırtacağız' vaadiyle ünlülerden milyonlarca lira alıp, medya kuruluşlarına da sözde mahkemeden çıkarılmış sahte erişim engeli kararı gönderdiği ileri sürülen İlknur Ö. ile Uğur Y. tutuklandı. 

featured

Geçtiğimiz aylarda bazı yayın organlarına gönderilen maillerde, ellerinde erişim engeli olduğunu ileri süren şüpheliler, bazı haberlerin kaldırılmasını talep etti. Ardından söz konusu kurumları arayan şüpheliler, ellerinde mahkeme kararı olmasına rağmen haberleri kaldırmayan kurum çalışanlarını tehdit etti.

Sabah’tan Atakan Irmak ve Dilek Yaman Demir’in haberine göre ünlüleri hedef alan şebeke, önce sahte belge hazırlayarak medya gruplarını kandırmaya çalıştı. Şebeke, Instagram fenomeni Zeynep Özbayrak, Prof. Dr. Yalçın Karakoca gibi 20’ye yakın ünlü isimle pazarlığa oturdu. Gönderilen maillerde ise ünlü ceza avukatı Prof. Dr. Ersan Şen’in isminin kullanıldığı ileri sürüldü. Artan şikâyetler üzerine durum incelemeye alındı. Kurumlara gönderilen sözde kararların, ‘gerçek mahkemelerce’ gönderilmediği, sahte olduğu belirlendi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

SAHTE KARARLA ERİŞİM ALDILAR

İstanbul Emniyeti Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri çalışmalarını derinleştirdi. Bahsi geçen maillerle ulusal yayın organlarına gönderilen erişim engeli taleplerinin elle hazırlanan sahte belgeler olduğu ortaya konuldu. Belgelerin orijinal Sulh Ceza Hâkimliği kararlarıyla bire bir benzerlik gösterdiği, mahkeme adı, hâkim ve kâtip adı, sicil bilgileri yer alırken, kararda kaldırılmak istenen haberlerin linklerine yer verildi.

Maillerde ismi kullanılan ve mağdur sıfatıyla ifadesi alınan Prof. Dr. Ersan Şen, mail hesabının kendi isim ve soyisim bilgileriyle oluşturulsa da kendisi tarafından kullanılmadığını aktardı.

ÜNLÜLERİ HEDEF ALDILAR

Soruşturmada savcılık, medya kuruluşları ve muhabirleri arayan numara ve mailleri tespit etti. Uğur Y. ve İlknur Ö. adlı şüpheliler yakalandı. Danışmanlık şirketi sahibi olduğunu belirten Uğur Y., telefon numarasının kendisine ait olduğunu doğruladı ve “Benim sahte mahkeme kararlarıyla işim olmaz. Bunlara ayıracak vaktim yok. Sosyete camiasıyla iç içe çalışır, para kazanırım. Böyle içerikleri hazırlamam mümkün değil” iddiasında bulundu. Uğur Y.’nin ortağı olduğu belirlenen İlknur Ö.’nün, popüler kişiler hakkında çıkan tüm olumsuz haberlerin peşine düşerek onlarla pazarlık yaptığı belirlendi.

İlknur Ö. ise ifadesinde, fizyoterapist olduğunu anlatarak, “Uğur Y., komşum olur. Tapelerde yer alan konuşmalar iş görüşmesidir. Bu legal bir iştir. Sahte evrak oluşturmam söz konusu değildir” sözleriyle kendisini savundu. İşadamlarının ve ünlü kişilerin tanıtım ajanslarına ulaşan İlknur Ö.’nün, haberlerin kaldırtmasını kabul eden ünlülerden kapora aldığı, kapora sonrası hazırlanan sahte evrakları PR ajansına gönderdiği ve milyonlarca lira kazandıkları ortaya çıktı. Uğur Y. ile İlknur Ö. tutuklanarak cezaevine konuldu.

‘Geçmişi silme’ vurgunu… Ünlü isimlerle pazarlığa oturdular

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

 1. 8 ay önce

  PARA TANRISI tapılmaya devam ediliyor.
  Cahili veya okumuşu fark etmiyor. PARAR tanrısına her zaman telim olunuyor ve secde ediliyor.
  Yazıklar olsun.
  Çoğunluk birbirini aldatıyor kandırıyor adice malına mülküne parasına ırzına sahip olmaya çalışıyor.
  Dünya insanları felakete karanlığa doğru hızlıca koşuyor.
  Çok endişeliyim.

  Cevapla
 2. 8 ay önce

  Ey geri zekalı insanlar birde bu dünyada her türlü söyleminizi günahınızı videonuzu silseniz bile omuzlarınızda her şeyi salise kayıt eden 2 melek var. Beyin hücreleriniz, DNA nız var. Ölseniz bile her şeyiniz orada kayıtlı.
  Her şeyi bilen gören işiten ALLAHIN elinden sizi kim kurtaracak. HİÇ AKLETMEZ ?HİÇ DÜŞÜNMEZ MİSİNİZ ?

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!