Gelecek Partisi genel başkan yardımcısı, Kabataş yalanını, FETÖ kumpaslarını savundu

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin Ün, altı yaşında çocuğun tarikat müridiyle ‘evlendirilmesinde’ konuyu ‘Kabataş yalanı’na getirdi: “Kadının beyanı esassa; İsmailağa’da da esastır Kabataş’ta da esastır.”

featured

Gezi eylemleri sırasında Zeynep Develioğlu adlı başörtülü bir kadın yanında bebeği olduğu halde Kabataş İskelesi’nde beklerken Gezi eylemcileri tarafından saldırıya uğradığını ileri sürmüştü. Ancak MOBESE görüntüleri, ‘içeriden’ anlatımlar ve son olarak polis raporunda kadının anlattıklarını doğrulayan hiçbir kanıta rastlanmamıştı.

İddiayı dile getiren ve görüntüleri gördüğünü ileri süren gazeteciler de yanıltıldıklarını belirterek, özür dilemişti.

İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızının tarikat müridiyle ‘evlendirilip’ çocukluğu boyunca tecavüze maruz kaldığı ve şüphelilerin tutuksuz yargılandığı dava Türkiye gündemine oturmuşken Gelecek Partili Ün, Twitter’dan şunları yazdı: “Kadının beyanı esassa İsmailağa’da da esastır Kabataş’ta da esastır.”

Bir kullanıcının ‘Kabataş yalanı’nın yalanlandığının ispat edildiğini hatırlatması üzerineyse bu kez Fetullahçı teröristlerin ‘Ergenekon’ ve ‘Balyoz’ kumpas davalarıyla cevap verdi:

“Tutarlılık esastır. Kadının beyanı esastır deyip Kabataş’a gelince ses kaydı demek Ergenekon Balyoz’a gelince ses kayıtlarını görmezden gelip kumpastır demek tutarsızlıktır. Konuya dair twitlerim ortada. Böyle bir şey yaşanmamıştır demiyorum. Herkes duyarlı olmalı, mahkeme işini yapmalı.”

TEPKİLER YAĞDI, MESAJINI SİLDİ

Ün, gelen tepkiler üzerine söz konusu paylaşımını daha sonra sildi.

Gelecek Partili isim daha önce konu hakkında şunları yazmıştı: “Bu dini camiayı itibarsızlaştırmaya yönelik bir komplo diye yükselen sesler var. Öyle olduğunu varsayalım, hep beraber gür bir sesle ‘Bu konu kime uzanırsa uzansın araştırılmalı, sorumlular cezalandırılmalı ve üzerimizdeki kara leke kalkmalıdır’ diye haykırmak gerekmez mi?”

Ün bu tweet’ine de ‘dini ve milli değerlere yıpratma kampanyası’ söylemini eklemeyi ihmal etmemişti: “Bu konu en ince detayına kadar şeffaf bir şekilde aydınlatılmalı ve vicdanlarımızı esir alan duyarsızlığa son verilmelidir. Bu tür akıl ve vicdan dışı olaylar bahane edilerek dini ve milli değerlerimize yönelik yıpratma kampanyalarına da asla izin verilmemelidir.”

ESKİ AKP’Lİ ÇİFT

Daha önce Emine Erdoğan’ın “özel kalem müdürlüğünü” yapan Emine Silkin, “sağlam irade” nikli dönemin AKP trolü Yeni Şafak yazarı Taha Ün’le evlenmişti. Kadir Topbaş’ın kıydığı nikahta çiftin nikah şahitliğini Emine Erdoğan ve Recep Tayyip Erdoğan yaparken Sedat Peker de düğün davetlileri arasındaydı.

Gelecek Partisi genel başkan yardımcısı, Kabataş yalanını, FETÖ kumpaslarını savundu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 2 ay önce

  Doğru demiş.

  Cevapla
 2. 2 ay önce

  Gereksiz bir parti.

 3. 2 ay önce

  Atatürkümüzün kadınların eğitimi için yaptığı devrimler, Türkan Saylan’ın “Baba Beni Okula Gönder” sloganlı kız çocuklarına yönelik bursları, vb kampanyalar bilgili, iyi annelerin yetişmesi içindir. Çünkü bu karanlık kafalı erkekleri de büyüten anneler!

 4. 2 ay önce

  Dersimli Kemal’in dostları bunlar işte! Bunlarla birlikte cumhuriyeti taçlandıracak. Sonra da ”heykelini dikecek heykelini”…

 5. 2 ay önce

  luzumsuz bir sahis, cok turedi bunlardan son 20 yilda. En buyuk kabiliyeti yuzundeki makyaj.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!