Gelecek Partisi kurucu üyesinin babası ABD’yi öve öve bitiremedi

Tayyip Erdoğan'a diplomasız diyen Gelecek Partisi'nin kurucu üylerinden İsmail Günaçar'ın babasının videoları olay oldu.

Ahmet Davutoğlu’nun başkanlığında kurulan Gelecek Partisi’nin tanıtım toplantısında ‘diploma’ açıklamasıyla gündeme gelen İsmail Günaçar, sosyal medya hesabından özür dileyerek “Yanlış anlaşıldım” dedi. Ancak Günaçar’ın FETÖ’ye yakın olduğu iddia edilen babasının da benzer sözleri sarf ettiği video ortaya çıktı.

ABD’de “Guy Gunacar” ismiyle diş hekimliği yapan Recep Günaçar’ın FETÖ bağlantıları olduğu iddiaları sosyal medyada dillendirilirken kendisinin 15 Temmuz’dan sonra Erdoğan’ı eleştiren videolar çekerek Youtube’da yayınlaması da dikkat çekti.

Günaçar’ın bir videosunda iktirarı eleştirirken ABD’yi övmesi ve devamında anlattığı fıkra tepkilere neden oldu. Güraçar, ABD demokrasisini şu örnekle övdü:

“ABD’de öyle bir demokrasi var ki. Ben Beyaz Saray’a giderim, kapsını tekmeyle açarım, başkanın odasına girerim elimi başkanın masasına vururum ‘başkan sen bu ülkeyi yönetemiyorsun’ derim…”

Günaçar’ın AKP’nin kurucularından olduğu, Rizeli muhafazakar bir doktor olduğu ve son yıllarda AKP’ye muhalif kesildiği görülüyor.