Gemide sır 20 saat

İşkadını Dilek Ertek’in kamarasının balkonundan okyanusa düşerek kaybolduğu geceyle ilgili ilginç ayrıntılar ortaya çıktı. Baş şüpheli İsviçreli sevgili. Ertek’in mücevherleri kayıp. İntihar gibi görünmüyor.

featured

Lüks bir mücevher markasının Türkiye distribütörü ve “cemiyet hayatı”nın tanınmış simalarından 71 yaşındaki Dilek Ertek, 24 Ekim’de Norwegian Spirit adlı cruise gemisine, uzun süredir birlikte olduğu 74 yaşındaki İsviçreli erkek arkadaşıyla Bora Bora’da doğum gününü kutlamak için biniyor.

Hürriyet’in haberine göre erkek arkadaşı sabah, öğle ve akşam yemeklerinde dahi görünmeyen Dilek Ertek’in kayıp olduğunu tam 20 saat sonra akşam saat 22:00’de bildiriyor. Olay gece 03:00 sıralarında oluyor ancak sevgilisi 20 saat sonra gemi yönetimini bilgilendiriyor.

GECE YARISI BİR KARARTI DENİZE DÜŞÜYOR

Güvertenin başında ve sonunda olan kameralar inceleniyor ve o saatte net olmayan bir karartının denize düştüğü görülüyor. Gemi yönetimi erkek arkadaşını ayrı bir odada gözlem altında tutuyor ve 3 gün sonra Tahiti’ye yanaşılıyor. Burada İsviçreli erkek arkadaş, polis tarafından sorgulanıyor. Ancak yeterli delil olmadığı gerekçesiyle serbest bırakılıyor ve ülkesine geri dönüyor.

Gemide Ertek’in kamarasına 2 gün sonra başka yolcu alınıyor. Normalde böyle durumlarda gemi mürettabatının sorgulanması, odanın detaylı incelenmesi ve yan odalardaki müşterilerin sorgulanması gerekir. Ancak hiçbiri yapılmıyor, ayrıca kamera kayıtları verilmek istenmiyor. Tahiti, ‘Olay bizim sınırlarımızda olmadı’ diyor ama Dilek Ertek’in avukatları en yakın karanın Tahiti sorumluluğunda olduğunu savunuyor. Olayı derhal ele alan avukatlar, gemiye de ayrı bir dava açmaya hazırlanıyor.

ODASINDAN MÜCEVHER ÇIKMADI

Olayın farklı yönleri de var. 71 yaşındaki Dilek Ertek, Bora Bora’da doğum günü kutlayacak ve oradan Los Angeles’a geçecekti. Markete bile mücevherlerini takarak giden ve her zaman üzerinde milyon dolarlık takılar taşıyan Dilek Hanım’ın odasından hiç mücevher çıkmıyor. Gemi yönetimi eşyaları teslim ediyor ama çantasında sadece kıyafetleri ve kişisel eşyaları var. Dilek Hanım’ın takılarının olmaması olaya farklı bir boyut kazandırıyor.

ŞÜPHELİ NOKTALAR

* MUTLU VE HUZURLUYDU: Yakınlarına göre, Dilek Hanım akşamları 22:00’de yatan, mutlu bir ilişkisi olan, huzurlu biriymiş. İntihara dair bir bulgu yok.

* BALKONDAN DÜŞMESİ İÇİN BOYU KISA: ‘O balkondan düşmesine imkân yok’ deniyor. Çünkü balkonlar camlı ve demirli. Dilek Ertek’in boyu 1.58 civarı. Balkon camının ise 1 metreden uzun olduğu söyleniyor.

* ARAMA ÇALIŞMALARI DURDU: Arama çalışmaları durduruldu. Oğlu Gökçe Atuk hukuk mücadelesi başlattı.

* SEVGİLİSİ BAŞ ŞÜPHELİ: Dilek Hanım’ın sevgilisi şüpheli ama mücevherlerin olmaması başka şüpheleri de beraberinde getiriyor.

* HIRSIZLIK İHTİMALİ: Takıların olmaması aileye farklı senaryolar kurdurmuş. Hırsızlık mı; sevgilisi mi; başka bir şey mi? Şu anda ortadan yok olan bir Sevgili ve kayıp milyarlık mücevherler var.

Gemide sır 20 saat

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 ay önce

    okyanusta ölüm kaç kişiye nasip olur.ürkütücü.cinayet olduğu belli.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!