Genç sanatçıya şef tacizinde mesajlar ortaya çıktı

İstanbul'da çello dersi verdiği 8 yıllık öğrencisi Hazal A.'yı evine davet edip taciz eden Guatemalalı orkestra şefi Samuel Gomez Matus'un yaşananlar sonrasında genç kadına attığı mesajlar ortaya çıktı.

featured

İstanbul’da bir yazılım şirketinde sistem destek ekibinde çalışan 24 yaşındaki Hazal A., henüz 9 yaşında bir ilkokul öğrencisiyken Barış İçin Müzik Vakfı’yla tanıştı.

Vakıf aracılığıyla okulun kömürlüğünde uzun yıllar akordiyon eğitimi alan Hazal, 13’üne bastığında orkestrada çalmaya başladı. Yolu vakıfta eğitim veren Guatemalalı orkestra şefi Samuel Gomez Matus ile kesişen genç öğrenci, eğitmen ile birlikte çello derslerine başladı.

Birlikte çello çalarak 8 yılı geride bırakan ikili arasında önceki yıl Ağustos ayında sarsıcı bir olay patlak verdi. İddiaya göre genç kadın, kendisini evine davet eden Guatemalalı orkestra şefinin tacizine uğradı.

‘CİNSEL SORULAR SORMAYA BAŞLADI’

Sabah’tan Bulut Yamandağ’ın haberine göre, yaşadıklarını anlatan Hazal “Geçen sene vakıf kapalı olduğu dönemde bana mesaj attı, evine çağırdı. Biri kadın iki ev arkadaşı da evdeydi, ben de misafir olarak gittim. Sohbet sırasında cinsel sorular sormaya başladı. Sürekli cinsellikle ilgili sorular soruyordu. Sözlü taciz yerini fiziksel temasa bırakınca şoka girip evden çıkmak istedim. ‘Bu gece çılgınca bir şeyler yapmalıyız, öpüşerek başlamalıyız’ diyerek bana engel olmaya çalıştı. Paniğe kapılıp kendimi hızlıca dışarı attım.” ifadelerini kullandı.

‘HEPİMİZ HATA YAPARIZ’

Orkestra şefinin genç kadına attığı mesajlar ortaya çıktı. Eğitmen, evine misafir ettiği genç kadına evden gittikten hemen sonra “Çok üzgünüm, O ben değildim, Lütfen beni affet, Hepimiz hata yaparız” gibi çok birçok mesaj attığı belirlendi.

Eğitmenin aynı gece sabaha karşı Hazal’a “Dün gece için çok üzgünüm. Neden öyle söylediğimi anlayamıyorum. Fazlasıyla alkol aldım. Her neyse. Hiçbir bahanem yok. Gerçekten çok çok üzgünüm, lütfen kimseye söyleme. Biliyorum hiçbir talepte bulunmamalıyım ama eğer mümkünse lütfen beni affet… Gerçekten çok üzgünüm” dediği görüldü.

‘GÜCENDİRECEK BİR ŞEY DEDİĞİMİ HATIRLAYAMIYORUM’

Samuel Gomez Matus’un Hazal’a attığı diğer mesajlar ise şöyle:

“Bence sen de beni yanlış anladın. Bugün fark ettim dün ne kadar kötü olduğumu. Gerçekten çok yorgundum ve bira da hemencecik beni kötü yaptı. Seni gücendirecek bir şey dediği hatırlayamıyorum. Belki de kendimi doğru bir şekilde açıklayamamışımdır ama yemin ederim kötü bir niyetim yoktu. Sana kötü hissettirdiğim için üzgünüm. Sana karşı asla kötü bir niyetim olamaz. Umarım buna hala inanıyorsundur.

Sana son bir kez özür dilemek istedim. Sen benim için Türkiye’deki en önemli insanlardan birisin ve ben bir yanlış anlaşılmadan dolayı konuşmadığımız için çok üzgünüm. Umarım özür dilemek ve açıklama yapmak için bana 5 dakika konuşma fırsatı verirsin ama konuşmak istemezsen de anlarım. Bir kez daha özür dilerim.”

‘TÜRKİYE’DE EĞİTİM VERİYOR’ İDDİASI

Hazal A.’nın, tüm bu mesajların ardından evinde taciz edildiğini söylediği 8 yıllık çello öğretmeni Guatemalalı orkestra şefi Samuel Gomez Matus’u engellediği görülüyor. Matus’un hâlâ Türkiye’de bir müzik organizasyonu çerçevesinde eğitim verdiği ileri sürüldü.

Genç sanatçıya şef tacizinde mesajlar ortaya çıktı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!