Gergerlioğlu, Ümit Özdağ ve Tanju Özcan’ı hedef aldı… ‘CHP ihraç için geç kaldı’

featured

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) kararı ile Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan kesin ihraç talebiyle Yüksek Disiplin Kuruluna sevk edildi. CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, yazılı açıklamasında, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan tarafından bir süredir ortaya konulan tutum ve davranışların CHP Genel Merkezi tarafından hassasiyetle takip edildiğini belirtti.

Tanju Özcan’la ilgili ihraç adımı HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu‘nun geçen aylardaki basın açıklamasını hatırlattı. FETÖ’cülerin sözcülüğünü yapan Gergerlioğlu, Selahattin Demirtaş fotoğrafını paylaşan bir Bolu Belediyesi çalışanını işten çıkardığını iddia ederek Özcan’ı hedef almıştı. Özcan’ın kaçak sığınmacılarla ilgili çıkışlarını da “ırkçılık” suçlayan Gergerlioğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na çağrıda bulunarak “CHP bu insanı ihraç etmesi gerekir. Sayın Kılıçdaroğlu, eğer ki helalleşmek istiyorsa ırkçılık yapan birisini partisinden ihraç ederek insan hakları savunucularıyla da helalleşsin” demişti.

ÖZDAĞ VE ÖZCAN’IN SIĞINMACI KARŞITLIĞINA TEPKİ

Gergerlioğlu, CHP’nin, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ı kesin ihraç talebiyle Yüksek Disiplin Kuruluna sevk etmesine ilişkin, “Çok geç kaldılar.” dedi.

Gergerlioğlu, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın, sığınmacı ve kaçaklara yönelik tutumunu eleştirdi.

CHP’nin MYK toplantısında, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın kesin ihraç istemiyle disipline sevk edilmesine karar verildiğini de anımsatan Gergerlioğlu, “Çok geç kaldılar.” ifadesini kullandı.

Gergerlioğlu, “Ne derler; bir sıçrarsın çekirge, iki sıçrarsın çekirge, üçüncüde ele düşersin çekirge.” dedi.

ÖZDAĞ’DAN TEPKİ

Gergerlioğlu’nun mesajını alıntılayan Ümit Özdağ ise “Zafer Partisini senin tehditlerinle belediye başkanını görevden alan parti ile karıştırma. HDP’nin sığınmacıların Türkiye’de kalmasını istemesinin nedeni Suriye’de pkkistan kurulması ve Türkiye’de iç savaş çıkmasıdır. Türkiye’yi size böldürtmeyiz.” dedi.

Gergerlioğlu, Ümit Özdağ ve Tanju Özcan’ı hedef aldı… ‘CHP ihraç için geç kaldı’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 4 ay önce

    Yav insanda biraz ar olur rezil olmama korkusu olur.Demek çekirge!Olum topla diğerlerini de haber ver.Aha şurada kaldı üç gün beş gün.Sonra ebediyen o satılmış ağızlarınız susacak.Bitiyor bitti zamanınız.Demek çekirge!Yer misin yapayım tavasını?

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!