Gerici ve fonculardan ‘ırkçı cinayet’ kışkırtması

featured

İstanbul’da Suriyeli bir sığınmacı Afgan sığınmacılar tarafından öldürüldü. Yaşananlar, sığınmacı sorununa dikkat çekenleri haklı çıkarmasına rağmen sosyal medyada bazı gerici ve bölücü hesaplar olayın ‘ırkçı’ bir cinayet olduğunu iddia ettiler.

Bayrampaşa’da Suriye uyruklu bir kişinin bıçakla öldürülmesine ilişkin 3’ü Afganistan uyruklu 8 şüpheli gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, gece saatlerinde Yenidoğan Mahallesi Abdi İpekçi Caddesindeki bir adreste Suriye uyruklu N.E.N’nin bıçaklı saldırı sonucu yaralanması ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmesiyle ilgili çalışma başlatıldı.

Güvenlik kamera görüntülerinin incelenmesi ve tanık beyanları doğrultusunda, maktulün olayın meydana geldiği adreste 8 Suriye uyruklu kişiyle birlikte yaşadığı ve olay günü telefondan telsiz sesi kullanıp polismiş gibi davranan 8 şüphelinin gasp amacıyla zorla adrese girdiği tespit edildi.

Şüphelilerin gasp girişiminde bulunduğu sırada, evde yaşayanların karşı koyması sonucu çıkan arbedede, Afganistan uyruklu A.N’nin N.E.N’yi bıçakladığını belirleyen ekipler, A.F adlı kişinin 7 şüpheliyi azmettirerek olayı organize ettiğini tespit etti.

Çalışmaların devamında, N.E.N’nin ölümüne sebep olan Afganistan uyruklu A.N (26), olayı azmettirdiği belirlenen A.F (28) ve olaya karıştıkları tespit edilen Afganistan uyruklu F.A (20) ve R.M (21) ile N.M. (23), M.K. (21), M.K. (19) ve M.E. (33), olayda kullanılan 2 bıçakla Bayrampaşa’da yakalanarak gözaltına alındı.

İncelemeler sonucunda şüphelilerden A.F’nin 9 suç kaydı bulunduğu tespit edildi.

FONCU MEDYA TÜRKLERİ HEDEF GÖSTERDİ

Sosyal medyada bazı Suriyeli hesaplar olayın ardından “ırkçı saldırı” iddiasında bulunarak sığınmacıların ülkelerine dönmelerini isteyenleri “ırkçılıkla” suçlamışlardı.

Bianet gibi fonlanan internet siteleri de “İstanbul’da ırkçı cinayet” başlığı atmışlardı.

PKK terör örgütüne yakınlığıyla bilinen sözde ‘İnsan Hakları Derneği’ (İHD) İstanbul Şubesi, Bayrampaşa’da yaşananları “ırkçı cinayet” olarak yansıtmaya çalıştı.

Cumhuriyet ve Atatürk düşmanı gerici yazar Fatih Tezcan da Türkleri hedef alan kara propogandaya dahil olarak “Katilleri tanıyor musunuz” diyerek Ümit Özdağ’ı etiketledi…

Deva Partili Mustafa Yeneroğlu da “Sığınmacıları ve göçmenleri ırkçı saiklerle hedef gösterenler, iktidarın politikasızlığı üzerine toplumun sinir uçlarıyla oynayarak nefret saçanlar her ortamda dışlanmalı; insan onurunun dokunulmazlığını reddedenler ne siyasi partilerde yer bulmalı ne de TV’lere çıkartılmalı.” diyerek sığınmacıların gitmesini isteyenleri sorumlu tuttu.

YALAN ORTAYA ÇIKTI TEPKİ YAĞDI

Bu gerici ve bölücü ittifaka karşı sosyal medyada Türk kullanıcılardan tepki gecikmedi..

 

Gerici ve fonculardan ‘ırkçı cinayet’ kışkırtması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

11 Yorum

 1. 9 ay önce

  Madem bukadar sorun gönderin ülkelerine kimse zarar görmesin

  Cevapla
 2. 9 ay önce

  Gazete Duvar’ın haberini alıntılıyan Cumhuriyet gazetesini de unutmamak lazım. Onlarda “Irkçı saldırı” başlığı ile haberleştirdiler olayı.
  Ülkemize huzursuzluktan başka
  bir şey getirmeyen sözde mülteciler,
  bizi rahatsız ediyor. Cumhuriyet, Gazete Duvar veya diğerleri bundan niye rahatsız olmuyor anlaşılır gibi değil. Bakalım çok sevdikleri sığınmacılarına toz kondurup gerçeği haberleştirecekler mi?

  Cevapla
 3. 9 ay önce

  Bu ülkede en büyük suc Türk olmak. Yakinda Türküm demeyi de yasaklatir bu vatansiz soysuzlar.

  Cevapla
 4. 9 ay önce

  Ezelden ebedî Türkçüyum.İcikizdeki kriptolar daha çok saldıracaklar.

  Cevapla
 5. 9 ay önce

  Suriyelilerden en çok korkan 2 kesim başlığınızda adlandırdıklarınız oluyor. Suriyeliler olmasa zehirledikleri ve gözlerine kestirip zehirleyecekleri Türkleri ham yapmak daha kolay olacak. Suriyelilerin ülkemde kalmasını tasvip etmiyorum ama onların burada olması bir dengedir. Çok korkuyorlar ve bırakın korksunlar.

  Cevapla
 6. 9 ay önce

  Düşünsene ülkemin box tv, hdpkk, ychp, ttb vb. kafasının eline geçtiğini? daha ellerine geçmeden 90 yaşındaki Anamı salladıkları yalan, verdikleri boş vaatlerle delirttiklerine göre ülke ellerine geçtiği taktirde maçka parkının ön kapısından saat başı kato dağlarına otobüs kaldıracakları çok bariz.

  Cevapla
 7. Ahmet Hamou isimlinin yazısına baktınızmı, sonradan gelmiş bir arabın yazamayacağı kadar Türkçe yazı dili mükemmel..
  Ahmet adı da arapça da farklı yazılır..

  Cevapla
 8. 9 ay önce

  Aynı yolun yolcusu (durumuna gelen) HALK TEVE, TELEBİR, KARETE (K’yi A ile sesletirsin de R’yi neden E ile sesletirsiniz be kardeşim?) de var…

  Cevapla
 9. 9 ay önce

  Dünyada ırkçı olmayan tek bir millet varsa onlar da türklerdir. Bu yüzden kurdukları bütün devletler başlarına yıkılmıştır. Bütün ırkçı devletler hala ayaktadır. Madem böyledir bundan böyle hayatta kalmanın tek yolu ırkçılıktır. Daha yeni başlıyor. Korkun, ürkün ve ülkemizi terk edin. Ya gideceksiniz, ya öleceksiniz.

  Cevapla
 10. 9 ay önce

  güzel ifşa millet görsün.kimlere hizmet ettiklerini.

  Cevapla
 11. 8 ay önce

  Bölücü, Türk düşmanı, Türkiye hainlerinin bir ezikliği daha. Madem Türkler bu kadar ırkçı ne işiniz var Türk yurdunda. Gidin almanya hollanda ingiltere gibi ülkelere. Gidin de Türklere attığınız iftiraların 100 de birini onlara söyleyin bakalım söyleyebilecekmisiniz. Yunanların sınırda bunlara nasıl davrandığını da gördük. Hem Türk devleti vatandaşı olacaksın Hem de Türklere hakaret ve iftira atacaksın. YOK Öyle.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!