Gericiden tepki çeken sözler: Atatürk’ü seven kafir olur

Kendisini sosyal medyada "Musa Hoca" diye tanıtan kişinin Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e ilişkin sözleri tepki çekti. Videodaki kişi "Atatürk'ü benimseyen, onu seven, onun ilkelerini benimseyen kimselere de nasihatim şudur. Tövbe ediniz. Tövbe etmeyecek olursanız vallahi Allah'ın karşısına kafir olarak çıkarsınız Allah korusun" ifadelerini kullandı. 

featured

TikTok’ta “Davet Minberi” isimli hesaptan yayınlanan videoda, “Musa Hoca” olarak tanınan kişinin Atatürk hakkında söylediği sözler tepki çekti. Videodaki kişi, Atatürk ile birlikte cumhuriyeti ve laikliği de hedef aldı.

Videodaki “Atatürk’ü seven, kimselere nasihatim şudur; tövbe ediniz. Etmezseniz kafir olursunuz” sözleriyle tepkilere neden olan “Musa hoca” isimli kişinin ifadeleri ise şöyle:

“Atatürk’ü benimseyen, onu seven, onun ilkelerini benimseyen kimselere de nasihatim şudur. Tövbe ediniz. Tövbe etmeyecek olursanız vallahi Allah’ın karşısına kafir olarak çıkarsınız Allah korusun. Çünkü böyle bir şahsiyet İslam’ı ortadan kaldırıp yerine Cumhuriyet’i ve laikliği getiren bir şahsiyettir. Böyle bir insanı Müslüman nasıl sevebilir?

Gericiden tepki çeken sözler: Atatürk’ü seven kafir olur

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

21 Yorum

 1. 2 hafta önce

  Kuran da ruhbanlık sınıfı olmadığına göre kafirsin. Sana inanan kâfir olur

 2. 2 hafta önce

  İfade özgürlüğü. Çok da şey etmemek lazım. Sonuçta laiklik var, ve devletin alanı değil dinle alakalı konuşmuş.

  • Çok da şey etmeye etmeye bu hale geldik ey vatandaş! Bursa Nutku’ndan da mı haberin yok. Aymazlığın lüzumu yok be adam.

 3. 2 hafta önce

  Suudi arabistanda bile dinden para kazanmak kınanacak bir şeyken, devlet bütçesinden yasakken tarikatçılık , cemaatçilik yasakken , türkiyegibi biülkede bunları söylemek nankörlük vatansızlık kitapsızlıktır.

 4. 2 hafta önce

  Türkiye Cumhuriyeti devetini miras olarak bırakan adamı rahmet ve minnetle anacağına; mitlere, efsanelere, saçmalıklara, uydurulmuş tarihlere, “gözünde elif işareti vardı deccaldi” diyen şerefsizlere, “bir hurma ile akşama kadar duruyor” denilen FETÖ ve fetö vari vatan hainlerine inanmayı tercih ediyorlar. Yazıklar olsun hepinize..

 5. 2 hafta önce

  Rumî’den:
  Biz aşk kafiriyiz, Müslüman başka
  Biz ufak karıncalarız, Süleyman başka

 6. 2 hafta önce

  Sabikun, bir Kürt Tarikatıdır. Musanın Kürtçülük ve Türk/Atatürk düşmanlığı yapması normaldir. Sayısız cemaat var hepsi de inancının gökten indiğini söylüyor. Hangisini seçip de devleti teslim edeceğiz, Musa’ya mı! . Atatürk de çok doğru olarak her inancı aynı derecede koruyan Laikliği savunmuş.

 7. 2 hafta önce

  sürekli gericiler konuşturuluyor. bu cümleden olarak bu iktidar yıkım ekibidir.

 8. 2 hafta önce

  Ataturk demedi mi mecliste: parti programıyla ilgili “biz ilhamımı gökten indiği sanılan kitaplardan değil halktan alıyoruz” diye.ne demek halktan almak? Halk ne derse o demek.ve ülkeyi de laiklik üzerine inşa etti.islam kanunlarına göre değil.hristoysn kanunlarina gore degil.budist kanunlara gore de degil.halkin kendi istediği kanunlara göre yönetilmesini istedi.yani laikliği istedi.yani zaten kendisi materyalist bir insan.ahiret inancı da yok.ayrica kendi onayıyla çıkarttığı ders kitabında islamin Allah tarafından Cebrail meleği aracılığıyla muhammed (sas) indirildiğine değil de Muhammedin toplumdaki kaosa çözüm için dağa çıkıp bir din uydurdugunu söylüyor.yani baylar bayanlar.aklın yolu bir.daha onlarca delil getirebilirim buraya.ataturku olduğu gibi seven sevsin fakat olmadığı gibi anlatıp da bu insanları ahmak yerine koymaktan vazgeçin

  • Kör cahil zır cahil.Necip Fazıl denen kumarbaz ve kadın düşkünü talebesi olduğun nasıl belli ama!İslam bizatihi laiktir.Laiklik hristiyan icadı değil akıl icadıdır.Lale!Türkçe ifade ve yazım yeteneğin sıfır,akletme yetin sıfır.İslam aklı yetkin için.Muaviye aptallar için saltanat dini icat ettiydiKarıştırıyorsun doğal olarak.

  • 2 hafta önce

   oldu knk. sen de bayram et oradan halkı önce yarı islamcı yaptım şimdi ayırıp kutuplaştıracağım diye. toz ol.

  • 2 hafta önce

   Bir arpa boyu yol gidemiyoruz bu tipler yuzunden. Hangi birine ne yanit yazacaksin, kendini ahmak yerine koyana ve aklin yolu olana ne diyeceksin. Yok kitap varmis da falan falanmis. Aradan da bir cumle cimbizlamis, tipik dinci taktigidir. Cevheri usulu ustune senaryo yazmis. Bildigin gibi, yani bilmedigin gibi ve hakkinda kesin delile sahip olmadigin konularda manipulasyon girisimlerine devam et tosun. Ahirete cok kalmadi, onune konur, bu da benim onume konur. Aradaki fark ben desteksiz, fitne cikarmak icin sallamiyorum.

   Kuran gokten tepsiyle inmemistir. Vahiy nedir onu da ogren. Inmek, cikmak Kuran’da nasil kullanilir onu da ogren. Kuran pek cok yerde der ki doga ayetlerine bakin, o konusmanin devamini oku bak ne diyor. Biz ilhamimizi yasamdan aldik diyor. Yani bak belki sana kanan vardir, ondan yazdim bunlari. Ataturk inkar uzere bile olsa, dedigi dogrudur. Herkesin imanini Allah bilir, Ataturk’un imani da beni ilgilendirmiyor. Oldugunde 6 satirlik miras birakan adamdir benim nezdimde.

  • 2 hafta önce

   Vasat Mısıroğlu Aristo mantığıyla İslam anlatiyor millete

 9. Hoşt ulan Allah’sız Kitap’sız!!!

 10. 2 hafta önce

  Allah ve dinini kendine kalkan ve kılıç olarak kullanan müptelezellere fırsat veme yarabbi.

 11. 2 hafta önce

  sen once kafir ne demek onu ogren. Kafir, kendi cikarina, ve dumenine uymadigi icin gerceklerin ustunu orten demektir. Bir de vallahi demis, Allah’tan korkmadan boyle yemin edenden korkacaksin.

 12. 2 hafta önce

  Ey inananlar, din bilginlerinin ve din adamlarının çoğu halkın parasını hakketmeden yerler ve ALLAH’ın yolundan saptırırlar. Tevbe Suresi 34. Ayet

 13. 2 hafta önce

  meczup doğasının gereğini yapmış.100yıldır böyleler.Allahtan halkta bir karşılığı yok.

 14. 2 hafta önce

  Pis’si pis’si bir kâfir görüntüsü

 15. 2 hafta önce

  La Ilahe IllAllah Muhammed er RasulAllah

  Cevapla
 16. 2 hafta önce

  Sizin gibi şekilci müslüman değilim.Gerçek Müslümanım ve emin ol Atatürk’ü çok seviyorum.Namazımı kılarım.İbadetlerimi yaparım. Ama asla senin gibi vatana hizmet edene düşmanlık etmem.Onun bıraktığı sağlam temelli vatanda ürüyor ve rahat ibadet ediyorsun.Senin gibi düşünen iblisle pazarlık yapıp, hizmet edene yazıklar olsun. Hakkımı helal etmiyorum.İftiracı, sizden din adına hiçbir şey öğrenilmez.Allah’a ve adalete havale ediyorum.Biz sizlerin kölesi değiliz. Kitap ortada, Allah her yerde.Saygısız.Kimsin sen hayırdır.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!