Gökhan Zan isyan etti: Kepçeler burada duruyor, cesetleri toplamayı mı bekliyoruz?

Kahramanmaraş depreminin büyük bir yıkıma yol açtığı Hatay Antakya'da bir video paylaşan Gökhan Zan, "'Bize emir verilmeden hareket edemeyiz' diyorlar. Devletimize, hükümetimize, valimize yalvarıyorum. Onlarca vinç, kepçe, makine burada bekliyor." diyerek isyan etti.

featured

Türkiye, Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremle sarsıldı. Deprem; Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay’da büyük yıkıma yol açtı.

Hatayspor Yardımcı Antrenörü Gökhan Zan, arama kurtarma çalışmaları devam ederken sosyal medya hesabından paylaştığı videoda “‘Bize emir verilmeden hareket edemeyiz’ diyorlar. Devletimize, hükümetimize, valimize yalvarıyorum. Onlarca vinç, kepçe, makine burada bekliyor. Göçük altında olan yüzlerce insan var. Buradaki vinçler neden bekler, biri anlatsın.” diyerek yardım çağrısında bulundu.

‘CESETLERİ TOPLAMAYI MI BEKLİYORSUNUZ’

Öte yandan, FOX TV canlı yayınında konuşan Gökhan Zan, “Kepçeler burada duruyor. AFAD yönlendirmeden çalışamayız diyorlar. Neyi bekliyoruz? Cesetleri toplamayı mı bekliyoruz? Yalvarıyorum. N’olur feryadımızı duyun.” ifadelerini kullandı.

Gökhan Zan’ın açıklamaları şöyle:

Antakya şu anda içler acısı, yerle bir olmuş durumda. Ayakta kalan binalar bile içinde bomba patlamış gibi. Emin olun burası bir savaş alanı. Sanki atom bombası patlamış. O kadar büyük sıkıntılar var ki göründüğü gibi değil. Yayınlarda ne kadar gözüküyor bilmiyorum ama bütün ilçeler yerle bir olmuş durumda. Hiçbir bir binaya giriş yapılamaz. İmkansız artık. Millet göç edip, bir yerlere sığınmaya çalışıyor. Maalesef yardımlar çok yavaş ilerliyor. Daha hızlı olmamız lazım. Daha fazla vinç, kepçe, yardım gerekiyor.

‘BİRÇOK AKRABAMI KAYBETTİM’

Maalesef kuzenlerimi kaybettim, dayımın çocuklarını kaybettim, akrabalarımı kaybettim. Eniştem ablalarını, yeğenlerini kaybetti. Çok akrabalarımızı maalesef kaybettik. Annemi ve fiziksel engelli kardeşimi 7. kattan sırtımda indirdim. İhtiyaç malzemesi lazım, su lazım, çok yardım lazım. Halk çok mağdur durumda. Umudumuz maalesef tükeniyor. Mucizeleri tabii ki bekleyeceğiz. Fakat bütün şehir mahvolmuş durumda.

‘BU BİNAYA TAŞINACAKTIM, ÇÜRÜK RAPORU VARDI’

(Yanındaki enkazı göstererek) Bu yıkılan binaya 4-5 ay önce ben taşınacaktım. Bu binada, yıkılan Eda Apartmanı’nda oturacaktım. Tesadüf ki yaptığım araştırmalarda bu binaya çürük raporu verildiği söylenmişti. Oturulmaması gerektiği söylenmişti. Ben ev sahibiyle konuştuğumda bunu ifade ettim kendisine. Ev sahibi benim arkadaşımdı. Bina 7-8 katlıydı. Bu binadan korkuyorum, bu binaya geçmek istemiyorum demiştim. 4-5 ay sonra depremde bu bina yıkıldı ve yanındakiler ise çatlaklarla ayakta kaldı. Dediğim gibi çürük raporu vardı. Dediğim gibi böyle çok bina vardı Antakya’da.

‘BİNLERCE İNSAN EVSİZ KALACAK’

Hatay bölgesinde çok yüksek katlı imarlar var. Bu bölge zemininin bunu kaldıracak durumda olduğunu düşünmüyorum. İnsanlar ekonomik durumdan ötürü en ucuz eve kaçıyor insanlar. Antakya yerle bir olmuş durumda. Bitmiş durumda. Binlerce insan evsiz kalacak.”

Gökhan Zan isyan etti: Kepçeler burada duruyor, cesetleri toplamayı mı bekliyoruz?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!