Görevden alınan başkan: Halkın arazisini peşkeş çekiyorlar

Mahkeme kararıyla görevine dönmeyi bekleyen Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, Menemen halkına ait Seyrek arazilerinin satılmak istendiğini duyurdu.

featured

Görevden alınan Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, yerine geçen AKP’li Belediye Başkanvekili Aydın Pehlivan’ın Seyrek arazileriyle ilgili adımına tepki gösterdi. Mahkeme kararıyla görevine dönmeyi bekleyen Aksoy, Menemen halkına ait Seyrek arazilerinin satılmak istendiğini duyurdu.

CHP’de video savaşları… Eski CHP’li başkandan Tuncay Özkan’a ‘ihalecilik’ suçlaması

Aksoy basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Menemen Belediyesini işgal etmiş zihniyet; belediye meclisinden aldığı yetki ile Menemen’i satıyor. Menemen halkına ait gayri menkullerin geçici yönetim tarafından inatla satılmak istenmesinin altında yatan talancı anlayışı çok net biçimde görebiliyoruz. Menemen halkı; millet iradesinin neden gasp edildiğini çok iyi görmüştür.

Seyrek arazileri ile ilgili bugün itibariyle mahkemeye dava açtığımı belirtirim. Halkın haklarını Belediye Başkanı olarak sonuna kadar savunacağım. Menemenli bu ihaneti ve talancıları hiç bir zaman unutmayacak.
Menemen halkına ait mallar satılamaz.
YAĞMA YOK HALKIN İRADESİ VAR.”

NE OLMUŞTU?

CHP’li Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy hakkında partisine gelen şikayetler üzerine Kasım 2020’de soruşturma başlatılmış, İzmir’e gönderilen 3 CHP milletvekili, Aksoy hakkında rapor hazırlamıştı.

CHP Merkez Yönetim Kurulu, 16 Kasım’da Aksoy’u oy birliğiyle “kesin ihraç” istemiyle “tedbirli” olarak Yüksek Disiplin Kuruluna sevk etmişti. Aksoy ise 18 Kasım’da partisinden istifa ettiğini, görevine devam edeceğini duyurmuştu.

Ardından Menemen Belediyesine yönelik “zimmet ve irtikap” iddialarına ilişkin soruşturma başlatıldı. Operasyonun kapsamında Serdar Aksoy da vardı. Aksoy 24 Kasım 2020 tarihinde tutuklandı. Aksoy’la birlikte 11 kişi de tutuklandı, 7 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Gözaltına alınanlar arasında İYİ Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı O.Y. ile İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Karabağlar Belediye Meclis Üyesi T.F.Ç’nin de bulunduğu, bu kişilerin hurda satışı işiyle bağlantılı olduklarının iddia edildiği öğrenilmişti.

Aksoy’un da aralarında bulunduğu 10 kişi 7 Temmuz 2022’de adli kontrol şartıyla tahliye edildi.

Serdar Aksoy, yaşanan süreçle ilgili özellikle de partisi ve bazı milletvekilleriyle ilgili Veryansın Tv’ye çarpıcı iddialarda bulundu. Kendisine kendi partisi içinden kumpas kurulduğunu öne süren Aksoy, sahte imzayla tutuklatıldığını belirtti. Menemen’in AKP’ye teslim edildiğini öne süren Aksoy, CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan‘la ilgili de dikkat çeken iddialar ortaya atmıştı.

Bana kumpas partimde kuruldu!

Görevden alınan başkan: Halkın arazisini peşkeş çekiyorlar

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!