Görevden alınan ÖSYM Başkanı Halis Aygün’den ilk açıklama

KPSS soru sızdırma iddialarının ardından görevden alınan ÖSYM Başkanı Halis Aygün, kendisine itibar suikastı yapıldığını iddia etti.

featured

KPSS sorularının önceden yayınlandığı iddiaları Türkiye gündeminin bir numaralı konusu olurken ÖSYM, inceleme yapılacağını açıklamak yerine jet hızıyla iddiaların yalan olduğunu savunan açıklama yapmıştı.

ÖSYM tarafından yapılan 2022 KPSS’de kopya iddiaları üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görevden aldığı ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün’den ilk açıklama geldi.

Bizim Yaka Kocaeli gazetesine konuşan Aygün, 4 yıllık görev süresinin tamamlanmasına bir ay kala itibar suikastı yapıldığını söyledi.

‘BİRİLERİ BAŞARIMIZDAN RAHATSIZ OLMUŞ’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla inceleme başlatılan ÖSYM’nin eski başkanı Prof. Dr. Aygün, “4 yıl süreyle özveriyle çalıştık. Her hafta sonu yılda yaklaşık 10 milyon kişinin katıldığı sınavlarda en küçük bir iddiaya meydan vermedik. Birileri başarımızdan rahatsız olmuş olacak ki düğmeye bastı. Kimseye kırgın değilim üzgünüm” dedi.

‘ÜNİVERSİTEME GERİ DÖNECEĞİM’

Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulunca başlatılan inceleme sonuna kadar Ankara’da kalacağını belirten Prof. Dr. Aygün, “Ben 4 yıl önce Kocaeli Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Dekanı idim. İncelemenin tamamlanıp, raporun açıklanmasını ardından üniversiteme döneceğim, akademisyen olarak çalışacağım” şeklinde konuştu.

Görevden alınan ÖSYM Başkanı Halis Aygün’den ilk açıklama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    gec bu isleri arkadas, kimseye kirgin degilmis de uzgunmus. Dedigin gibi olsa ve senin yerinde ben olsam agzima geleni soylerim. Bana kumpas mi kuruyorsunuz dan baslar, ecdadina deginip, haram edip birakirdim. Kirgin degilmis de uzulmus beyim.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!