Görevden alınan ÖSYM Başkanı hangi genel başkanın referansıydı?

Veryansın Tv, KPSS sınavında sorularının sızdırıldığı iddiasıyla ÖSYM Başkanlığı görevinden alınan Halis Aygün'e hangi genel başkanın referans olduğunu öğrendi.

featured

VERYANSIN TV

KPSS sorularının bir dershanenin sorularıyla aynı olması sonrası ÖSYM Başkanı Halis Aygün Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle görevden alınmıştı. Halis Aygün’ün görevden alınmasının ardından Kocaeli’de yayın yapan Koz Haber Sitesinin Genel Yayın Yönetmeni Gökhan Karabulut dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

‘Halis Aygün konusunda uyarmıştım’ başlıklı yazıda Aygün ile ilgili kaynaklarından aldığı bilgileri paylaşan Karabulut, “Aygün ÖSYM başkanı olmadan kısa bir süre önce önemli bir kaynaktan kulağıma önemli bilgiler sızdırılmıştı. Ve o dönem Aygün’ün ÖSYM Başkanı olacağı konuşuluyordu. Kaynağıma güvendiğim bilgileri haberleştirdim ve Aygün’ün arkasındaki siyasi desteğini kaleme aldım” ifadesini kullandı.

Aygün yazısında şu ifadeleri kullandı:

“İktidar dışında, arkasında başka bir siyasi parti liderinin referans olduğu bir isim nasıl olur da ÖSYM Başkanlığına hazırlanır diye kendi kendime sormuştum!

Kocaeli Üniversitesinde yer yerinden oynadı ve kaleme aldığım makalenin ardından ve Aygün’ün ÖSYM Başkanlığı tehlikeye düşmüştü.

Üniversiteden çok sayıda akademisyen aramış, Aygün’ün ÖSYM Başkanlığını engellediğimi, yoluna taş koyduğumu ve haksız bir değerlendirme yazısı kaleme aldığımı ileri sürmüşlerdi.

Aygün’ün ÖSYM Başkanlığı tehlikeye girmişti fakat Aygün’e referans olanlar boş durmadı. Akademik çevrelerde ciddi lobi çalışması yaptılar ve Aygün’ü o tehlikeli virajdan kurtararak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önüne kadar getirip ÖSYM Başkanı yaptılar.

Hep söylüyor ve yazıyorum, AK Parti iktidar fakat muktedir değil…

Bugün Aygün’ün arkasında duran Kocaeli Üniversitesindeki akademik çevreler hala görevlerinin başında.”

HALİS AYGÜN’ÜN REFERANSI…

Gökhan Karabulut, yazısında hangi siyasi parti liderinin referans olduğunu yazmadı. Konuyu araştıran Veryansın Tv, görevden alınan ÖSYM Başkanı Halis Aygün’ün referansının Meral Akşener olduğunu öğrendi. Aygün’ün Akşener’le yakın olduğu, Kocaeli’de Meral Akşener’e yakın isimlerin Halis Aygün’ün ÖSYM başkanı olması için kulis yaptığı da gelen bilgiler arasında.

 

Görevden alınan ÖSYM Başkanı hangi genel başkanın referansıydı?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

  1. 2 ay önce

    Yanlış, Devlet Bahçeli’nin referansı

  2. 2 ay önce

    simdi olayda cok fazla yamuk yon var. Adam 2018 de gelmis goreve. Ben de adama elestiride bulundum (yeteneksizliginden oturu) ama kanitsiz sekilde sorulari osym baskani kendisi vermis gibi konusmak yanlis olur (fetocu ve serbest birakilan Ali Demir aksine). Ikincisi, bu iktidar ve basindaki zat Merap Apla’ya agza alinmayacak laflar soyledi, nasil oluyorda onun referansini kabul ediyor. Demek istedigim Umit Ozdag’in soyledigi kayikci kavgasi bence cok yerinde bir tespit.

  3. 2 ay önce

    Bozacılar iktidar, şıracılar muhalefet! Zavallı halkımız!

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!