Gözlerin çevrildiği İYİ Partili Ümit Dikbayır video yayınladı

Genel Başkan Meral Akşener etrafında kümelenen bir güruh tarafından hedef alındığını belirten Dikbayır, hakkındaki dedikodu ve iftiralar karşısında Akşener'in gereğini yapmadığını söyledi.

featured

İYİ Parti lideri Meral Akşener ve aile yakınlarının banka hesaplarını incelettiği öne sürülen ve Akşener’in onayıyla dün ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilen Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır bir video mesaj paylaştı.

Parti kasasındaki kayıp paralar tartışmasının odağındaki Dikbayır hakkında disipline sevk yazısında “taciz” iddiasının da yer aldığı ortaya çıkmıştı.

Genel Başkan etrafında kümelenen bir güruh tarafından hedef alındığını belirten Dikbayır, hakkındaki iddiaların araştırılması için partiye verdiği dilekçeden sonuç çıkmadığını söyledi. Bunun üzerine olayı yargıya taşıdığını duyuran Dikbayır, hakkında yürütülen dedikodu ve iftiralar karşısında Akşener’in gereğini yapmadığını söyledi.

İşte Dikbayır’ın video mesajı:

NE OLMUŞTU?

İyi Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, dün parti binasında düzenlediği basın toplantısında, Genel Başkan Meral Akşener’in yakınlarının banka hesaplarını incelettiği iddia edilen İyi Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır’ın tedbirli ve kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildiğini duyurmuştu.

İddiaya göre parti kasasında 132 milyon lira olması gerekirken eksi 16 milyonda olduğunu öğrenen Dikbayır’ın paranın nereye gittiğini soruşturmaya başladığı iddia edilmişti. Diğer yandan milletvekili adaylarından da yüklü miktarda para toplandığı, bu paraların parti kasasına girmediği öne sürülmüştü.

Öte yandan disipline sevk gerekçesinde, Akşener’in oğlu ve kızının banka hesaplarının incelenmesi değil, Dikbayır’ın partideki bir kadın çalışanı birkaç yıl önce taciz ettiği iddiasının yer aldığı öğrenildi.

 

Gözlerin çevrildiği İYİ Partili Ümit Dikbayır video yayınladı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!