Gri pasaport skandalını ortaya çıkarmışlardı… Konsolos çift konsolosluğa alınmadı

featured

Türkiye’den Almanya’ya insan kaçırma yolu olarak kullanılan Gri pasaport sahtekarlığını ortaya çıkaran Muavin Konsolos Mehmet Fidan ve eşi Muavin Konsolos Güler Fidan, görev yaptıkları Hannover Başkonsolosluğu’na alınmadı.

Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinden, Gri pasaport verilerek Hannover’e gönderilen kaçakları tespit edip Ankara’ya bildirilen ve o günden beri gün yüzü görmediği belirtilen konsolos çift, Ankara’ya geri çağrılma kararı nedeniyle gittikleri konsoloslukta kapıda kaldı.

Diplomatik pasaportu bulunan, 37 yıllık Dışişleri personeli Mehmet Fidan’a, ‘görevden el çektirildikleri gerekçesiyle’ özel eşyalarını gelip alması söylendi. Fidan ve eşi konsolosluğa geldiklerinde ise normal kapıdan içeri alınmadılar ve yan tarafta bulunan yabancılar ile Suriyeliler’in işlem yaptırdığı yere yönlendirildiler. Yol parası alamayan, devir teslim yapamayan çift, yönlendirildikleri alanda diplomatik pasaportlarını göstererek kişisel eşyalarını almaya çalıştı.

‘DEVLETİMİZİN DÜŞÜRÜLDÜĞÜ DURUMA BAKIN’

Sözcü’den Ali Gülen’in haberine göre; Mehmet-Güler Fidan, “Gri pasaport olayını ortaya çıkardık diye bunlar başımıza geliyor. Devletimizin düşürüldüğü duruma bakın. Asker kaçağı birini ortaya çıkarmıştım. Konsoloslukta çalışıyordu. Şimdi o Musa Seyyar isimli şahıs içeride çalışıyor, biz içeri giremiyoruz“ diye konuştu.

Mehmet Fidan, yaşı itibariyle kısa süre sonra emekliye ayrılabilecek. Ancak son bir yılda başlarına gelen olaylar nedeniyle Fidan çiftnin hem yıprandığı hem de çeşitli sağlık sorunları yaşadıkları belirtildi.

Gri pasaport skandalını ortaya çıkarmışlardı… Konsolos çift konsolosluğa alınmadı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

6 Yorum

 1. 5 ay önce

  Olayı ortaya çıkardığı için değil, Alman devleti’ne ve medyaya bu bilgileri verdiği için oluyor bunlar. Konsolosluk dışında işler karıştırdığı yazılan çizilen haberlerden belli. Bunun vazifesi T.C. Devletine ama bu heryere veri akışı sağlamış.

  Cevapla
 2. 5 ay önce

  Alman devletine bilgi saglamasa olumlu sonuç alamazdı ama bi dergah müridi şeyhi akrabası olaydı paşalar gibi girerdi içeri yapardı işini

  Cevapla
 3. Ne yani, birileri devletin yetkilerini kanun dışı işler için kullansın tık yok, tüm suç bu ikisinin üzerine mi yüklendi..
  Kanun dışı işleri varsa haklarında soruşturma açılır..
  Tekmeci bile 5k euroya konsoloslukda göreve başlıyorsa ki, almanca yeterliliğinin bile olduğunu sanmıyorum, gerisi hikaye..

  Cevapla
 4. 5 ay önce

  Bazen üst konumda olanlar olayı gizlemeyi ve şikayet edeni ezmeyi deniyor adam en son sesini duyurmak için heryerde konuşmuş olay oraya gelmeden devlet kendi içinde çözmeliydi hiçbir asker kaçağı da başka bir ülke vatandaşı da örneğin Merve kavakci calistirilmamali konsoloslukta

  Cevapla
 5. 5 ay önce

  devleti bitirdiler.çürümüşlük hat safhada…

  Cevapla
 6. 5 ay önce

  sen kafayı yemişsin sedat herif zaten üstlerine bildiriyor hasır altı ediliyor burda bariz kanundışı işlemler var onu saptıyor tam devlet adamı sorumluluğunda yavuz hırsız ev sahibini bastırır mantığıyla devredışı bırakılıyor sen faturayı ona çıkarıyorsun pes!

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!