Gültekin Uysal: Süleyman Soylu FETÖ ile ilişkisi nedeniyle Demokrat Parti’den ihraç edilmiş

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, "Sayın Soylu zaman zaman iktidarın FETÖ dediğimiz yapının da operasyonel kiralama yöntemiyle farklı farklı siyasi geleneklerden toplumsal meşruiyetlerini artırmak için o propaganda sürecinde yer aldı" dedi.

featured
service

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘nun Demokrat Parti’den FETÖ ilişkisi nedeniyle ihraç edildiğini iddia etti.

Halk TV’de Sözüm Var programına katılan Uysal’a gazeteci Barış Terkoğlu, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in 2017 yılındaki sözlerine atıf yaparak Soylu’nun FETÖ gerekçesiyle Demokrat Parti’den ihraç edilip edilmediğini sordu.

Uysal, “Sayın Soylu 2010 yılıydı zannederim. Sayın Cindoruk’un genel başkan olduğu dönemde böyle bir süreç işledi. Sayın Soylu zaman zaman iktidarın FETÖ dediğimiz yapının da operasyonel kiralama yöntemiyle farklı farklı siyasi geleneklerden toplumsal meşruiyetlerini propaganda güçlerini artırmak için o propaganda sürecinde yer aldı. Kendisi öyle tercih etti. Sonrasında da Adalet ve Kalkınma Partisi’ne katıldı” şeklinde yanıt verdi.

Uysal şöyle devam etti:

“2010 referandum sürecinde parti genel merkezinin aksine o referandumda evet oyu vererek Anadolu’nun pek çok noktasında propaganda yaptı.  O vesileyle bir ihraç süreci işledi.”

Nur tarikatına yakınlığıyla bilinen Uysal, kendisinin cemaat üyesi olup olmadığı sorusuna “Zaman zaman böyle istinatlar oluyor. Bizim geleneğimize yeni Asya geleneği her zaman destek vermiştir. Onların siyasetle ilişkisi ölçüsü FETÖ dediğimiz yapılanmanın aksine hiçbir zaman siyasete dahil olmamak noktasındadır. Menderese ve Demirel döneminden beri böyle gelmiştir. O yüzden böyle bir soruyu da şiddetle reddederim” dedi.

Gültekin Uysal: Süleyman Soylu FETÖ ile ilişkisi nedeniyle Demokrat Parti’den ihraç edilmiş

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 6’lı masa 6 patlara döndü. Herkes bir birine atıp tutuyor. Uysal için de Adnan Oktar’dan para alıyordu denildi. Meral apla kaset kumpaslarıyla meşgul, Kılıçtaroğlu desen faturalarla boğuşuyor, Deva’nın Gürcanı casus çıkıyor ve Babacan benim haberim var diyor, Davidoğlu Başbakanlığı döneminde Türkiye’yi bataklığa çevirmişti, o bataklıkta boğazına kadar batmış durumda. Temel reis ise zaten etkisiz eleman. İmamoğlu balonu da patladığına göre yine ve yine tutunacakları tek dal Mansur Yavaş olacak. Diğer ihtimaller, hepsini siyaset tarihine gömer.

  2. 4 gün önce

    Yok bir birinizden farkınız, tek farkınız tarikatınız..

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!