Gül’ün adamı Fehmi Koru: Uykuları kaçanlar varmış!

Abdullah Gül adının ortak adaylık için yeniden ısıtıldığı günlerde Fehmi Koru, muhalefetin Gül ya da onun gibi bir aday bulmak zorunda olduğunu öne sürdü. Ancak Koru, Gül'ün adaylık için çok hevesli olmadığını öne sürdü.

featured

Abdullah Gül’ün medyadaki adamlarından Fehmi Koru, muhalefete tekrar “Gül” çağrısı yaptı. Koru, “Önümüzdeki seçimden kendi adaylarının cumhurbaşkanı olarak çıkmasını gerçekten istiyorlarsa, tam da bu yüzden Abdullah Gül’ü veya Gül gibi birini aday olmaya ikna etmek zorundalar” iddiasında bulundu.

Koru’nun yazısının satır başları şöyle:

“Tayyip Erdoğan ile Abdullah Gül benzer özelliklere sahip kişiliklermiş ve muhalefet Erdoğan’ın karşısına neden Gül’ü aday olarak çıkarsınmış…

Gülüşümün sebebi var: Muhalefeti oluşturan liderler, önümüzdeki seçimden kendi adaylarının cumhurbaşkanı olarak çıkmasını gerçekten istiyorlarsa, tam da bu yüzden Abdullah Gül’ü veya Gül gibi birini aday olmaya ikna etmek zorundalar.

Kamuoyu yoklamaları, partisinin oyları bayağı düşmüş göründüğü halde, Tayyip Erdoğan’ın şahsının seçimde her şeye rağmen en az %40 kadar oyu olabileceğini gösteriyor. Hala varlığını sürdüren %20 kadar da ‘kararsız seçmen’ var ve onlar da karar vermek için Millet İttifakı’nın adayının açıklanmasını bekliyorlar.

Rakibi adaya bakıp Tayyip Erdoğan’dan yana oy kullanabilir kararsız görünen seçmenlerden en az yarısı ve muhalefet “Adam seçildi” cümlesinde ifadesini bulmuş hayal kırıklığını bir kez daha yaşayabilir…

Muhalefetin, iktidar adayının karşısına, onun tam tersi birini değil, en önemli konularda farklılıkları bulunsa bile temelde onun toplumun geniş bir kesiminin hoşuna giden özelliklerine ondan daha fazla sahip birini cumhurbaşkanı adayı olarak çıkarması gerekir.

Dostlarımın zihnimi karıştıran sorularının peşinde düşüncelere dalmışken, benim de aklıma bir soru geldi: Kendisinin aday gösterilmesinden bu denli korkan ve belki olabilir diye uykuları kaçan iki tarafın medyasından isimler, Abdullah Gül’ün aday olmak gibi bir niyet taşıdığına nasıl emin olabiliyorlar?

Eğer sonunda onun gibi birini bulamaz ve kendi içlerinden çıkarmayı düşünebileceklerinin seçilecek oyu alamama riski taşıdığını görürlerse, Abdullah Gül’ü adaylığa ikna etmekte liderler zorlanabilirler.

Benim görebildiğim kadarıyla ikna için bayağı çaba göstermeleri gerekebilir.

Kişisel meşguliyetlerim yüzünden kendisiyle epeydir görüşemedim, ama son görüştüğümde bu konuda bana hiç hevesli görünmemişti de…”

Gül’ün adamı Fehmi Koru: Uykuları kaçanlar varmış!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

8 Yorum

 1. 4 hafta önce

  naz, tehdit, pazarlama, yalakalık her şey var

 2. 4 hafta önce

  Türkiye’nin siyaset sahnesi bit pazarına döndü! Nur yağıyor. Hey maşşallah.

 3. 4 hafta önce

  Hadi oradan!!! Uykuları kaçanlar varmış. Ülkenin yaşanmaz hale gelmesinde ki kilometre taşlarından birisi!!! Tam tersi kaybetme korkusu hepinizi sardı.

 4. 4 hafta önce

  “Abdullah Gül’ü adaylığa ikna etmekte liderler zorlanabilirler.” kısmına kadar gülmedim….

 5. 4 hafta önce

  Kraliçenin Şövalyesi Gül mü :))))))

 6. 4 hafta önce

  Bey amca ne zaman köşene çekileceksin torunlarının torunları işsiz len

 7. 4 hafta önce

  Gül İngilizlere danışmadan hiç bir adım atmaz.

  Eğer muhalefet bu kadar istiyorsa, gidip İngiltere’den rica etsinler. O zaman Gül aday da olur, ne isterseniz olur.

 8. 4 hafta önce

  Tıpış tıpış Ekmeleddin olmadı Abdullah olsun, gerçi itaatci itaatcidir bademi falan hep aynı yola çıkıyor

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!