Gürsel Tekin’den İyi Partililere: HDP’lileri niye seçtiniz kardeşim

CHP'li Gürsel Tekin, 'HDP'ye bakanlık verilebilir' sözlerine ilişkin yeni açıklama yaptı. Tekin, kendisini özgürlükçü ve demokrat olarak tanımlayarak, HDP'ye Anayasa'nın izin verdiğini söyledi.

featured

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, TBMM’deki başkanvekillikleri seçimlerini hatırlatarak iki yüzlülüğün bırakılması gerektiğini savundu.

CHP’li Tekin kedisine tepki gösteren İYİ Partililerin tepkilerine cevap verdi. Tekin, “İYİ Partili arkadaşlarımızın sözlerini anlamakta zorluk çektim.” ifadelerini kullandı. Tekin HDP’nin ayrı bir ittifak yol yürüdüğünü savundu.

Tekin sözlerinin cımbızlandığını öne sürdü. Tabanımızı yanıltmayalım diyen Tekin, “Bir yıl önce HDP’li idare amirini kim seçti. Meclis’te hangi partiler seçti. Grup Başkanını kim seçti? Başkan Vekilini kim seçti.. Akp Parti, CHP, İyi Parti, MHP’li bütün milletvekilleri. Niye seçtiniz kardeşim?” dedi.
“Sayın Akşener’e olan saygımdan dolayı sesimi çıkarmıyorum. Ne demek had bildirmek? Kim bana had bildirecek? Bana tek had bildirecek insan CHP’nin kurumsal Genel Başkanı’dır. Eğer sorununuz milyonlarca seçmeni Cumhur İttifakı’na sevk etmekse bu başka bir şey.” diyen Gürsel Tekin şunları söyledi:

 

NE OLMUŞTU?

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, katıldığı bir televizyon programında, “Bugün mesela TBMM başkanvekili HDP’li. HDP’li başkana el kaldırıyor muyuz, ‘Sayın başkanım, söz hakkı istiyorum’ diye. Bunu kabul edeceksiniz; ama bu ülkeyi yönetmek için… E o zaman seçime sokmayın kardeşim. O zaman millet iradesi nerede kaldı” demiş, sunucunun, “Siz diyorsunuz ki HDP’ye bakanlık verilebilir” sözü üzerine, “Elbette verilebilir; seçime hak kazanmış bir parti” yanıtını vermişti.

Bunun üzerine bazı İYİ Partililer Twitter’dan paylaştıkları art arda mesajlarla CHP’li Tekin’i ‘HDP’yi normalleştirmek’le suçladı. Bazı milletvekilleri Tekin’e “Hadsiz” derken, bu söylemlerini ittifaktan ayrılma gerekçesi olarak saydı.

Tekin’e tepki gösterenlerin arasında İYİ Parti Siyasi İşler Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, İYİ Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral, İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş yer alıyordu.

Gürsel Tekin’den İyi Partililere: HDP’lileri niye seçtiniz kardeşim

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 7 ay önce

  Ne rezil insanlarsınız yaa, chp yi de hdpkk yaptınız. Türkiye Cumhuriyeti’ni bölmeye çok isteklisiniz. Sakın Atatürk’ü ağzına alma, pis yalancılar.

 2. 7 ay önce

  Kasabanın kurnaz esnafı bu!Dinci ne kadar Allah yolundayız diyorsa (yersen tabi ama yiyen çok) bu da o kadar özgürlük demokrat geyiğinde (ki bunu da yiyen ziyade).Aynı rahimden (zihin) düşmüş kardeşler sizi.

 3. 7 ay önce

  Tekin efendi biz seçmedik Kürt ırkçısı ve faşisti PKK kılar seçti ve defolup gidecekler ya da biz göndermesini biliriz. Bölücülere müsaade etmeyiz.

 4. 7 ay önce

  bunlar bınmıs bır alamete gıdıyorlar kıyamete. nıye kımse medyada dahıl su kempıskı otelı buna sormuyor.ıslerıne gelmıyor herhalde.

 5. 7 ay önce

  Aslında adamlar hakikatten dürüst. Açık açık bağlantılarını, yapacaklarını söylüyor. Bütün bunlara rağmen uyurgezer Atatürkçüler ellerinde bir avuç tuz, dörtnala koşuyorlar. Sonra, bu koşanlar en hızlı Atatürkçü ve hep pencerelerinde Atabayrak asılı. O halde demek ki biz Atatürkçü değiliz.

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!