Gürsel Tekin’den İYİ Parti’ye: Suskunuz ama koyun değiliz

'HDP'ye bakanlık verilebilir' çıkışıyla İYİ Parti'den tepkilere neden olan CHP Milletvekili Gürsel Tekin yeni açıklamalarda bulundu. Tekin, "Evet, suskunuz ama koyun değiliz. Neden? Bu süreç sağlıklı gitsin diye." ifadelerini kullandı.

featured

CHP Eski Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in katıldığı bir canlı yayında iktidar olmaları durumunda HDP’ye bakanlık verilebileceğini ifade etmesi tartışmalara neden oldu. İYİ Parti’den bu sözlere tepkiler yükselirken, CHP kanadı da “Gürsel Tekin’in kendi açıklamalarıdır” değerlendirmesini yapmıştı.

Tartışmalar devam ederken Gürsel Tekin Bizim Tv’de katıldığı bir programda konuyla ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Kendisine tepki gösteren İYİ Partililere HDP’li meclis başkanvekilinin de olduğu oylamayı hatırlatan Tekin, “TBMM Başkanvekilliği bakanlıktan önemsiz mi sizce? 1 yıl önceki seçimlerde diyecektiniz ki ‘Hayır kardeşim bizim hassasiyetimiz var. Biz asla Meclis Başkanı, Asla grup başkanı, asla idare amiri olarak sizi kabul etmiyoruz. Oy vermeyeceğiz’ deselerdi” diye konuştu.

‘GENEL BAŞKANIMIZI HEDEF ALAN AÇIKLAMALAR YAPTILAR’

Gürsel Tekin, CHP liderinin Diyarbakır ziyaretinde “Demokrasinin yolu Diyarbakır’dan geçer” sözlerine İYİ Parti’den gelen tepkilere de atıfta bulunarak, “Genel başkanımızı hedef alan birçok açıklama yaptılar. İyi Parti Grup Başkanı yanıt verdi, o partiyi temsil eder. Bunların tamamını hoşgörü ile karşıladık. Evet, suskunuz ama koyun değiliz. Neden? Bu süreç sağlıklı gitsin diye.” ifadelerini kullandı.

 

AKŞENER: HDP’NİN OLDUĞU MASADA BİZ OLMAYIZ

CHP ve İYİ Partililer arasındaki tartışmaya İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in nasıl bir yorum yapacağı da çok merak ediliyordu. Geçtiğimiz günlerde konuyla ilgili suskunluğunu bozan Akşener, “HDP’nin olduğu masada biz olmayız. Bizim olduğumuz masada da HDP olmaz. Bu hassasiyetimiz devam edecek. Parti yetkilileri konuyla ilgili, parti hassasiyetleriyle ilgili gerekli açıklamalar yaptı” sözlerini kullanmıştı. Gürsel Tekin’in açıklamalarıyla ilgili ise Akşener, “Böyle bir cümle kurduğuna göre partisinin görüşünü yansıtıyor demektir” ifadelerini kullanmıştı.

thumbnail
İlişkili Haber

Akşener’den Gürsel Tekin açıklaması: Partisinin görüşünü yansıtıyor demektir

thumbnail
İlişkili Haber

CHP’den Gürsel Tekin ve ‘HDP’ye bakanlık’ açıklaması

Gürsel Tekin’den İYİ Parti’ye: Suskunuz ama koyun değiliz

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

  1. 2 hafta önce

    Hepsi göz boyama taktiği. Hepsi amerikanın kuklası, dışarıya karşı aralarında fark varmış izlenimi bırakıyorlar. Yemezler.

  2. Estağfurullah!Siz ve koyun?Ne münasebet ne densizlik.Yol gösteren,sütünü esirgemeyen,yünüyle ısıtan giydiren,kuzusuyla kalbimize işleyen,atamızın ve bizim mübarek saydığı hayvan ve sen!Karşılaştırmak bile abes!

  3. 2 hafta önce

    Hâlâ bu heriflerin peşine takılan, bunlardan medet uman iyi kalpli, namuslu, vatansever, Kemalist insan var mıdır?

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!