Güven Şağban son yolculuğuna uğurlandı

15 Temmuz darbe girişiminde rehin alınan emekli albay Güven Şağban, 55 yaşında hayatını kaybetti. Sağban, bugün Ankara'da düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

featured

VERYANSIN TV

15 Temmuz darbe girişiminde FETÖ’cülerle çatışan, 15 Temmuz gazisi emekli Kurmay Albay Güven Şağban dün hayatını kaybetti. Şağban, yaklaşık 20 gün önce Ankara Şehir Hastanesinde akciğer yetmezliği nedeniyle entübe edilmişti.

Şağban’ın cenazesi bugün, askeri törenin ardından, öğle namazına müteakip Ankara’da defnedildi. Cenaze törenine; Şağban’ın silah arkadaşları, bazı siyasiler, gaziler ve 15 Temmuz’da Jandarma Genel Komutanlığında rehin alınan ve başından vurularak ağır yaralanan “Gazi Başkan” Turgut Aslan katıldı.

GÜVEN ŞAĞBAN KİMDİR?

Güven Şağban, 1969 Bitlis’in Tatvan ilçesinde doğmuştur. İlkokulu Ankara’da, Ortaokul ve Liseyi Kütahya’nın Simav İlçesinde tamamlamıştır. 1990 yılında Kara Harp Okulundan, 2000 yılında ise Kara Harp Akademisinden mezun olan Güven Şağban, Jandarma Subayı olarak görev yapmıştır. Takım, Bölük, İlçe Jandarma Komutanlığı ile Kurmay Subay olarak hizmet vermiş, ayrıca Plan Subayı, Şube Müdürü ve Daire Başkanı olarak görev yapmıştır.

2007-2008 yıllarında İtalyan Güvenlik Akademisini tamamlamış ve 2011-2013 yılları arasında Askeri Yüksek İdare Mahkemesinde üye olarak görev yapmıştır. Güven Şağban, Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanlığı Plan ve Güvenlik Daire Başkanı iken, 15 Temmuz darbe girişiminde rehin alınmış ve gazi olmuştur.

Ankara Hukuk Fakültesi mezunu olan Güven Şağban, aynı zamanda Selçuk Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde “Kamu Yönetimi” alanında Yüksek Lisans yapmıştır. Jandarma Genel Komutanlığı Personel Başkanlığı Tayin Daire Başkanı iken 2017 yılında Kurmay Albay rütbesinde emekliye ayrılan Güven Şağban, Ankara Barosuna kayıtlıdır.

Güven Şağban, VIP Hukuk ve Danışmanlık Bürosunun kurucusudur. Evli ve iki erkek çocuk sahibi olan Şağban, İngilizce ve İtalyanca dillerini bilmektedir.

VERYANSIN TV’DE YAZDI, PROGRAMLAR YAPTI

Şaban, Veryansın Tv’de yazılar kaleme almış, Veryansın Tv’de ‘Tanık’ isimli programa konuk olmuştu.

Güven Şağban son yolculuğuna uğurlandı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 54 yasinda ölmesine süphe ile bakiyorum.
    Olmazmi tabiiki olur.
    Ama kafamdaki sorular cevaplanirsa. SIVIlarla ilgili
    sadeceölüm haberleri beni tatmin etmiyor.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!