H.K.G.’nin ailesi kaldığı sığınma evini basmış

İsmailağa Cemaatine bağlı Hiranur Vakfı kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel'in kızı H.K.G.'yi 6 yaşındayken 29 yaşında bir adamla evlendirmesiyle ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı. 2020 yılında şiddet ve tecavüz gördüğünü belirterek evden kaçıp sığınma evine alınan H.K.G.'nin ailesinin sığınma evini bastığı belirtildi.

featured

İsmailağa Cemaatine bağlı Hiranur Vakfı kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G.’yi henüz 6 yaşındayken 29 yaşındaki müridi Kadir İstekli ile evlendirdiği ve küçük kızın yıllarca tecavüze uğradığı ortaya çıkmıştı.

Skandal olayla ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Şiddet ve tecavüzden kurtulmak isteyen H.K.G.’nin 2020 yılında evden kaçarak çocuğuyla adliyeye gittiği ve başvurusu üzerine İstanbul’da bir sığınma evine yerleştirildiği belirtildi.

Bu arada H.K.G. eşi Kadir İstekli’den boşanmak için dilekçe verdi. Anadolu Adliyesi genç kadına bir avukat tahsis etti ve H.K.G. polis eşliğinde adliye giderek Kadir İstekli’den boşandı. H.K.G. çocuk yaştan beri taciz ve tecavüzüne uğradığı için suçladığı İstekli’den boşanmasının ardından İstanbul’da bir kadın sığınma evinde kalmaya devam etti.

SIĞINMA EVİNİ BASTILAR

H.K.G. çocuğunu bazen İstekli’ye gönderiyor ancak anne ve babasının da çocuğunu gördüğünü anlayarak yeniden mahkemeye başvurdu. Bu hukuk mücadelesi sırasında ailesi H.K.G.’nin adresini buldu ve sığınma evini basıp H.K.G.’yi kaçırmaya çalıştı. Güvenlik görevlileri kaçırma girişimine engel oldu, H.K.G. daha sonra başka bir kente gönderildi.

Bu olaylar yaşanırken 22 yaşını dolduran genç kadının ilkokul diploması bile olmadığı anlaşıldı. Sığınma evinde ilkokulu bitiren genç kadın, aşçılık eğitimi aldı ve aşçı yardımcısı olarak çalışmaya başladı.

thumbnail
İlişkili Haber

Kadir İstekli ve Yusuf Ziya Gümüşel tutuklandı: İşte tarikattaki istismarda ilk ifadeler…

H.K.G.’nin ailesi kaldığı sığınma evini basmış

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!