Hablemitoğlu dosyasında aranan isim havalimanında gözaltına alındı

20 yıl önce Ankara'daki evinin önünde Necip Hablemitoğlu'nun ölümüne neden olan silahlı saldırıyla ilgili aranan Tan Dervişoğlu'nun İstanbul Havalimanı'nda gözaltına alındığı bildirildi. Sabah'ın haberine göre Dervişoğlu, Ankara TEM Şube'ye sevk edildi. Levent Göktaş'ın ise yurtdışına çıktığı iddia edildi.

featured

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu suikastı soruşturması kapsamında aranan Tan Dervişoğlu gözaltına alındı. Dervişoğlu’nun İstanbul’da havaalanında gözaltına alındığı ve soruşturmanın yürütüldüğü Ankara’ya getirileceği öğrenildi.

Hakkında yakalama kararı bulunan emekli albay Levent Göktaş‘ın yakalanmasına yönelik çalışmaların ise sürdüğü bildirildi.

Soruşturma kapsamında 8 Haziran’da 9 kişi hakkında gözaltı kararı verilmiş, bu kişilerden emekli binbaşı Fikret Emek, emekli yüzbaşı Ahmet Tarkan Mumcuoğlu, emekli astsubay Kamil Metin, Bülent Kutsal, Altan Bora, Memiş Aytekin ve Osman Tuncer, Ankara Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınmıştı.

SORUŞTURMANIN GEÇMİŞİ

Necip Hablemitoğlu, 18 Aralık 2002’de Ankara’daki evinin önünde suikast sonucu öldürülmüştü. Şüphelilerden Nuri Gökhan Bozkır kırmızı bültenle aranırken, MİT tarafından yakalanıp Türkiye’ye getirilerek 27 Ocak’ta emniyete teslim edilmiş ve 8 Şubat’ta “örgüt üyeliği” ve “tasarlayarak öldürme” suçlarından tutuklanmıştı.

Nuri Gökhan Bozkır ile irtibatlı olduğu gerekçesiyle 6 kişi 3 Şubat’ta gözaltına alınmıştı. Bunlardan 3’ü ifadesi alındıktan sonra salıverilirken, 2’si 15 Şubat’ta tutuklanmış, biri ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. AA

Hablemitoğlu dosyasında aranan isim havalimanında gözaltına alındı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 hafta önce

    Bu cinayeti savcılar isteseydi bir saatte çözerdi. Televizyonlarda bile olay yerinde cinayetin işlendiği aracın plakası ayna gibi gözümüzün önündeydi.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!