Hadi Özışık ‘AKP’li önemli bir isimle konuştum’ diyerek açıkladı: ‘Biz artık şirazeden çıkmışız’

Sedat Peker'in ifşaları ile gündeme gelen, bir süre sessiz kalmasının ardından yeniden gazeteciliğe başlayan Hadi Özışık, AKP'ye ilişkin açıklamalarda bulundu.

featured

Organize suç örgütü lideri olduğu gerekçesiyle hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker’le yaptığı görüşmeler ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Peker arasında arabuluculuk yaptığı iddiaları ile gündeme gelen Hadi Özışık, Soylu’yu savunmak isterken ilginç açıklamalar yaptı.

TBMM Plan Bütçe Komisyonu’nda İçişleri Bakanlığı bütçesi görüşülürken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile HDP’li Rıdvan Turan arasında el kaldırma gerginliği yaşanmış, o anlarda Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı’nın çay içip, simidine peynir sürüp yemesi dikkat çekmişti.

‘BİZ ARTIK ŞİRAZEDEN ÇIKMIŞIZ’

Özışık bu görüntüleri yorumlarken AKP’li bir isimle gerçekleştirdiğini iddia ettiği görüşmeyi paylaştı.

”AK Parti’nin önemli bir ismiyle konuştum” diyen Özışık, ”Dedi ki, ‘Biz artık şirazeden çıkmışız. Koltuk, makam, para arayışı bizde, cep doldurma derdi bizde; yolsuzluk, hırsızlık almış başını gidiyor. Pudra şekeri kullananlar artıyor” ifadelerini kullandı.

 

PEKER’LE GÖRÜŞMESİ ORTAYA ÇIKMIŞTI

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in tarif ettiği üzere suç örgütü lideri Sedat Peker ile görüştüğü ifade edilen Hadi Özışık, Halk TV’ye konuşarak, “Söyleyen şerefsizdir” yönünde açıklama yapmıştı.

Hadi Özışık’ın Peker ile konuşmasında Süleyman Soylu ve oluşan gündeme ilişkin Peker’e bilgi verdiği görüldü. Özışık’ın, Peker’e sık sık “Sen haklısın” demişti.

İki videoyu peş peşe paylaşan Peker, “Kıymetli dostlarım, İnternethaber sitesinin sahibi olan Hadi Özışık – Süleyman Özışık kardeşler en yakınları olan Süleyman Soylu’yla benim aramda aracılık yaptıklarını yalanlamışlar. ‘Söyleyen şerefsizdir’ demişler. Ben kimseye hile yapmam, ancak kendimi de rezil duruma düşürmem” notunu düşmüştü.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Peker ile yaptığı görüşmesi yayınlanan Hadi Özışık ve Süleyman Özışık hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Hadi Özışık, kendisine ait Youtube kanalından yaptığı açıklamada “Sizi hayal kırıklığına uğrattım. Başınızı öne eğdirdim. Mesleğime yakışmayan bir davranışın içerisinde oldum. Üzerime vazife olmayan bir konuda işgüzarlık yaptım.” demişti.

Sadi Özışık ise yaptığı açıklamada şunları söylemişti:

Ben kimseye kumpas kurmadım. Şimdi yüzlerce arkadaşım binlerce okurum bana diyor ki İçişleri Bakanı’na kırılma, o sözleri kızgınlıkla söyledi. Kızdığı için senin hakkında suç duyurusunda bulundu diyor. Mesele benim hakkımda suç duyurusunda bulunması değil arkadaşlar. Suç duyurusunda bulunmadan bir gün önce gazetelere Süleyman Özışık bana kumpas kurdu diyerek benim hakkında kesin hüküm ve ceza vererek, mahkemeden önce beni kumpasçı olarak ilan etmesi. Beni hainlerin önüne kurban olarak attığı için, linç ettirdiği için küfür ettirdiği için ben isyan ediyorum…

…Herkes Sedat Peker’e bir şeyler söyledi. Madem adım bu işlerin içine bir şekilde bulaştırıldı, o zaman söz söyleme sırası bana geldi. Benim de bildiklerim var benim de öğrendiklerim var. Bunları tek tek anlatacağım. Korkmadan çekinmeden anlatacağım.”

Sadi Özışık bu açıklamasının ardından sessizliğe bürünüp herhangi bir açıklama yapmamıştı.

Hadi Özışık ‘AKP’li önemli bir isimle konuştum’ diyerek açıkladı: ‘Biz artık şirazeden çıkmışız’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 2 ay önce

    Özışık, müslümanın tanımını yapmış, bilmem farkedildi mi?

    • 2 ay önce

      Müslüman, elinden ve dilinden kimsenin zarar görmediği kişidir. Hadi Özışık müslümanı değil; hırsızı, vurguncuyu, zayıf ahlaklı kimseleri tarif etmiş. Tüm inanç sistemleri ve ideolojiler insanoğlunun fıtratı gereği tarih boyunca yozlaştırılmıştır. İnsanoğlunun anlam arayışı ve bir yere manen bağlanma ihtiyacı, özellikle zayıf bünyeli insanlarda patolojik bir hal alabilmektedir. Bu nedenle, sadece dinlere değil, ideolojilere ve muhtelif akımlara da iman edercesine bağlananları ve bu arada inançlarını kötüye kullananları çok sık görüyoruz. Amerikan İç Savaşı sırasında Robert G. Winthrop “Gürültüsü koparılan yurtseverlik binlerce günahın kılıfı haline getirilebilir” sözlerini bunun için sarf etmiştir. Pandemi döneminde bilime iman edenleri ve bağnazlaşanları görmedik mi? Görüşlerini itikat haline getirmiş ve ona iman eden kişiler bilimi tabu haline getirmedi mi? Ya sosyalizme iman edenlere ne demeli? Kuzey Kore’de Kim Jong Un’un arkasında salya sümük ağlayarak slogan atanların ruh hali normal midir? “Protestan ahlakı” kavramını dayanak yapıp, kapitalizmin dünya hakimiyetine hizmet ederek insanlığı sömürenler çok mu masumdur? Tuttuğu takımın renkleri ile hayatına anlam katmaya çalışan kimlik arayışındaki bazı taraftarların yaptığı holiganlıkların dinsel fanatiklerin davranışlarından farkı var mıdır? Ne pahasına olursa olsun rakibini yenmeye, yok etmeye çalışan takımın ve taraftarının davranışı faşizan bir zihniyetin tezahürü değil midir? Siyasal İslamcılara gelince, İmam-ı Azam Ebu Hanife’yi zindanlarda çürüten, Ebu Zer el-Gıfari’yi çöllere süren, Muaviye’nin dişi deve hikayesinde müşahhas hale gelen oportünizmi ile Machiavelli’nin ustası sayılabilecek bu zihniyet, İslami ve insani bütün değerleri yıkarak yoluna devam etmektedir. Ama bunun için İslamiyet’i suçlamak doğru değildir. Daha önceki yorumlarımda da yazdığım gibi “Türkiye’de sağcısı da solcusu da, Atatürkçü geçineni de İslamcısı da kaçak inşaat yapıyor ya da trafikte kuralları katlediyor. Atatürkçünün de İslamcının da elinden cep telefonu düşmüyor. Tayyip Erdoğan’a peygamber muamelesi yapan insan ile Ekrem İmamoğlu’na hüngür hüngür ağlayarak, kurtarıcı diyerek sarılan insanın psikolojik durum bakımından bir farkları olmadığını ve bu insan yapısı ile Cumhuriyete sahip çıkılamayacağını anlatmaya çalışıyorum. Adli psikiyatride olduğu gibi analiz yaparken, analize konu olan insanların psikolojik profillerini çıkartmazsak analizimiz eksik kalır.” Saygılar.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!