Hadi Özışık ortaya çıktı: Çok pahalıya mal oldu!

featured

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in görüntülü görüşmesini yayınladığı gazeteci Hadi Özışık, sessizliğini bozdu. Youtube kanalından yaptığı yayında “Sizin huzurunuzda kendimle yüzleşmeye geldim ve birtakım gerçekleri de anlatmam gerekiyordu. Gazeteci olarak düştüğüm hata bana çok pahalıya mal oldu” diyen Özışık, hellallik istedi.

VERYANSIN TV

Hadi Özışık, Youtube kanalından yaptığı yayında hakkındaki iddialara yanıt verdi.

“Sizin huzurunuzda kendimle hesaplaşmak istiyorum” diyen Özışık, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Sedat Peker arasında aracılık yaptığını reddetti.

Özışık’ın açıklamaları şöyle:

Bugün kendimle yüzleşmek için her şeyi olduğu gibi dosdoğru anlatmak için karşınızdayım. Uzun süre sustum, herkes eteğindeki taşı döksün diye bekledim. Bir de biliyorsunuz yargı aşaması var, onun bitmesini bekledim. Ama biz sustukça iğrenç küfür ve hakaretler geldi. Akla hayale gelmeyen iftiralar atılıyor, herkes üzerimize çullanıyor.

Bu durumda çıkıp konuşalım, kendimizle yüzleşelim ve gerçekleri anlatalım dedik. Küfür edenlerle yargı karşısında hesaplaşacağım ama bugün müsaade ederseniz sizin huzurunuzda kendimle hesaplaşmak istiyorum. Bana yönelttiğiniz eleştirilerin tamamını alıp başımın üstüne koyuyorum.

Ben sizi hayal kırıklığına uğrattım çünkü, başınızı öne eğdirdim, mahcup ettim, mesleğime yakışmayan bir davranışın içerisinde oldum.

‘SOYLU’YA İTİBAR SUİKASTİNİN ANA SEBEBİ OLDUM’

Üzerime hiç vazife olmayacak bir konuda işgüzarlık yaptım. Bu işgüzarlığım sebebiyle 30 yıllık dostum Süleyman Soylu’yu haberi olmadığı bir konuda zor durumda bıraktım. Ona yöneltilen itibar suikastinin ana sebebi ben oldum.

Organize suç örgütü lideri olsun ya da olmasın hakkında türlü iddialar olan, ülkesini bırakıp kaçan biriyle irtibat halinde oldum ve mesafemi korumadım, bu konuda hatalıyım. Evet gazeteci herkesle irtibat halinde olur ama mesafeyi korumak şartıyla. Ben bu mesafeyi korumadığım için hatamı kabul ediyorum ancak şunu çok net bir şekilde söylüyorum, ne kimseyi sattım ne vatanıma milletime ihanet ettim. Bu suçlamayı kabul etmiyorum ve etmeyeceğim.

‘ULAKLIK YAPMADIM’

Hele Süleyman Soylu’ya kumpas kurduğum iddiaların, CHP’li Özgür Özel’in iddia ettiği gibi Sedat Peker ile Süleyman Soylu arasında aracında mesaj götürüp getirdiğim, ulaklık yaptığım, kuryelik yaptığım rezil iddiaların tümünü reddediyorum.

‘HANGİ SEDAT PEKER’E İNANALIM?’

Sedat Peker bugüne kadar ne diyordu? Süleyman Soylu’ya ağza alınmayacak hakaretler ediyor değil mi? Peki biz hangi Sedat Peker’e inanacağız? Geçmişte söyledikleri mi doğru yoksa bugün söyledikleri mi? Şimdi size Sedat Peker’in Süleyman Soylu ile söylediklerini dinletmek istiyorum, bakın neler söylüyor.

Ne diyor İçişleri Bakanı ile hayatımda bir kere yan yana gelmedim, özel dostluğumuzu gerektirecek bir ortamımız olmadı. Ama şimdiki videolarında ne diyor? 30 yıllık dostluğumuz vardı diyor. Ben kendi ifadesi ile şöyle söyleyeyim “Ne değişti de Sedat Peker Süleyman Soylu’ya saldırmaya başladı?” Bunu sizin takdirinize bırakıyorum. Çok yorum yapmayacağım çünkü herkes bir yorum yapıyor. Ben Sedat Peker’in çelişkisini ortaya koymak için anlatmıyorum, ben size süreci anlatıyorum.

Bu videodan sonra Facetime’dan arayan bir kişi “Reisim Sedat Peker sizinle görüşmek istiyor” dedi. Süleyman Soylu ile ilgili videoda söylediklerinin birebir aynısını bana da tekrarlıyor ve birilerinin İçişleri Bakanı’nı üzerine çekmek istediğini söylüyor. Bu ne anlama geliyor? Sedat Peker durup dururken bu açıklamadan sonra neden beni aradı sizce? O kadar net ki, benim üzerimden Soylu’ya mesaj göndermek istiyor. Yaşadıklarını, yeni yaşadığı yerleri ve kendi hayatıyla ilgili bir takım şeyler anlattı.

O konuşurken benim gazetecilik iştahım kabardı. Kendi kendime “Sedat Peker ile bir röportaj mı yapsam?” dedim ve bu talebimi ona ilettim. “Emrin olur ağabey” dedi.

Gün ve saat konusunda kendisine döneceğimi söyledim ve telefon görüşmemiz bitti. Sedat Peker’in anlattıkları, hikayesi, hakkında bir dosya olup olmadığını bilmiyoruz. Aynı gün içerisinde Süleyman Soylu’yu aradım ve Sedat Peker ile röportaj yapmak istediğimi söyledim. Soylu da bana “İşine bak” dedi ve telefonu kapattı. Soylu ile aramda geçen birçok görüşmede Sedat Peker ismi bir daha geçmedi. Bir daha Sedat Peker ismini geçirmiş olsaydım eğer Soylu benimle olan dostluğunu bitiriverecekti, huyunu suyunu bildiğim için bir daha Sedat Peker’in P harfini konuşmadım kendisiyle. Zaten bayramda aradığımda “O adamla irtibatta olduğunu bilmiyordum” diyerek benimle irtibatını kopardı.

‘SÜLEYMAN ÖZIŞIK NEDEN İŞİN İÇİNDE?’

Herkes bir de Süleyman Özışık’ın adının neden işin içinde olduğunu soruyor. Ben Süleyman Soylu ile görüştükten sonra kardeşim Süleyman Özışık ile görüştüm ve Peker’le görüştüğümü, röportaj talebimi, Soylu’yla görüşmemi anlattım. Süleyman bana dedi ki “Ağabey ben Ankara’dayım. Peker ile ilgili iddiaları araştırdım ama Peker ile ilgili bir dosya bulamadım. Ama Soylu’nun bildiğini biz bilemeyiz, bence de röportaj yapma.” dedi.

Ben bunun üzerine Sedat Peker’i arayarak uygun bir dille röportaj yapamayacağımı söyledim ve bu meseleleri kapatmamız gerektiğini, röportajın kendisine zarar vereceğini söyledim. Soylu’dan bahsetmemem gerektiği için birtakım argümanlar sundum. Bunun üzerine bana “Ankara’daki dostun mu istedi röportaj yapmamanı?” diye sordu. Ben de gülerek “Seni seviyorlar bence, kardeşim Süleyman da Ankara’da araştırma yapmış ve seninle ilgili bir sorun olmadığın söylüyor” diyerek sakinleştirici bir cümle kurdum. Madem konuşmamızı gizlice kaydetti, elindeki kayıtlardan bu konuşmalarımızı da yayınlasın.

‘PEKER’E BİR BAHANE LAZIMDI’

“Süleyman Soylu bana pislik dedi “dedi diyor ya bu yüzden içerlemiş öyle mi, yoksa bir bahane miydi? Hakikaten tüm düşmanlık bu yüzden mi? Soylu’yu değil Mehmet Ağar ya da Pelikan’ı hedef alıyor. İyi de Süleyman Soylu ben talimat verdim demedi mi? Dosyadan yeni haberim oldu demedi mi? Bu işin Mehmet Ağar ve Pelikan ile ilgisi ne? Ama işte olayı oraya çekecek. Mehmet Ağar polisliği ifadesi sonuçta Soylu’yu bağlıyor. Soylu bir açıklama yapacak, bir şey söyleyecek ve Peker her şeyi bırakıp Soylu’ya saldıracak.

Sedat Peker’e bir bahane lazımdı. O gece beni gizlice kaydederek aradı ve “Hani beni seviyorlardı, dönüş biletimizdi” diyerek benden laf almaya çalışıyor. İki dost gibi konuşuyor ve telefonu kapatıyoruz. Bir tuzakla karşı karşıya kaldığımı bilmiyorum, gece 03:00’te adımı geçirdiği videoyu bana gönderiyor. Bu görüşmeden sonra Sedat Peker yayımladığı videoda “Hadi Özışık ve Süleyman Özışık’ın adını karıştırdım” diyor mu? Video altına yazıyor mu bunu? Bu düzeltmeyi yapan Sedat Peker, daha sonra Süleyman Özışık’tan bahsetti mi? Sadece benim adımı kullandı, gizlice kaydettiği videoyu yayımladı. Neden Süleyman Özışık değil de Soylu’nun dostu olan benim üstümden gitti? Çünkü benim üstümden gitmek daha çok işine geldi.

‘DÖNÜŞ BİLETİ’ HİKAYESİNİ KİM SÖYLEDİ?

Soylu’nun bir başka dostu olan Reşat Hacıfazlıoğlu’na benimle yaptığı görüşmenin birebir aynısını dedi. “Hani dönüş biletimizdi, hani iade-i itibar yapacaktı” dedi, ona da tuzak kurdu. Sana bu dönüş bileti hikayesini sana kim söyledi kardeşim, bunu açıkla önce. Ben sana böyle bir ifade kullanmadım. Madem gizli kayıtlar var elimizde diyorsun onu da açıkla. Olmayan bir şeyi doğrulatmak adına gizlice aldığın kayıtlar ve bunları sosyal medyada yayınlamalar.

‘ÖZGÜR ÖZEL BİR GÜN ÖNCE VİDEODAN HABERDAR OLMUŞ’

Gelelim videonun yayınlandığı güne, Özgür Özel bir gün önce ekrana çıktı ve henüz video yayında olmadan benden bahsetti Halk TV’de. Özel’in iddialarından sonra Halk TV’yi aradım ve bağlamadılar. Sonra geldim burada Özel’i ispata çağırdım, yeminler ettim. Hemen ardından bir baktım ki e-posta adresimde Sedat Peker hakkında bir haber. “Hadi Özışık Sedat Peker’i yalanladı” diye bir haber. Bu açıklamadan kısa bir süre sonra gizli kayıtlar ortaya saçıldı. Meğer her şey geceden planlanmış, bu gizli kayıttan Özgür Özel nasıl olduysa haberdar olmuş. O videolar üzerinden meydan okumuş bana.

Bir kez daha söylüyorum, ben söylediklerimin arkasındayım. Ben ya da Süleyman Özışık eğer Sedat Peker’i arayıp “Bakanımız bir şeyler söyleyecek, sinirlenme. Bunları geçelim Süleyman Soylu’dan Sedat Peker’e bir mesaj götürmüşsem Sedat Peker bu videoyu da yayımlasın. Ben yalan diyorum, eğer varsa Sedat Peker hemen yarın hemen yayınlasın.

‘GECENİN ÜÇÜNDE O BİLGİLERE NASIL ULAŞTIN?’

Ben buradan Özgür Özel’e soruyorum, “Gecenin üçünde o kaseti izledin mi izlemedin mi? Ben Sedat Peker’i aradım benim ismimi çıkar dedim o kadar. Hadi ben işin içindeydim Sedat Peker ile içli dışlı olmuştum, Özgür Özel bu bilgilere gecenin üçünde nasıl sahip oldu ve bu iddiaları neye dayanarak dile getiriyor? Süleyman Soylu’ya ben video izletmedim ama anladığım o ki Özgür Özel o gece o videoyu izliyor, eline büyük bir malzeme geçiyor ve alıyor tepe tepe kullanıyor.

‘BANA KUMPAS KURULDU’

Sözün özü, karşınıza geçtiğimde söylediklerimin tamamen arkasındayım. Sizden rica ediyorum Sedat Peker ile aramda geçen konuşmayı bir kere daha izleyin. Ben Süleyman Soylu ile ilgili bir mesaj iletiyorsam her türlü cezaya hazırım.

Bütün bunları neden anlattım? Sizin huzurunuzda kendimle yüzleşmeye geldim ve birtakım gerçekleri de anlatmam gerekiyordu. Maalesef bir hata yaptım. Gazeteci olarak düştüğüm hata bana çok pahalıya mal oldu. Bana bir kumpas kuruldu. Benim ve kardeşimin bahsi geçen iddialar konusunda Süleyman Soylu’ya en ufak bir teması olmadı. Ben bir işgüzarlık yaptım, bütün suçum bu. Vatan, millet sattım gibi ifadelerin hepsini reddediyorum. Hesabımı size verdim, bir de Allah’a vereceğim, rabbim de şahittir. Bana kızmak ve tepki vermekte haklısınız. Başta Süleyman Soylu olmak üzere o videoda ismi geçen herkesten özür diliyorum ama en büyük özür borcum size. Sizi üzdüm ve güveninizi sarstım. Hakkınızı helal edin. Allah’a emanet olun.

Hadi Özışık ortaya çıktı: Çok pahalıya mal oldu!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

8 Yorum

 1. 1 sene önce

  Sen kendini gazateci falan mı zannediyorsun yalaka?

  Cevapla
 2. 1 sene önce

  Ne nargilesi? Nargile içmedim ben hayatımda demişti Barış Yarkadaş’a Habertürk canlı yayında…. O kadar yalancı bu adam. yuh

  Cevapla
 3. 1 sene önce

  Bu haber yaramadı.
  Midem bulandı. Lütfen bu arkadaş için gazeteci etiketini kullanmayın.
  Kullanacaksanız size yazık, örneğin siz eski gazeteci etiketini kullanabilirsiniz.

  Cevapla
 4. 1 sene önce

  Suçluların.helallik istemeleri moda oldu

  Cevapla
 5. 1 sene önce

  Sen insan misin? Hala sorunun ne oldugunu anlamadin, cunku idrak yetenegini kaybetmissin.
  Allah senin kalbini muhurlemis, gozlerinin onune perde indirmis. Mesela Sedat, Soylu, Tayyip degil. Sen, ve senin gibi AKPliler Allah adina cok rahat yalan yemin edebiliyorsunuz, senin tek farkin sifon cekilmeden once kendi kendini ifsa ettin ve bu bana da bir ders oldu. Artik inanmiyorum Allah adina yemin edenlere ve Allah’i sahit gosterenlere. En buyuk yalanci onlar. Ama iste Allah var, bak ne oldun.

  Cevapla
 6. 1 sene önce

  yalanın vücut bulmuş hali.

  Cevapla
 7. 1 sene önce

  Bi şeyler yaşanmadan önce kedisiyle birebir yüzleşleşecek yüzü ve cesareti olmayanlar, şimdi çoktan yaşanmış olanlar için bizimle yüzleşebileceğini iddia edebiliyor. Bu ne sirk oyunuymuş böyle arkadaş!.. Her yer cambaz, hokkabaz dolu.

  Cevapla
 8. Hem ayranım dökülmesin hem totoma bişey olmasın diye Anadolu’da güzel bir deyiş vardır . Tam senlik Sayın Özışık , Siyasetle iç içe ol , mafyaya işini yaptır. Kendin yetmedi , senden bile niteliksiz iki kardeşini zengin et .. Bir yerde patlayacaktı iyi oldu çok şükür Allah’ım yarına bırakıyor ama kimsenin yanına koymaz …

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!