Hadi Özışık: Yok edilmek isteniyorum

'Sedat Peker olayı' bahane edilerek kendilerine ambargo uygulandığını söyleyen İnternethaber'in sahibi Hadi Özışık, uzun yıllardan beri 'gizli bir el' tarafından yok edilmek istendiğini öne sürdü.

featured

Sedat Peker ile Süleyman Soylu hakkında yaptığı telefon görüşmesi Peker tarafından sızdırılınca Soylu’nun hedefi olan İnternethaber sitesinin sahibi Hadi Özışık’tan açıklamalar geldi. Sedat Peker krizinin ardından “açlıkla sınandığı” yorumlarına yanıt veren Özışık, “Zor günler yaşadığımız doğru ama aç ve açıkta değiliz” dedi. Özışık, Sedat Peker’le görüşmesinin bahane edildiğini, uzun yıllardan beri “gizli bir el” tarafından yok edilmeye çalışıldığını iddia etti.

Özışık yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Adem Metan twitter hesabından ‘açlık’la sınandığımı yazmış. Rızık veren Allah, o yüzden bana böyle bir ceza vermek daha doğrusu beni açlığa mahkum etmek kimsenin haddi değil!

Adem Metan benim için ‘Hadi Özışık’ı parayla terbiye etmek isteyenler var’ dese daha doğru bir ifade kullanmış olurdu. Adem’in iyi niyetinden şüphem yok, bildiği ve üzüldüğü bir konuyu ‘açlıkla sınama’ sözleriyle dile getirmiş.

Bu yeni değil. Yıllardır haksızlıklarla boğuşuyorum. Kimileri yaşadığımız sıkıntıların Sedat Peker kaynaklı olduğunu söylüyor. Yani Sedat Peker’le yaptığım görüşmeden sonra ‘ekonomik ambargo’ya tabi tutulmadım; Süleyman Soylu ile arkadaşlığımızdan ötürü yıllardır ‘parayla terbiye’ muamelesiyle karşı karşıyayım. ‘Sedat Peker olayı’ İnternethaber Yayın Grubu’na uygulanan ‘reklam ambargosu’nun bahanesi oldu. Uzun yıllardan beri ‘gizli bir el’ bizi boğmaya, yok etmeye çalışıyor. O ‘gizli eller’e en başından beri boyun eğmedim diye, ‘parayla terbiye’ etmeye çalıştılar, bugün bile vazgeçmiş değiller.”

KRİZ NASIL PATLADI?

Sedat Peker’in Youtube videolarında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında sert iddialar dile getirmesinin ardından başlayan krizde bir gazetecinin ikili arasında aracılık yaptığı iddiası ortaya atılmıştı. İddianın merkezinde yer alan Hadi Özışık ise “Soylu ile Peker arasında haber götürdüğüm yalandır. Böyle yapan şerefsizdir, haysiyetsizdir” ifadelerini kullanmıştı.

Özışık iddiayı yalanlayınca Sedat Peker, Hadi Özışık ile yaptığı görüşmeyi yayınlamıştı. Soylu da Özışık’a tepki göstermiş, kimseden aracılık istemediği yönünde açıklamalar yapmıştı. Bunun üzerine Özışık kardeşler hükümet cephesinin de hedefi olmuştu.

Gazeteci Adem Metan ise geçtiğimiz günlerde sosyal medyada yaptığı paylaşımda, “Hadi Özışık bu günlerde açlıkla sınanıyor. Vatana ihanet etmedi. Olmaması gereken bir görüşmede oldu hepsi bu. Bir hata yaptı defalarca kez özür diledi. Elinde Türkiye’nin en güçlü medya organlarından biri var ve maalesef görmezden geliniyor” ifadelerini kullanmıştı.

Hadi Özışık: Yok edilmek isteniyorum

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 2 ay önce

  Bu da hâlâ kendini var sanıyor.

 2. 2 ay önce

  kim ne yapsin seni egik pipet.

 3. 2 ay önce

  Şimdi de dilenmeye mi başladınız? Hadi canım, Hadi; başka kapıya.

 4. 2 ay önce

  Beter ol, hiçbir sifatiniz yokken ülkenin şöhretli köşe yazarlari ve kadrolu yorumculari oldunuz..haketmedikleriniz elinizden alındı, nedir zorunuza giden?? Halen bedavadan kondugunuz otoparkları vs. isletiyorsunuz…gün gelir bunların hesabını sorar devlet umarim

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!