Hafize Gaye Erkan geri mi dönüyor? Bakanlıktan açıklama…

Hazine ve Maliye Bakanlığı, kamu bankalarındaki atamaların netleştiği ve eski Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan'ın, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı olarak atanacağı iddialarını yalanladı.

featured

Eski Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Hafize Gaye Erkan’ın Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı olarak atanacağı, Exim Bank, Vakıfbank ve Vakıf Katılım’ın yönetim kurulu başkanlarının görevlerine son verileceği iddiaları gündeme oturdu.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan konuyla ilgili açıklama geldi.  Bakanlık, kamu bankalarındaki atamaların netleştiği haberlerinin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Bakanlığın internet sitesinden yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Gerçek Gündem isimli internet sitesi son günlerde Sayın Bakanımıza atfen gerçek dışı haberler yapmaktadır. Bugün de “Mehmet Şimşek kararını verdi, atamalar netleşti” şeklinde bilinçli ve bir maksat için yapıldığı anlaşılan haberlerine devam ettiği görülmüştür.

Bu haberler sadece spekülasyon niteliğinde olup, masabaşı kendi uydurmalarıdır. İtibar etmeyiniz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

MERKEZ BANKASI BAŞKANLIĞINDAN İSTİFA ETMİŞTİ

Merkez Bankası başkanı olarak 8 Haziran 2023’te göreve başlayan Hafize Gaye Erkan’ın babası Erol Erkan hakkında bir banka personelini işten çıkardığı, Merkez Bankası Sosyal Tesisi’ni kapattırıp çalışanlarını ailesinin emrine tahsis ettiği ve bir personeli asansörde tokatladığı iddiaları ortaya atılmıştı.

Babasının idari işleri yönettiği suçlaması ile karşı karşıya kalan Hafize Gaye Erkan, geçen şubat ayında görevden affını isteyerek istifa etmişti.

Hafize Gaye Erkan geri mi dönüyor? Bakanlıktan açıklama…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!