Haftanın dikkat çeken kareleri

İşte haftanın öne çıkan fotoğrafları...

Haftanın dikkat çeken kareleri

AB kapısında bekleyen göçmenler dondurucu soğukta yaşam mücadelesi veriyor

Hava sıcaklığının sıfırın altında 10 dereceye kadar düştüğü Bosna Hersek’teki Vucjak Kampı’nda çadırlarda kalan 500’e yakın düzensiz göçmen, AB üyesi Hırvatistan’ın kapıları açmasını bekliyor. ( Mustafa Öztürk – Anadolu Ajansı )

Bolu’ya yaklaşık 13 kilometre uzaklıkta bulunan doğal güzellikleriyle ünlü Gölcük Tabiat Parkı, kar yağışının ardından beyaza büründü. ( Zafer Göder – Anadolu Ajansı )

Yemen’de yıllardır devam eden iç savaş ve hava saldırıları nedeniyle uzuvlarını kaybeden çok sayıda Yemenli, protezle hayata tutunmaya çalışıyor. Başkent Sana’daki merkezde üretilen protez bacaklar, savaş nedeniyle ayaklarını kaybedenlere umut ışığı oluyor. ( Mohammed Hamoud – Anadolu Ajansı )

Irak’ta Başbakan Adil Abdulmehdi’yi istifaya zorlayan gösteriler sürüyor. Başkent Bağdat’taki er-Reşid caddesinde göstericiler ile güvenlik güçleri arasında çatışma yaşandı. ( Murtadha Sudani – Anadolu Ajansı )

Bolu Dağı D-100 geçişinde dün akşam saatlerinden bu yana sağanak devam ederken, bölgede oluşan sis etkili oldu. ( Ömer Ürer – Anadolu Ajansı )

Türkiye’nin mısır üretiminin önemli bölümünün karşılandığı Konya’da, hasadı süren mısırın rekoltesinde geçen yıla göre yüzde 25 artış olacağı tahmin ediliyor. ( Abdullah Doğan – Anadolu Ajansı )

Eski milli karatecilerden Cengiz Çınar’ın eşi Sema ve çocukları milli sporcular Enes ve Sümeyye kendisinin izinden gidiyor. Anne 28, Enes 17 ve Sümeyye de 12 yıldır karate sporuyla ilgileniyor. ( Emin Sansar – Anadolu Ajansı )

Fransa tarihinin en büyük grevlerinden birini yaşadığı günü geride bırakırken, özellikle başkent Paris’te hayat durma noktasına geldi, polisle göstericiler çatıştı ve yaralananlar oldu. Gösterilerin odak noktası olan başkent Paris’te ise yine sendikalara göre, 250 bin kişi Macron yönetimini protesto etti. Göstericilerin Place de la Republique yakınındaki bir metro girişinde çıkardığı yangına itfaiye ekipleri müdahale etti. ( Julien Mattia – Anadolu Ajansı )

Irak’ta Başbakan Adil Abdulmehdi’yi istifaya zorlayan gösteriler sürüyor. Başkent Bağdat’taki er-Reşid caddesinde toplanan göstericiler ile güvenlik güçleri arasında çatışma yaşandı. ( Murtadha Sudani – Anadolu Ajansı )

Kolombiya’da, geçmişte yapılan anlaşmalara uyulmadığını iddia eden yerliler, hükümeti başkent Bogota’ya yürümekle tehdit etti. Cauca Bölgesel Yerli Konseyi (CRIC) üyeleri, ülkede 21 Kasım’dan bu yana ilan edilen 3 genel grev ve sayısız protesto gösterisine Bogota’ya gelerek destek vermeye devam etti. ( Daniel Salgar Antolinez – Anadolu Ajansı )

Süper Lig’in 13. haftasında Trabzonspor ile Galatasaray karşılaştı. Bir pozisyonda, Trabzonsporlu futbolcu Sorloth (ortada) rakibi Muslera (sağda) ve Ryon Donk ile mücadele etti. ( Hakan Burak Altunöz – Anadolu Ajansı )