Hakan Ural: Z kuşağı oy kullanmamalı

Oyuncu ve yorumcu Hakan Ural, katıldığı canlı yayın programında konuyu Z kuşağına getirerek "Ben rica ediyorum gerçekten, bu farkındalığı yoksa oy kullanmamaları lazım bence" ifadelerini kullandı.

featured

Kanal D’de yayınlanan ‘Neler Oluyor Hayatta’ programında 27 Mayıs 1960 darbesinin sorulduğu bir sokak röportajında konuşan vatandaşlarının birçoğunun yaşananları hatırlamaması konuşuldu.

CNNTürk’ün yaptığı röportajı yorumlayan Ural, konuyu Z kuşağına getirerek “Ben rica ediyorum gerçekten, bu farkındalığı yoksa oy kullanmamaları lazım bence” dedi.

Ural şöyle konuştu:

“Ülkede siyasetle bir alakan yok. Ülkenin kendisiyle ilgili yakın geçmişini bilmiyorsun, geçmişini bilmiyorsun. Bugün bu ülkede ne olduğunu bilmiyorsun, bu ülkenin nelerle mücadele ettiğini bilmiyorsun, idelolojik olarak olgunlaşmış düşüncen ve fikrin yok ama oy atıyorsun. Belirleyicisin. Çok üzücü ve ürkütücü değil mi bu? Ben rica ediyorum gerçekten, bu farkındalığı yoksa oy kullanmamaları lazım bence”

Hakan Ural: Z kuşağı oy kullanmamalı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

10 Yorum

 1. 8 ay önce

  Ileri zekali yandas!
  Bu gencler siz yasli Alzheimerli moruklardan bu ülkenin gelmisini gecmisini simdiki halini cok daha iyi biliyor! Bu gencler, ileri zekali yandasim, dünyaya kafa tutarak degil, ince diplomatik dil ile yenecegini biliyor!
  Mehter marsi kilicla milicla akp genel baskani ile degil!

 2. 8 ay önce

  Bir şey derdim de, hicap duyuyorum fakat o duymuyor.

 3. 8 ay önce

  Aslında bütün mesele bu. Bana göre de bağımsız ve yansız kurumların vereceği sosyolojik ve psikolojik ehliyeti olan, zeka düzeyi yüksek insanlar seçip seçilmesi gerekir. Bizim gibi ülkelerde oy vermek demokrasinin tamamı zannediliyor.

 4. 8 ay önce

  Asıl sen kullanma.

 5. 8 ay önce

  Bu şahıs hakkında çok söylenmesi gereken şeyler var ama yazmamak daha iyi….

 6. 8 ay önce

  saray yalakası olunca , kula kulluk edince böyle tipler ortaya çıkıyor.
  bence sizde nefes almayın konuşmayın .
  MUSTAFA KEMAL ATATÜRK vatanı devleti TÜRK GENÇLĞİNE EMANET etmiş.

 7. 8 ay önce

  Bence de o kadar ilgisiz bir kuşak ki adamın bu lafını ancak youtube sports da yayınlanınca öğrenecek…

  • 8 ay önce

   Merak etme Bedri biz gençler günümüzü de tarihi de çok iyi takip ediyoruz bence 20 yıldır cumhuriyetin çökertilmesini izleyen sizin ihtiyar nesil bizi hor görmek yerine en azından bizim yanımızda olduğunu göstermelidir.

 8. 8 ay önce

  Ay bilene bak yesinler seni şiribom nede bilirmiş nazar değmesin sanki engels diyalektik konuşuyor… diyeceğim de biraz hicazkar zurna çalıyor oda peşrez çekiyor…olmaz vitrinim olmaz zurnada peşrev olmaz…sen o gençleri senin bozanı beyenmediği için karaya çalıyorsunda…herkes senin beğendiğini beğenmek zorunda mı..?

 9. 8 ay önce

  Bu ülkenin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk “Bütün ümidim gençliktedir” diyor. Nutuk’un sonunda Gençliğe Hitabe ile Türk gençliğine verdiği görevi haykırıyor. “Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur” diyor.
  Sen kimsin ulan! Ne yapıldığı belli olmayan bir tv programında, yetkisi, eğitimi bilinmeyen biri tarafından Türk gençliğine ahkam kesilemez.!!!

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!