‘Hakkari’ nöbetinden çağrı: Davamızı birlikte büyütelim

featured

Hakkari’de, çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan ailelerin HDP binası önündeki eylemi, 19’uncu haftada 10 ailenin katılımıyla devam etti.

Çocukları PKK’lı teröristler tarafından kaçırılan aileler, 19’uncu haftada Cumhuriyet Caddesi’nde bir araya geldi. Aileler, ellerinde Türk bayrakları, çocuklarının fotoğrafları ve ‘Dağları kurtlara, kuşlara bırakın’, ‘Çocuklarımızı istiyoruz’, ‘Anneler nöbette’, ‘Artık yeter yakamızdan düşün’, ‘Çocuklarımız kimsenin piyonu olmayacak’ yazılı dövizler ile yürüyüş yaptı.

HDP binasına kadar slogan atarak, yürüyen aileler için polis ekipleri de çevrede güvenlik önlemi aldı. Binanın önüne gelen aileler, ‘Kahrolsun PKK, iş birlikçi HDP’ sloganı attı. Parti binası bahçesinde toplanan HDP’liler de yüksek sesle müzik açarak, eylemi engellemeye çalıştı.

5 yıl önce dağa kaçırıldığını belirttiği kayınbiraderi Rojhat Çiftçi için eyleme katılan Leyla Çiftçi, “Bedenen yanımızda olmayıp, gönülleri ve düşünceleri bizlerle birlikte olan herkese sesleniyoruz. Bizlere katılın. Bu haklı davamızı birlikte büyütelim. Çocuklarımızla birlikte mutlu yarınlara kavuşalım. Bu terör belası dolayısıyla ölen Türkiye’nin tüm evlatları için ayrı ayrı üzülüyoruz. Terörün sebep olduğu ölümlerde payınızı istediğiniz kadar inkar edin, halk biliyor. Evlatlarını hain terör örgütünün elinden kurtarmaya çalışan bütün anne ve babalara selamlarımızı iletiyor, ellerinden öpüyoruz. Hakkari anneleri ve kadınları olarak evlat hasreti çeken bizler çocuklarımıza kavuşacağımıza inanıyoruz. Bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık diliyoruz” dedi.

10 yıl önce 13 yaşındayken dağa kaçırılan Emircan’ın annesi Nihal Çiftçi de oturma eylemine katılarak, oğlunu almadan HDP binası önündeki eylemlerini bitirmeyeceklerini belirtti.

‘Hakkari’ nöbetinden çağrı: Davamızı birlikte büyütelim

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 10 ay önce

    Bu eyleme yapan kişiler şu sözü söylerlerse samimiyetlerine gönülden inanır ve desteklerim: “içinde yaşadığımız ülke ATATÜRKün kurduğu TÜRKİYE CUMHURİYETİDİR. Türkiye Cumhuriyeti bölünmez bir bütündür. Bu ülkenin toprakları Türkiye cumhuriyetinindir. içinde yaşadığımız bu ülkenin toprakları içinde ayrı bir devlet kurulmasını isteyenler HAİNdirler. Bizler de Türkiye Cumhuriyetinin vatandaşlık ve kimlik verdiği kökenimiz elbette farklı olabilir ANCAK bizler de Türk Vatandaşlarıyız.” Ne ilgisi var demeyin. İngiletereye gidip ingiliz vatandaşı olmak istediğinizde size ilk yaptırılan KRALİÇEYE bağlılık yemini etirirler ve sonra vatandaşlık verirler. Kraliçeye bağlılık yemini etmeden vatandaş olamazsınız. Yurt dışında bu yeminleri edenler Atatürkü diktatörlükle suçluyorlar.

    Cevapla
  2. 10 ay önce

    Sayın yorumcu, siz bu kişilerin ekindeki bayrakları tanıyamadınız sanırım, onlar İngiliz değil, şanlı Albayrak ve bütün Türkiye’nin bayrağı.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!