'Hakkarili gençler dağlarda' diyen Pervin Buldan'ın çocukları nerede?

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın "Hakkarili gençler dağlarda" sözlerine tepki yağdı. Her fırsatta Kürtlerin hakkını savunduğunu iddia eden Buldan'ın çocuklarının lüks yaşantısı ise dikkat çekiyor.

'Hakkarili gençler dağlarda' diyen Pervin Buldan'ın çocukları nerede?

VERYANSIN TV

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın terörist elebaşı Abdullah Öcalan ve Kandil'deki teröristlere “Hakkarili gençler dağlarda" sözleriyle selam gönderdiği videosuna tepki yağdı.

Buldan, skandal konuşmasında, "Sayın Öcalan'ın arkasındayız. Kandil'deki dostlarımız, arkadaşlarımız, kardeşlerimiz, yoldaşlarımız, sayın Karayılan, sayın Bayık... Bu insanlar dağlarda. Hakkarili gençler dağlarda, Hakkari'nin çocukları dağlarda" ifadelerini kullanmıştı.

Kürtlerin haklarını savunduğunu iddia eden ve terör örgütü PKK ile ilişkisini gizlemeyen HDP'li yöneticilerin çocuklarının lüks yaşantısı ise dikkat çekiyor. 

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın oğlu Neçirvan Buldan'ın ultra lüks yaşamına dair görüntüler daha önce de gündeme gelmişti. Neçirvan Buldan Maldivler’de yaptığı tatil ile gündeme gelmişti. 

Pervin Buldan’ın kızı Zelal Buldan'ın da şaşalı yaşamı dikkat çekiyor. Sosyal medya hesabından her anını paylaşan Zelal Buldan'ın sık sık seyahat ettiği ve lüks otellerde konakladığı görülüyor.