Hakkında yeni soruşturma mı var? İmamoğlu’ndan dikkat çeken açıklama

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Duyuyorum ki Ekrem İmamoğlu'nun iş yaşamına kadar derinlemesine araştırmaların içine giriyorlar. Milletimize veremeyeceğimiz hesabımız yok” ifadelerini kullandı.

featured

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sözcü gazetesinden Özlem Güvemli’nin sorularını yanıtladı. “Hakkınızda açılan soruşturmalardan sonuçlanan, kamuoyunun bilmediği yeni açılan bir soruşturma var mı?” sorusuna İmamoğlu, şöyle yanıt verdi:

‘HESAP VERECEĞİMİZ AN GELİRSE ÇIKAR VERİRİZ’

“Açılan soruşturmaların kaynağını hepiniz biliyorsunuz. İstanbul’da İBB’de sayı verildi. O sayı verildikten sonra 6-7 ay geçti. 557 terörist diye bağıran bir bakanın feryadından sonra 6-7 ay geçmiş ortada bir şey yok. 3-5 kişi ki bir kısmı bizden önceki dönemde alınmış insanlar ile ilgili bir takım sicil raporları geldi. Onun dışında bir şey yok. ‘Bir şey bulamadık, başka yerlere saldırır’ deyip farklı uzmanların, farklı kurumlardan kişilerin taşınarak neredeyse 100’e yakın insan İstanbul’u araştırıyor. Hatta duyuyorum ki Ekrem İmamoğlu’nun iş yaşamına kadar derinlemesine araştırmaların içine giriyorlar. Milletimize veremeyeceğimiz hesabımız yok. Hesap vereceğimiz an gelirse de çıkar veririz. Yeter ki adil sorgulamalar, araştırmalar olsun. Her şeye rağmen İBB’ye gelen teftiş yapan devletimizin saygın müfettişlerine güveniyorum. Teftiş edilmek için bizim için gereklidir, zaruridir yeter ki adil olsun.

‘PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIM’

İngiliz Büyükelçi ile yemek yediği restorana giriş çıkış görüntülerinizin MOBESE kayıtlarının yayınlanması ile ilgili Valiliğin soruşturma izni vermemesini de değerlendiren İmamoğlu, şunları söyledi:

“Çok kötü bir karar verdi valilik. Süreci takip ediyoruz. Soruşturmaya yer yoktur anlamında bir karar verdi. Kötü bir karardır. Kişilik haklarımıza, özgürlüklerimize bir müdahaledir. Asla peşini bırakmayacağım. Mesulü kim ise bulmak konusunda yıllar da geçse kişi olarak devam edeceğim. Küçük diye görülen meselelerin arkasında çok büyük şeyler çıkabilir. Bugün bertaraf etmesek yarın başka belalar açabilir. Kötü niyetli kötü akıllı her makamı her gücü bu tarz kötü işlere kullanabilecek insanların kamudan uzaklaştırılmadığı sürece hiç kimsenin kişisel özgürlük ve güvenliğinin sağlanacağını düşünmüyorum. En üst seviyede mücadelemi devam ettireceğim.”

Hakkında yeni soruşturma mı var? İmamoğlu’ndan dikkat çeken açıklama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

6 Yorum

 1. 10 ay önce

  Yağmurdan kaçarken bu adamla doluya kapılacağız..!
  Çok tehlikeli biri..

  • 10 ay önce

   Doğru.. Sucuk gibi ıslanalım, zatürre olup geberelim daha iyi tabii! :) Hava değişimlerinden bu kadar tırsmayınız..

   Cevapla
  • 9 ay önce

   aynen katılıyorum HAKAN. ben ychp nın erdoganı dıyorum ustelık bu sınsı.

   Cevapla
 2. 10 ay önce

  dersımlı kemalıde boyle magdur rolune dusurmek ıcın cokk ugrastılar.ama kemalı akp magdur gostermeye calısıyordu .bunuda elcıler.yanı anladınız sız

 3. 10 ay önce

  “Yağmurdan kaçtıydık biz DOLUYA tutulduk…
  Sovyetler’ den tırsmıştık NATO ‘ya mı VURULDUK…
  Yandık KEMAL DERVİŞ ’ten AĞASINA ÜTÜLDÜK…
  İSTANBUL yağmurunda bir EKREM’ le YAMULDUK…
  Türkiye ‘min başına TAŞLAR yağmasın gayrı!
  Düştüğü çukura EŞEK bir daha düşmez, derler
  Hatasında ısrar edene “AHMAK” denmez mi beyler!…”

  Herkes karalıyor bir şeyler, ben de uydurayım dedim…

 4. 10 ay önce

  Al işte bir ”Atatürk aşığı” gel de bayraktara kız.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!