Biden’ı bırakıp Türkiye’yi suçladılar! ABD Başkanı’na teşekkür…

featured

Halk TV’de yapılan programda bir skandala daha imza atıldı. Levent Gültekin ve Murat Sabuncu, Joe Biden’ın Türkleri soykırımcı ilan etmesine destek vererek bu açıklamaya verilen tepkiye karşı çıktılar. Gültekin, Osmanlı’yı soykırımla suçlayarak Türkiye’yi kurtardığını ilan ederken Murat Sabuncu muhalefetin soykırım yalanına karşı çıkmasına kızdı.

VERYANSIN TV

CHP’ye yakınlığıyla bilinen Halk TV’de Levent Gültekin ve Murat Sabuncu’nun gerçekleştirdiği programda yine milli değerlerimiz hedef alındı, Türkler soykırımcı ilan edildi.

Daha önce FETÖ’nün Balyoz-Ergenekon kumpaslarının savunuculuğunu yapan Levent Gültekin, skandallarına bir yenisini daha kattı.

Geçtiğimiz haftalarda Ermenistan işgalindeki Dağlık Karabağ’ı kurtaran Azerbaycan’a kin kusan Gültekin, bu hafta Murat Sabuncu ile birlikte Ermeni soykırımı yalanının sözcülüğüne soyundu. İşte o programda yaşanan diyaloglar:

31 ÜLKE TANIMIŞ ABD TANISA NE OLUR

Levent Gültekin: Rusya tanımış, Almanya tanımış, İsviçre tanımış 31 tane ülke tanımış. ABD bir açıklama yaptı ne olur 32 olur. Biz bundan neden rahatsızız. Dünyada böyle kaba, böyle sorunlarını çözemeyen ülke olmaktan utanırız. Yeri gelir özür dileriz, yeri gelir alttan alırız. Güçlünün zayıftan özür dilemesi büyüklüktür. Bazen özür dileriz. Türkiye 16 yaşındaki bir ergen gibi davranıyor. Bütün siyasiler o ergen diline teslim oldular.

‘NE YAPTINIZ O ÇOCUKLARA, KADINLARA’

Murat Sabuncu: Bir ezber koyuluyor kamuoyunun önüne. 24 Nisan 1915 gününün ne olduğunu bile bilmeyenler var. 24 Nisan’da evlerinden alınan Ermeniler bir daha geri dönmemek üzere götürüldüler ve bu bütün ülkeye yayıldı. Her konu konuşulsun. Özür bir devleti devlet yapar. Türkiye’de bu özgüven yok. Milliyetçi duyguları ayağa kaldırarak iktidarda kalacağını hesaplayan bir lider ve ortağıyla karşı karşıyayız. Muhalefetin de böylesi acıların olduğu bilinen tarihsel konularda daha cesur daha ortak bir şekilde konuşmaya çağıran tavırda olması lazım. 40 senedir Kürt sorunu var. Bugün bir dava var Kobani davası. Onlarca Kürt siyasetçi yargılanıyor. Daha kutuplaşalım istiyorlar. Kürt siyasileri böyle yargılıyoruz. Dönüyoruz yüz yıl evvelle ilgili büyük bir kibirle ‘yetimhane de açtık biz onlara’ … Sen ne yaptın o insanlara, çocuklara kadınlara… Bırakın sadece devletin ezberi konuşulmasın herkes konuşsun.

BİDEN TÜRKİYE’Yİ TÖHMETTEN KURTARMIŞ

Levent Gültekin: Ben neden Biden’ın açıklamasını olumlu buluyorum. Şimdi içinde bir tek ‘soykırım’ kelimesi kaba ve rahatsız edici ama şeye çok dikkat ettim. Açıklama yapmadan önce Erdoğan’ı aramış olması önemli bir şey. Belli ki kendince içerde verdiği sözü tutacak ama abartmayın bu size karşı düşmanlık değil teminatı veriyor. Biden’ın Haziran’da Erdoğan’la görüşme koyması önemli. O metinde çok önemli bir şey yapıyor. Biden. Türkiye’nin 50-60 yıllık kabusunu en az zararla bitirme çabası var o metinde. Dünyaya diyor ki ‘bunu Osmanlı yaptı, Türkiye’yi suçlamaya kalkmayın.’ Suçlanacak biri varsa son Osmanlı ve İttihat Terakkiy’ye yıkmaya çalışıyor. ‘Konstantinapolis’ diyerek onu yapıyor. Türkiye’yi bu işin töhmetinden kurtarmaya çalışıyor. 

‘NATO’DAN ÇIKARSAK BU EKRANDA KONUŞAMAYIZ’

Erdoğan’ın düşük tonda cevap vermesini doğru buluyorum. ABD direndi direndi sonunda bir lider geldi ve dedi ki söz verdim Ermenilere ve ben bunu açıklayacağım diye. En az hasarla böyle bir metinle… Şimdi biz Erdoğan’ı yıllarca eleştiriyoruz bu “eyy” cümlesinin ne kadar kaba olduğunu için. Muhalefete bakıyoruz üç gündür Erdoğan’a “Ey Erdoğan neden Biden’a tepki göstermiyorsun”

Dahası, NATO’dan çıkalım, üsleri kapatalım. Biz istiyoruz ki Türkiye Kuzey Kore’ye dönmesin. Batı bloğndan NATO’dan koparsak Kuzey Kore oluruz. Biz burada konuşamayız. 

 

Biden’ı bırakıp Türkiye’yi suçladılar! ABD Başkanı’na teşekkür…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

35 Yorum

 1. 2 sene önce

  halk tv nin a haber de tek farkı solcu olması cumhuriyet ve Türk düşmanlarından sıkıldım bu ülkeden sürgün edilsinler lütfen .

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  “Demokrasiyle” bezenmiş sözde muhalifler, yavaş yavaş ifşa olmaya başladınız mı; çok zor durumda olmalısınız! Beter olun!.. Ey yüce Türk milleti; artık düşmanlarını tanıma vakti geldi!

  Cevapla
 3. Yazın bir kenara özür geliyor.

  Cevapla
 4. 2 sene önce

  Bu zevatın ne dediği hiç önemli değil……. Söylerler, daha kötüsünü de söylerler……. Siz bu yaratıkların çıktıkları bir kanalı neden izliyorsunuz? Siz kendinize neyi layık görüyorsunuz?

  Cevapla
 5. 2 sene önce

  Her köşe başı bu pisliklerle dolu. Bir bitmediniz…

  Cevapla
 6. 2 sene önce

  Şirin Payzın adım attığında kanallardan silmiştim.
  İyi ki silmişim.
  Adamı hasta ederler.

  Cevapla
 7. 2 sene önce

  Şaşırdıkmı ,hayır.Tam kendilerinden bekleneni yapmışlar.

  Cevapla
 8. ihanetin vücut bulmuş hali düşmanı dışarda aramayın.

  Cevapla
 9. bi de medya sansürü var baskıcı rejim derler buyrun neleri ne kadar rahat dillendirebiliyorlar

  Cevapla
 10. Lord of The Rings serisinde “Grima Wormtongue” namıdiğer “Solucandilli Grima” adlı bir karakter vardı, böyle lanetli gibi bir surata sahipti, kral yardımcılığı gibi bir görevi vardı, sinsiydi, her lafı zehir olan bir karakterdi. Rohan’a (ülkesine) ihanet etmekteydi, Rohan için, insanları için, bir tek olumlu şey ağzından çıkmamış, düşüncesinden geçmemişti. Isengard’ın hükümdarı Sarumana hizmet ediyordu, buz gibi haindi. Manşeti görünce aklıma direkt Grima geldi. Grimaların yüzü hiç gülmesin, gülemesin.

  Cevapla
 11. 2 sene önce

  nerden maas aldiklarini ilan etmisler!

  Cevapla
 12. 2 sene önce

  Son zamanlarda ne çok olay oldu. Hepsi de turnusol kağıdı gibi ak şey kara şey ortaya çıkarttı. Bunlar mandacı kesim. Natoculuk Amerikan mandacılığıdır. Buna NATOyu savunan Onur Öymen bile dahildir. Hatta Rusya suçlamaları yapan Cengiz özakıncı da

  Cevapla
 13. 2 sene önce

  Dostlarımızı(!) tanıyoruz…

  Cevapla
 14. 2 sene önce

  bunların analarını bacılarını sülalelerindeki tüm kadınları akdamar adasına götüreceksin
  dünyadan gönüllü ermeni gençleri toplayacaksın
  1915 öncesi olayları canlandırmalarını isteyeceksin
  bu iki kişiyede izleteceksin

  Cevapla
 15. 2 sene önce

  Atatürk’ün partisiymiş. Bonzai içenlerin Atatürkçülere bonzai içerenlerin sığınağı hatta evi oldu CHP. Bunlar varken Biden’e ne kızacaksın!!!!

  Cevapla
 16. 2 sene önce

  Halk tv ve CHP böyle değildi. Doğu Perinçek yaptı bunları böyle!!!! Tüm suç Perinçek’in.
  Nerde o arkadaşlar?
  Türkçesi kıt yorumcular, bakın GALKTV’niz Biden tayfasında saf almış onu alkışlıyor. Dinleyin “soykırım” diyorlar HALKTV’de…
  Suçlusu kim bunun? Perinçek’e mi?

  Cevapla
 17. 2 sene önce

  Kramer Kramer’e karşı filmini hatırladım. Chp Chp’ye karşı. Ali’siz Alevilik gibi Atatürk’süz bir Chp’ye dönüşürse parti şaşırmayalım diye hazırlıyorlar bizi. Bütün planları bu.

  Cevapla
 18. 2 sene önce

  veryansıntv birgünde ülkeyi bu hale getirenleri eleştirin be abiciğim. adamlarının söylediği neresi yanlış onu söyleyin. Meclis iptal edilmiş durumda Alooo. Hurafeci siyasl islamcılar yıllarca aslı astarı olmayan iftiralar icad edip Atatürk’e saldırıyor tüm medya organlarında !! Milletin kafası bi milyon !!
  Neyin doğru neyin yanlış olduğunu çözemeyecek kadar acaip durumda.

  Cevapla
 19. Fırsat bu fırsat bastır..:))
  Bayım bu iki tipin söyledikleri bundan 8-10 yıl önce Ermeni açılımı ayağına bazı devlet yöneticilerinin söylediklerinden farklı değil..

  Cevapla
 20. 2 sene önce

  Haklısın, natodan çıkarsak sen oralarda konuşamazsın. Çünkü o zaman tam bağımsızlığımızı elde etmiş oluruz. Abd uşakları da emekliye ayrılmak zorunda kalır. Ne de güzel olur 🙂

  Cevapla
 21. 1Veryansıntv’ yi yeni gördün anlaşılan
  2)Adamların söylediğinin neyi doğru..

  Cevapla
 22. 2 sene önce

  Yüce Türk Milleti tanı bunları…

  Cevapla
 23. 2 sene önce

  Hukuken olmayan ve bir çok ülkenin arşivlerinde soykırım denemeyeceği yönünde belgeler olan ve olayın sırf emperyal nedenlerle sıcak tutulduğu bir olayda, sorumlu tutulan ülkenin gazeteci kimliğini taşıyan kimselere sormak lazım!! Emperyalistlerden ne kadar para aldınız bunları söylemek için

  Cevapla
 24. 2 sene önce

  Ne var ki doğru doğrudur. 1071 den önce Anadolu da Türk mü vardı? Karadeniz’de Pontus Rum İmparatorluğu vardı? Nereye gittiler bunlar? Türkler Anadolu’ya girdiğinde elin kolunu sallayarak mı girdi? Osmanlı dan ayrılan devlet sayısı 64’e yakın? Buraları nasıl ele geçirdi? Yakın tarihte Dersim de ne oldu? Emperyalizmden geliyoruz, ulusal kurtuluşu savunuyoruz vay be.

  Cevapla
 25. 2 sene önce

  Kendi vatanindan ve milliyetinden bu kadar nefret eden insanlara tahammul edemiyorum. Halk tv Taraf gazetesinin rolunu ustlenmis durumda. Ahmet Altan ve Nazli Ilicak’i da alirlarsa tam olacak

  Cevapla
 26. 2 sene önce

  Biden’a destek verilen ve Türklerin soykırım suçu işlediğini ve Türkiye’nin özür dilemesi gerektiğini savunan bir programın Halktv’de yayınlanması tam bir skandaldır ve ayrıca CHP’nin emperyalistlerin emrine girdiğinin çok açık bir göstergesidir. Atatürk’ün kurduğu antiemperyalist devrimci bir partinin bu hallere düşmesi içler acısı.

  Cevapla
 27. 2 sene önce

  Yahu partinin tepesinde sözüm ona biden’i kınarken, partinin yayin organında bu Türk düşmanı şerefsizlere bunları söylenirken.kim sana inanır?.. Ne kadar şerefsiz cumhuriyet ve Türk düşmanı satılmış varsa dolustu partiye Allah belanızı versin

  Cevapla
 28. 2 sene önce

  Atatürkçü vatansever geçinen sürü bunlara bişey demez Atatürk bustlerinin yakilip parçalandığı kobaneci teröristlerin davasına karşı çıkar bir CIA uzantısı sarıklı ajan Atatürk büstüne saldirsa başlar şeriat geliyor ülke ne hale geldi akp şöyle boyle diye sirretlik yapar. Ya sizde bir gıdım ahlak haysiyet samimiyet yok mu? Bu Amerikan uşağı Cumhuriyet ve Atatürk düşmanı eksi kotlara tepki vermeniz için sarıklı cübbeli olmaları mi gerek.

  Cevapla
 29. 2 sene önce

  Değil 1071, Türkler Anadolu’nun en köklü yerleşik halkı kripto taşnakçı. Biz senin sahibinin tarih tezlerini yemiyoruz. Bak “Bu topraklar sizin. Siz 1071 Malazgirt Savaşı’ndan bu yana değil, tam 10 bin yıldır bu topraklardasınız. Unutmayın ki bu, Çatalhöyük’teki kazılarda elde edilen bulgularla kanıtlandı.”
  Avusturya’lı Prof.Erich Feigl
  Tarihsel arkeolojik etimolik verilerle sabit Türkler Anadolu’nun yerleşikleri. Hal böyleyken pontusçu taşnakçı, pontusun yunanla ilgisi olmadığından bile habersizsin.
  Dersimde olan şuydu senin gibi ırkçı saldırgan taşnakçı sürüsü emperyalizmden aldığı işaret ve günle Türklere karşı kıyama kalktı ve cevabını aldı. Sahip olduğunuz sapkın inanış ve töre dolayısıyla yeriniz belli olmasın diye çocuklarınızı katlettiniz. İnancınızda ölüp hemen geri dirilmek gibisinden aptalca sanrılar vardı. Türk ordusunun eline geçmektense birbirinizi boğazladınız. Tarihiniz emperyalizme köpeklik tarihi.

  Cevapla
 30. 2 sene önce

  Ermenistanda yada yunanistanda iki iyi aile evladı baş başa vermiş ermenileri ve ermeni devletini suçluyorlar hayal edebiliyor musunuz?

  Cevapla
 31. 2 sene önce

  Bu iki çukurun kripto taşnakçı olduğundan en ufak bir şüphem yok.

  Cevapla
 32. Şu bahsettiğin sarıklı, cüppelilerin de, 6.filoya karşı namaza duracaklarına, ortaya çıkıp, yüksek sesle, emperyalizme, yalana, iftiraya karşı müridlerini inandırıcı bir şekilde uyardıklarını görelimde, aaa, ahlak haysiyet bunlardaymış diyelim..

  Cevapla
 33. 2 sene önce

  Birincisi vatana ihanetin nedeni olmaz bedeli olur. Resmi kayıtlara göre 570000 Türk öldürüldü. Van şehri neredeyse haritadan silindi. 80,000 Türk’e ne oldu? Oranın etnik yapısı da değiştirildi. Bu kadar yapılan ihanete sadece göç ettirmekle karşılık veriyorsak bu da Türklerin insan oluşlarıyla ilintilidir. İkincisi üç kıtaya egemen olmamıza rağmen bütün etnik grupların kendi dil ve kültürleriyle devlet kurabilecek sağlamlıkta olmaları demek ki Türklerin bunlara hiç karışmadığı anlamı çıkar. Türkler yönetmiştir ama birileri gibi kendi halkına değil hep azınlıklara çalışmıştır. Cumhuriyete kadar Türkler kendi ülkesinde kendi kurduğu, yaşatmak için canını verdiği devlette ikinci sınıf yurttaş olmuştur.

  Cevapla
 34. 2 sene önce

  Ben ne anlatıyorum sen ne anlıyorsun kardeşim. Ben Atatürk ve Cumhuriyete karşıtlık sarık cübbe ve dincilikle kodlanmış atlantik tarafından. Atatürkçüler demiyorum Atatürkçü geçinenler atlantiğin kodlamasına göre hareket ediyor, kravatlı tiplerin yada ortak oldukları hdpkknın Atatürk, Cumhuriyet ve Türkiye düşmanlıklarını görmüyorlar. Ben sarıklı cübbelilerin değil ama senin gibilerin onlarla bir tuttuğu dindar insanların 15 temmuzda abdnin tankları altına yattığını, mermilerin üzerine yürüdüğünü gördüm. Umarım sende 15 temmuzda saklananların ortaya çıktıktan sonra fetö ve pkk için 400 km teptiklerini ve 15 Temmuzda bunların tabanının bir kısmının tencere tava çalarak kutlama yaptığını görmüşsündür.

  Cevapla
 35. 2 sene önce

  Ben, hep burada ahkam kesen her fırsatta bu gerçekleri haykıran vatan partisine hakaret eden yorumcuları (Metin) aradım. Yorum yazmamışlar. Yoklar. Kaçak güreşiyorlar.
  Bakalım Naci paşa iğnesini batıracak mı bugün? Övdüğü CHP’sine ve HALKtv’sine…

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!