Halk TV’de Şirin Payzın ölen teröriste rahmet diledi

Halk TV sunucusu Şirin Payzın, Diyarbakır'da kazı çalışmaları sırasında iskeleti bulunan PKK'lı terörist Hakan Arslan'a canlı yayında rahmet diledi. Payzın'ın teröristten 'sivil' olarak bahsetmesi ve "Acı bir durum yaşadık" demesi tepki çekti.

featured

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde geçen yıl yürütülen kazı çalışmaları sırasında bulunan insan iskeletinin PKK’lı terörist Hakan Arslan’a ait olduğu ortaya çıktı.

Örgüt içi infaz sonucu öldürülüp kaçmaya çalışan teröristlerce toprak altına gömüldüğü bildirilen teröristin kemikleri, geçtiğimiz günlerde babasına teslim edildi.

Konuyla ilgili Halk TV’de konuşan sunucu Şirin Payzın, öldürülen PKK’lı terörist için üzüldü ve ailesine başsağlığı diledi.

Açıklamasında devleti suçlayan Payzın, “Diyarbakır Sur’da 2 aralık 2015’de büyük çatışmalar yaşanmıştı. Hendek olayları başlamıştı. Sivillerden de canını kaybeden çok sayıda kişi olmuştu. Orada hayatını kaybeden Hakan Aslan, 28 yaşındaymış o zaman. Böylesine acı bir durum yaşadık. Oğlunuzun kemiklerini kucağınıza veren bir devlet var. Bir tabutu bile çok gören. Bir kez daha Allah’tan rahmet dileyelim.” ifadelerini kullandı.

 

AKP’nin sözde çözüm süreci altında yürüttüğü politikalar sonrası sokaklara kazılan çukurlar ve döşenen bombalar sonrası başlayan operasyonlarda 800’e yakın askerimiz şehit olmuştu.

Geçmişte AKP ile PKK arasında yürütülen sözde çözüm sürecine de övgüler yağdıran Payzın, “Ak Parti’nin en güçlü icraatı çözüm sürecidir. Başından beri de destekledim. Güneydoğu’da 90’lardan beri gençliğin nasıl değiştiğini gördük. Ak parti çok cesaretli adım attı. Bunu bizzat yerinde gözlemledim. Fakat 90’lı yılların hiçbirini aydınlatamadık. Fakat Ergenekon ve Balyoz dosyaları torba iddianamelerine dönüştü. Oysa 90’lı yıllardaki yüzleşme fırsatını maalesef kaçırdık” demişti.

2015 yılındaki programda “Kabataş” yalanıyla ünlü Elif Çakır’ın sorularını yanıtlayan Payzın, “AKP’nin çıraklık döneminin Türkiye’ye çok iyi geldiğini” öne sürdü. AKP’nin çıraklık döneminde tabuların konuşulabilmesi konusunda umut yarattığını iddia eden Payzın, “Keşke ustalık dönemine geçilmeseydi” demişti.

Halk TV’de Şirin Payzın ölen teröriste rahmet diledi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

  1. Yuh!Bir babanın annenin eline evladının kemiklerinin verilmesinin acısı başka bir dram.Biz de babayız Allah göstermesin.O evladın devlete silah çekmesi ve bedelini ödemesi başka bir gerçeklik!Utanmazlığın boyutuna bak ki,rezil dişi,bir dramı anne baba üzerinden sömürürken dolaylı olarak devlet kurumuna oturduğu yerden o da silah çekiyor.Devlete (hangi devlet olursa olsun) silah çekersen bedelini ödersin.Rezil dişi rezil yayın rezil televizyon kanalı.Rezil!

  2. İktidar ve muhalefet arasında tiyatro oynanıyor bizde izliyoruz. Şu hale bak. Kendine muhalif olarak tanımlayan kanallarda Atatürk düşmanları, eski ikinci cumhuriyetçi artıkları, yetmez ama evetçiler kol geziyor. Yazık bu memleketin sahibi yok mu? Nihat abinin dediği gibi Cumhuriyetimizi kim savunacak. Cumhuriyetimiz yetim….

  3. 2 Eylül 2022, 00:26

    Yani buna ne yazalım şimdi. Bu halk tvye ve bu şirin payzına! Herkes içinden geçeni söylesin!

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!