Halk TV’nin asıl patronu: Abdullah Gül

featured

Nihat Genç yazdı…

Önce Cumhurbaşkanlığı sırasında Fetö’ye aleni ve resmen destek çıkan ve Türk Ordusu’nun iftiralarla tasfiye edilip Amerikan ajanı Fetöcülerin yerleştirilmesine nezaret eden Abdullah Gül’ün tuhaf /gizemli ilişkilerini biraz hatırlayalım.

Sudan 1950’li yıllarda bağımsızlığından beri iç savaş yaşamaktadır, öyle ki, 80’li yıllarda 20 yıl süren iç savaşta ölenlerin sayısı II. Dünya Savaşı’ndan sonra en büyük sivil kayıptır. 

Kuzey Sudan Arapça konuşur Güney İngilizce, kuzey Sudan Arap’tır, güney yerli Afrikalı kabileler, birbirlerini hiç sevmez aşağılarlar ve güney petrol zenginidir ve İngiliz sömürgesidir. İngilizler 19. asrın ünlü efsanevi lideri Mehdi’yi yendikleri günden beri ülkede özellikle Hristiyan güneyden hiç çekilmediler, bu yüzden Güney’e ‘Britanyan Sudan’ı denir!

2007’li yıllarda Abdullhah Gül’ün gizemli ve ne alaka Afrika ziyaretleri meşhurdur, Tanzanya, Sahra, Kenya…

Ve sonra görevdeyken soykırımla suçlanan şeriatçı El Beşir’in Ankara’nın kara kışında Cumhurbaşkanımızı ziyareti de hala hafızalardadır, dünyanın suçladığı El Beşir’i niye kabul ediyorsun, diye ortalık yıkılmış ancak Batılılar bu ziyarete suskun kalmıştır!

Bitmeyen iç savaş, Güney’in referandum yapması ve sonra ayrılmasıyla bitti, tabii bitti denemez, Güney’in ayrılmasıyla yani İngiliz zaferiyle petrol yataklarına oturdular.

Ve sonra Abdullah Gül’e iki büyük biri nişan biri ödüle şahit oluyoruz, biri, 2008 olmalı, İngiliz Kraliçesi’nin büyük şövalyelik nişanı, ki, epey gürültü patırtı kopartmıştı.

Türk(?!) Cumhurbaşkanına üstelik Çanakkale Boğazı’nın işgal edildiği günün yıldönümünde veriliyor. Şeriatçı?! görünen ve laikliğe savaş açan Abdullah Gül’ümüz smokinleri, hanımı yirmi santimlik topuklu ayakkabıları, giydi ve İngiliz Kraliçesi’nin elinden törenle şövalye nişanını alıverdi!

Yetmedi, 2010, 11, olacak meşhur Chatham House bu sefer Abdullah Gül’e ‘yılın büyük devlet adamı’ ödülü veriyor, yani, İngilizlerin Abdullah Gül sevdası bitmiyor!

İngiltere ülkesinin en değerli iki büyük ödülünü Abdullah Gül’e niye verir?

Çok basit, Abdullah Gül, El Beşir’e ‘güney Sudan’ın’ referanduma gitmesi ve ayrılması için baskıda   bulundu, yani İngilizlere Güney Sudan’ın bağımsızlığını kazanmasında çok büyük çabaları/telkinleri ya da iş birliği ödüllendirildi!

      …

Gelelim.

Halk TV’de neler oluyor, kim gidiyor kim niye geliyor, patronu kimdir, arkasındaki derin bağlantılar ipler kimlerin elinde hala bir muamma bir belirsizlik!

Derine indiğimizde aldığımız tek bir cevap var: Chatam House ve Abdullah Gül!

CHP’li İzmirli teyzelerin en sevdiği (?!) Abdullah Gül!

Her 10 Kasım’da bir hastalık icat ederek Anıtkabir’e gitmeyen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül CHP kitlesi/seçmeni tarafından bu topraklarda en çok nefret edilen hiç ama hiç sevilmeyen kişilerin başında gelir!

Eski çamlar bardak oldu ve köprünün altından çok sular aktı, ülkedeki muhalefetin dizaynında İngiliz özellikle Chatham House parmağı/yönlendirmesi/yoğun ilgisi aleni açık bir bilgi, muhalif siyasilerin ziyaretleri gitmeler gelmeler toplantıları, açık bilgidir!

Yani, abra kadavra hokus pokus, derken bir sihirli el devreye girdi ve…

İmamoğlu, Halk TV, Abdullah Gül ve durmaksızın Davutoğlu’nu ve Babacan’ı ekranlara taşıyan Fox TV ve Habertürk artık muhalefetin ta kendisi haline getirildi, yani, Kemalist Atatürkçü ve cumhuriyetçi kitlelerin ana kanalları!

Görüldüğü üzere Halk TV’nin ideolojisini açılımcı Ayşenur Arslan ve Şirin Payzın ve Levent Gültekin gibi, açıkça HDP’li, liberal, etnik milliyetçi, iki yüzlü, yanar döner sözde liberallerin eline verildi!

Her şeyin başına ‘demokrat/demokrasi ekleyerek, yola çıktılar!

Cumhuriyet’in başına Apo gibi demokratik cumhuriyet!

Tıpkı Emre Kongar gibi: Demokratik Cumhuriyet!

Tıpkı Abdullah Gül gibi sihirli ‘demokrasi’ kelimesiyle ‘açılım’ı bir proje olarak CHP’ye ve muhaliflere bir program olarak kabul ettirdiler!

Ya da Cumhuriyet’i ‘demokrasi’ eksikliğiyle diktatörlükle itham eden liberal tayfanın tıpkısı gibi, orduyu ‘askeri vesayet’ iddiasıyla Amerikan ajanı Fetö’nün kucağına atan karanlık hain tayfa bu sefer de sihirli demokrasi kelimesiyle Atatürkçüleri ‘açılım’ın çıkmazına atıverdiler!

Ki, bu liberal tayfanın en sevdiği isim Abdullah Gül’ün evi!

Yeni CHP’lilerin özellikle İstanbul belediye seçimleri öncesinde en çok akıl alınan toplanılan yönlendirilen karargah niteliğinde Gül’ün evi!

Şimdi, Halk TV’nin derininde arkasında kimler var, siz de dönüp dolaşın, sağa sola sorun, çıktığımız geleceğiniz yer yine tek adres: Abdullah Gül!

Yani, CHP’li seçmenin en çok nefret ettiği iğrendiği isim Abdullah Gül!

CHP’li muhaliflerin bugünlerde en çok izlediği Halk TV’nin gizli iplerini elinde kim tutuyor diye bir soruşturun, şaşırmayın, karşınızda yine Abdullah Gül!

Bize gelen bilgiler istihbaratımız budur, olaylar ve kişiler arasındaki mantıki ilişki/düzen özneler değişmeden nesne ve mekanlar değişmiş ama yine aynı kişilerdir!

Bu iddiayı sınamak/test etmek üstelik çok kolay, Halk TV programcıları, bir değil, akşam saati (prime time) programlarında üst üste iki defa olsun bir denesinler bakalım Abdullah Gül’ü bir kez eleştirebilecekler mi?

Ya da eleştirebilenlerin ya da ağzından kaçıranların başına bakalım, neler geliyor?

Abdullah Gül’ü eleştirenlerin o ekranlarda bir gün yaşaması mümkün değildir!

Ve başardılar da, Güney Sudan’ı İngilizlere ve Türk ordusunu CIA’ya teslim eden/veren adamın Halk TV’si bugün ‘açılım’ı çoktan muhaliflere kabul ettirdi, yani, tören başlayabilir, artık bir smokin giymeye hanımı da 20 santimlik topuklu giymeye geldi sıra…

PKK’nın ayrı devlet kurması artık muhalif kanatta Halk TV sayesinde sorun-panik-felaket olmaktan çıkarılması, ne ince bir çalışma? Ne arkası karanlık bir proje? Takdire şayan!

Ve tarih/zaman/oyuncular değişse de ‘proje/dayatma’ hiç değişmiyor, gözlerimizin önünde ihanetini çok iyi bildiğimiz şövalye nişanlılar tarafından tereyağından kıl çeker gibi yumuşak ve sakince başarıldı! Gitti liberaller geldi sözde Kemalistler, ama başlarında hep aynı uluslararası kullanışlı figürler!

Halk TV’nin asıl patronu: Abdullah Gül

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

25 Yorum

 1. 11 ay önce

  Sevgilim bana güzel bir şey söyle.Abdullah Gül.Lan sevgilim güzel dedim fetüşcü işbirlikçi demedim.Söyle.Abdullah Gül.Lan sayın sevgilim tırlatdın mı?Sinsi bir şey demedim güzel dedim güzel.Abdullah Gül.Tövbe delirtme lan beni terkederim seni.O zaman Abdullah Gül.Bıçağı getir kesecem seni!

  Cevapla
 2. 11 ay önce

  Veryansln bu yorumu acin! Neyden korkuyorsunuz?!
  Nihat bey Tamam eyvallah
  Sizleri konusturmayan tüm kanallar televizyon ya da youtube olsun ABD ci fetöcu pkk ci hdpli y-chpli akpli abdullah gülcü vs. Ve tek ciktiginiz kendi kanaliniz VeryansinTv haric herkez secmenin beynini yikiyor ve cumhuriyetimizi yikmak istiyor. Tamam anladik son 100 yazinizin 99u chp vs. Karsiti. AMA hicbirkere bile kimi sececegimizi, kimin iyi bir secenek olabilecegini yazmadiniz. Bu yüzden de cogu okurunuz (benim gibi) size karsi olan inanci kaybediyorsunuz. Cünkü yazilarinizi Intikam olarak görüyorum. Neden intikam? Cünkü kendi kanaliniz VeryansinTv haric hic bir yere davet edilmediginiz icin. Gecin birakin artik bunlari ve bize yol gösterin! Yeni birsey söyleyin. 100 yazidir ayni söylemler. Hepsini biliyoruz ve emin olun tartiyoruz. Siz nekadar cok y-chp yazsanizda Ben CHP ye oyumu verecegim! Baska care Yok. Siz Y-chp söyleyin bende bunu söylüyorum:“ cumhuriyetci ulusalci vatanimizi milletimizi seven Tek KADRO (parti degil) CHP Kadrosudur (ve TIP/TKP). Ve Sirf bu partilerde KADRO GENC AYDIN oldugu icin oyumu verecegim. Bana ne parti baskanindan. Türkiyedeki partiler istedigi kadar 19. yy da yasasin. Ben ve zihniyetim ve gelen Z kusagi parti baskanlara ya da popülist parti programlarina degil KADROYA bakiyoruz! Gecin o bitmis yaramaz parti baskanlarini ve programlarini! 21.yy da yasiyoruz bunlarin zamani gecti! Bakin Tayyibe Adam gidici cünkü akp kadrosu Yok ve kendisi yasli ve eskidi kafa ve düsünce 19.yy Ama cumhuriyetimizin vatandaslari 21. yy da yasiyor!
  Ne Nihat Abi senide 21.yy davet ediyorum.
  En mühümide LÜTFEN HANGI SECENEGI SUNUYORSUN SÖYLE!!!!! 100 yazidir ayni camuru atmayi birak biktik yani! AKP ye de zamaninda yaptigi pislikleri yüzlerine vura vura 20 yildir iktidarda tuturuldu! Cünkü magdur pozisyona girip oy aldi! Su an aynisini CHP icin yapiyorsunuz. Ya beynimizi yikayip y-chp icin calisiyorsunuz ya da bilmiyorum. Secmeyin dediginiz partiye milleti yönlendiriyorsunuz.
  Ve son not kusura bakma Nihat abi Ama Tüm partiler arasinda genede en iyisi CHP.
  Slmlar ve saygilar

  Cevapla
 3. Uyandıran güzel bir yazı daha..
  Türk(?!)
  CHP’li İzmirli teyzeler (?!)
  Müsilaj(?!)

  Cevapla
 4. Kıbrıs’a da bakmak lazım.

  Cevapla
 5. 11 ay önce

  Tebrik ediyorum. Aynen katılıyorum kardeşim.

  Cevapla
 6. 11 ay önce

  Her yazısında , bağımsız, milli cephe, milli muhalefet diyor ve açılım tezgahına, anayasanın giriş maddelerinin değiştirilmesi ve toprak bütünlüğüne karşı uyarıyor, ve patronsuz dümensiz holdingsiz kendi başına yayın yapıyor, milli cepheyi ve milli aydın ve adayları işaret ediyor, daha ne desin, anlaşılan TÜSİAD’cı Kemalistler gibi hdp liberal gemisine binmediği için bin dairesi olan imamoğlunu ifşa ettiği için NATO’nun iyi partisini ayyuka çıkarttığı için çok rahatsız olan var!

  Cevapla
 7. 11 ay önce

  Eski bir CHP üyesi olarak, CHP’ye oy verirsem ellerim kırılsın….!

  Cevapla
 8. 11 ay önce

  Kalemine sağlık… Abdullah Gül den nefret edenler mal gibi Halk tv seyrediyor… Şaka gibi

  Cevapla
 9. 11 ay önce

  Nihat Bey, hangi partiyi isaret ediyor. Sen işareti almışsan bize de soylersin. Ben kendisisine de yazdım. Cem Gürdeniz ile parti kursunlar destekleyelim. Ama muhalefet vatan haini diyerek. Akp ve tayyip i bir 5 yıl daha ülkenin içine etmesine göz mü yumalım. Çözümle gelsenize o zaman. Ne olacak bu memleketin hali muhabbetini kahvede yapın. Ya da bir parti örgutüne girip. O parti içinde elinizden geldiğince Kemalist ideoloji savunmak en doğrusu.

  Cevapla
 10. 11 ay önce

  “Gecin birakin artik bunlari ve bize yol gösterin! Yeni birsey söyleyin. 100 yazidir ayni söylemler. Hepsini biliyoruz ve emin olun tartiyoruz.” demişsin Nihat abiyi ve veryansını töhmet altında bırakarak. Hepsini biliyoruz diyorsun, madam her haltı biliyorsun çocuk musun da kime oy vereceğini de birilerinden duymak Nihat abiden duymak istiyorsun. Nihat Genç Yazarlık yapıyor akıl hocalığı değil. CHP en iyi parti demişsin evet ülkenin bölünmesini isteyenler ve sahte atatürkçüler için aynen CHP şu an en iyisi…

  Cevapla
 11. 11 ay önce

  Birileri rahatsız olmaya başladıysa birşeyler doğru yapılıyordur. Nihat Genç e yorumlarda bile saldıranlar varsa Doğru yoldasın abi Yazılarını ders alarak ilgiyle okuyoruz DEVAM ET lütfen. Saygılar.

  Cevapla
 12. 11 ay önce

  Halk TVnin patronu A.Gul degil. A.Gul Chatham House’un adamidir, yani Kiraliyetcilerin. Kiraliyetciler kim? Kiraliyetciler Kureselcilerdir. Kureselciler kim? Kureselciler neo-liberallerdir. Halk TV’de neo-liberal oldugu icin kureselci kaynaklardan nemalanan bir kurulustur. O halde neymis? HalkTV’de, A.Gul’de kureselcilere calisirlar. Sonuc: A.Gul kimsenin patronu degil. Patron cok daha yukarilarda.

  Cevapla
 13. 11 ay önce

  100 yazıdan sonra hala CHP’ye oy vereceğim diyen bir okuyucu kitlesi varsa Nihat ne yapsın (yazıcı kitlesi diyemiyorum çünkü baştan sona ilkokul 2-3 seviyesinde). Şu adama oy verin dese gidip koyun gibi oy mu vereceksin? Adam sana bağımsız Türkiye için oy ver diyor, emperyalistlerin oyuncağı olma diyor, CHP bile emperyalistlerin eline geçti diyor, sen hala çamur atmakla suçluyoruz. Kendin çamursun arkadaşım!

  Cevapla
 14. 11 ay önce

  Gül ta baştan beri MI6 ve dolaylı olarak da (Gülen üzerinden ) CIA bağlantılıdır. Bu yüzden Erbakan tarafından hiç sevilmedi ve ayıklandı. Refah’tan ayrılıp sırtını Gülen’e dayadığında ona yeterli karizması olmadığını ve Erdoğan’ı da transfer etmeleri gerektiği söylendi. Refah’ın başarılı iki dönem İstanbul belediye başkanı Erdoğan “siyasette en yukarı çıkmanın tek yolu ABD ile uyumlu ılımlı İslam modeli” diyerek ayartılınca millici Erbakan terkedildi, anayasa havalara fırlatıldı, esnafa yazarkasa protestosu yaptırıldı ve ekonomi dibe vurduruldu ki AKP’nin önü açılsın. Gül bu planda ikinci adamlığı kabul etti. İkinci adam olarak gerek Dışişleri’nde gerek Çankaya’da hep batının ve Gülen’in önünü açtı. Ne zaman ki Erdoğan aslına rücu edip bunların kucağından indi ve Batı’ya karşı tıpkı Erbakan gibi bir milli pozisyon aldı, Gül-Arınç-Davutoğlu-Babacan gibi ne kadar CIA/MI6 kuklası varsa Kılıçdaroğlu-İmamoğlu-Akşener gibi yeni kuklalar da eklenerek Erdoğan’ın karşısına sürüldü. Son birkaç yıldır kimin nerede pozisyon aldığına bu perspektiften bakarsanız herşey yerine oturur.

  Cevapla
 15. 11 ay önce

  cenk bey kısaca sen celladına aşık olmuşsun

  Cevapla
 16. Kadroya bakıyorum diyorsun…kadrodakileri bakmak değil görmek gerek..Mavi vatan’a karşı olan Çeviköz’ler, İmamoğlu’lar, Salıcı’lar, Toprak’lar, şeriatçı Cihangir İslam’lar, CHP’ye oy vermediklerini söyleyen Bekaroğlu’ları, Wiki meşhuru Tanrıkulu’lar bilemedim yetermi…

  Cevapla
 17. eline saglik. abdullah gule gelince nede olsa kraliçenin gulu kizartmayin onu

  Cevapla
 18. 11 ay önce

  yav he he

  Cevapla
 19. 11 ay önce

  Lütfen bize seceneginizi söyleyin !
  Sayin Genc, siz kime oy vereceksiniz, söyleyin bizde ona verelim.

  Cevapla
 20. 11 ay önce

  Gorbaçov’u da aynı güçler hazırladı ve Sovyetler Birliği’ni yıktırttı. ikinci birGorbaçov’u Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmak için görevlendirmişler.

  Cevapla
 21. 11 ay önce

  YALANCISIN NİHAT BEY ÖNCEKİ HALLERİNE NE OLDIDA BİRDEN PERİNÇEK GİBİ OLMADIK İFTİRALARA SARILIYORSUN SENDE MİLET İTTİFAKINA KARŞISIN ANLAŞILAN.

  Cevapla
 22. 11 ay önce

  Kalemine sağlık Nihat Ağabey.

  Cevapla
 23. 11 ay önce

  Nihat Genç hemşerime tespitlerinden ötürü tebrikler

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!