Halk TV’nin patronu kaçak restoranı açtı… Hangi CHP’liler katıldı?

featured

Halk TV’nin sahibi Cafer Mahiroğlu’nun Çanakkale’nin Ayvacık ilçesindeki sit alanı olarak kabul edilen, kıyı kenar çizgisi ihlal edilmiş kaçak işyerinin açılışına başta Veli Ağbaba, Muharrem Erkek, Seyit Torun gibi CHP’li yöneticiler katıldı.

CHP’ye yakınlığıyla bilinen Halk TV’nin patronu Cafer Mahiroğlu ve bazı CHP’liler, Asos’ta “Sit alanı olarak kabul edilen, kıyı kenar çizgisi ihlal edilmiş, yapı kayıt belgesindeki bina yakılıp kaçak bina yapılmış ve İnşaat mühürlenmiş ama mühür kırılmış” kaçak işletmenin açılışına katıldılar.

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesindeki Akaçak işyerinin açılışına başta CHP Parti Meclisi Üyesi Tahsin Tarhan olmak pek çok CHP’li katıldı. 

Açılışı sosyal medya hesabından paylaşan CHP Parti Meclisi Üyesi Tahsin Tarhan, “Genel Başkan Yardımcılarımız, PM Üyelerimiz ve milletvekili arkadaşlarımla birlikte Ayvacık Assos’ta Sayın Cafer Mahiroğlu’nun Select Et ve Balık Restaurant’ın açılışını gerçekleştirdik. Bölgeye ve çalışanlarına hayırlı uğurlu olmasını dileriz.” açıklamasında bulundu.

UTANMADINIZ MI BU NE CESARET? 

Açılışı paylaşan Tarhan’a sert tepki gösteren AKP Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Sorsan hak, hukuk, adalet! Bir işiniz de doğru olsun! Halk TV sahibi Cafer Mahiroğlu Assos’ta işyeri açıyor. Açılışta kimler yok ki? CHP tam kadro! Ama yer kaçak, yıkılacak! Daha ötesi mühürlenmiş ve mühür sökülmüş. Mühür fekkinden ceza davasına konu! Utanmadınız da bu cesaret ne?” paylaşımında bulundu.

KİMLER KATILDI?

Veli Ağababa (CHP Gn.Bsk.Yrd.)
Muharrem ERKEK (CHP G.Bsk.Yrd)
Seyit TORUN (CHP Gn.Bsk.Yrd.)
Ali Mahir BAŞARIR (CHP Mersin Mv.)
Mahmut TANAL (CHP İstanbul Mv.)
Ensar AYTEKİN (CHP Balıkesir Mv.)
Tahsin TARHAN (CHP Kocaeli Mv.)
Ülgür GÖKHAN (Çanakkale Bld.Bşk.)
Mesut BAYRAM (Ayvacık Bld.Bşk)
Mustafa Özacar (Gelibolu Bld Bşk)
Hakan Can (Bozcada Bld Bşk)
Erdal Doğan  (Çardak Bld Bşk)

RUHSAT İÇİN BAŞVURU YAPTILAR İZİN VERİLMEDİ!

Ayvacık İlçe Özel İdare Müdürlüğü’nden yapılan açıklama da şöyle:

“İmar mevzuatına aykırı yapılaşmaları önlemek için yapılan rutin saha kontrollerinde Çanakkale ili, Ayvacık ilçesi, Sazlı köyü, 157 ada 7 parselin güneyinde, tescil harici alan üzerinde bulunan yapıya Müdürlüğümüzce 27.05.2021 tarihinde imar kanununun 32. maddesinde istinaden tutanak tutulmuş ve yapı mühürlenerek inşaat durdurulmuştur.

Söz konusu alan için 2018 yılında çekilen hava fotoğraflarından da anlaşılacağı üzere, bugün itibariyle mevcut bulunan yapı, yapı kayıt belgesi alınan yapının yerine yapılmış yeni bir yapıdır. Kıyı kanunu kapsamında kamuya terk edilecek alanda bulunan yapının ilgililerince ruhsatlandırılması mümkün değildir.

157 ada 7 parsel, Orman niteliğinde olup mesire yeri olarak ihale yolu ile kiralanmıştır. Bu parselin güneyinde yapılan ruhsatsız yapı müstecir tarafından yapılmıştır. Söz konusu yapıya ait yapı kayıt belgesi izinsiz imalat nedeniyle geçerliliğini yitirdiğinden Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce iptal edilecek ve akabinde il özel idaresince 3194 sayılı imar kanunu gereği idari para cezası ve yıkım kararı alınacaktır.

Yine söz konusu alan 2. Derece doğal sit alanı içerisinde kaldığından 2863 sayılı kültür ve tabiat varlıklarını koruma kanununa göre izin alınmaksızın inşaat yapıldığı gerekçesiyle çevre ve şehircilik il müdürlüğünce savcılığa suç duyurusunda bulunulacaktır.

Ayvacık orman işletme müdürlüğünce müstecir tarafından sözleşmeye aykırı hareket edilmesi nedeniyle idari işlem başlatılacaktır. Ayrıca anılan yapı ile ilgili olarak müstecir tarafından Ayvacık ilçe özel idare müdürlüğüne işletme ruhsatı için başvuru yapılmış olmakla birlikte herhangi bir izin verilmemiştir.”

Halk TV’nin patronu kaçak restoranı açtı… Hangi CHP’liler katıldı?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

7 Yorum

 1. 1 sene önce

  Sarosun chp yi hdp lestirme tezgahcilarindan

  Cevapla
 2. 1 sene önce

  Dinime söven bari Müslüman olsa. Hep size mi? Acık ta bağa vir işte! Halk ne halt ederse etsin. Kimin umurunda.

  Cevapla
 3. 1 sene önce

  Yuh be! Ele verir talkını; kendi yutar salkımı.

  Cevapla
 4. 1 sene önce

  Muhalefetin Karşı çıktığı şeylere bir bakın;
  Neden biz yapamadık,
  Neden bu işlerden nemalanamıyoruz, feryadından başka bir şey değildir.

  İktidara gelindiğinde ise olanlar, olur, yapanlar farklıdır.

  Cevapla
 5. 1 sene önce

  Adamlar Orman Genel Müdürlüğü’nden 20 yıllığına kiralamışlar işletmeyi. Bir sorsaydınız konunun taraflarına. Orman idaresi kaçak yer mi kiralıyor yani? AKP kaynaklı haber yaparken dikkat etmek lazım.

  Cevapla
 6. 1 sene önce

  Kiralanan yer benzetirsek bir oda bir salon. Sen onu yıkıp billa yaparsan kaçak imşaat olur.

  Cevapla
 7. Muhalefette hukuğa uymak bu kadar. Birde iktidar olunca görün bizi. Talana karşıyız bize bir faydası yoksa. Partinin tüm bölge kadroları ve merkezden 3başkan yardımcısı ile yaptıklarımızı kandırılarak yaptık diyebiliriz mesala. Yada yaptıklarınız yapacaklarınızın teminatıdır derler yoksa adama

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!