Haluk Pekşen’in kızından açıklama: Babamı yanlış teşhis öldürdü

61 yaşında hayatını kaybeden eski CHP Milletvekili Haluk Pekşen'in kızı Ezgi Pekşen, babasının ölümüyle ilgili açıklamada bulundu. "Kovid, zatürre başlangıcı vs. türlü tahminlerde bulunsalar da bir türlü teşhis koyamadılar." diyen Ezgi Pekşen, 'Ne olacak bu memleketin hali' diye babama dert yanan o kişilerin aklına 'Size bir endoskopi yapalım' demek gelmedi." ifadelerini kullandı. 

featured

25 ve 26’ıncı dönem CHP Milletvekili Haluk Pekşen, 16 Eylül günü tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 61 yaşındaki Pekşen’in vefatı sonrası, “corona aşısına bağlı kalp kapakçığı zarında iltihaplanma” meydana geldiğine dair iddialar sosyal medyada hızlı yayıldı.

Haluk Pekşen’in dün defnedilmesinin ardından bir açıklama yapan kızı Ezgi Pekşen, babasının ölümüyle ilgili “Kamuoyunun yanlış bilgilendirilmemesi adına hayatımızın en acı günlerinden geçerken bu açıklamayı yapmak zorunluluğunu hissediyorum. Kıymetli babam Haluk Pekşen ne zatürre ne Covid ne de aşı sebebiyle hayatını yitirmiştir.” ifadelerini kullandı.

‘ACISI TÜM GECE DEVAM ETTİ’

Sözcü’den Elif Çavuş’un haberine göre Ezgi Pekşen, şöyle konuştu:

“15 Ağustos 2022 günü akşamı yemek yerken rahatsızlanması üzerine Acıbadem Bodrum Acil’ine gittik. ‘Göğsünde bir yanma hissettiğini, bu acının yemek esnasında başladığını’ ifade etti. Yapılan tahlil sonucunda kan değerleri referans aralıkları içerisinde, EKG’si de normal çıktı.

Ağrı kesici verip bizi eve gönderdiler. Babamın acısı tüm gece devam etti ve sabah erken saatte yeniden “Beni hastaneye götürün” dedi, doktorlar yine her şeyin normal olduğunu belirtseler de babam hastaneye yatmak istedi. O gece tansiyonu yükselip alçalmaya ve ateşi çıkmaya başladı.

‘BİR TÜRLÜ TEŞHİS KOYAMADILAR’

Çarşamba günü tüm değerleri yükselmişti, vücutta enfeksiyon oluşmuştu. Babamın sorumlu doktoru ne tuhaftır ki bir sözüm ona (!) gastrologtu. Kovid, zatürre başlangıcı vs. türlü tahminlerde bulunsalar da bir türlü teşhis koyamadılar.

Babam belki anlayan çıkar diye odaya gelen tüm doktorlara ‘Göğsümde yanma var, yatınca artıyor, yemek yiyince artıyor. Reflüm var ondan olabilir mi’ diye anlattı. Ama ‘Ne olacak bu memleketin hali’ diye babama dert yanan o kişilerin aklına ‘Size bir endoskopi yapalım’ demek gelmedi.

‘KALP HİZASINDA DELİK OLDUĞUNU FARK ETTİLER’

Bir süre sonra ‘İyileştin’ diye taburcu ettikleri babam daha da kötüleşti ve uçak ambulansla Ankara Güven Hastanesi’ne getirdik. Doktorlar yemek borusunun 32 cm’inde kalp hizasında delik olduğunu fark ettiler ve babama sordular.

Babam da balık yediği sırada fenalaştığını ve bunu Acıbadem’de ifade ettiğini söyledi. Ancak artık enfeksiyon kalp zarına yol yapmıştı, değerleri çok artmış ve uygulanan yanlış tedavi sebebiyle bağışıklık sistemi çökmüştü. Doktorlar ellerinden geleni yapsalar da 22 gün geçmişti.”

‘BU ACIYI HAZMEDEMİYORUZ’

Ezgi Pekşen, sözlerini şöyle noktaladı:

“Benim canım babam her zamanki gibi elinden gelen tüm mücadeleyi verdi ancak 1 ay dayanabildi. Yaşadığımız bu acıyı hazmedemiyoruz, yüreğimiz yanıyor. ‘Size anjiyo yapalım’ demek yerine ‘Size endoskopi yapalım’ deseler şu an Haluk Pekşen aslanlar gibi yanımızda olacaktı. Ancak babama konulan yanlış teşhis gibi yanlış bilgilerle insanların kandırılmasını kendi vicdanımıza yediremeyiz. Babamın durumunun aşı ile hiçbir ilgisi yoktur.”

Haluk Pekşen’in kızından açıklama: Babamı yanlış teşhis öldürdü

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Yazıklar olsun başka diyecek bir şey yok.
    Hem annemi hem de babamı kaybettim.
    Babama yıllarca teşhis koyamadılar, bir şekil de başlarından savdılar. Hastane bize bir kere lazım oldu onda da annemi kaybettim. Babam 60 sene kadar çalıştı bu memlekette vergilerini de ödedi, bir kere bir suça kavagaya karışmadı. ama devlete kapak atmış kişiler bu memleketin enfeksiyonudur…

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!