Haluk Pekşen’in ölüm nedeni belli oldu

CHP Trabzon eski Milletvekili Haluk Haluk Pekşen'in koronavirüs aşısı yüzünden hayatını kaybettiği iddia edilmişti. İddialara tepki gösteren Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol, Pekşen'in ölüm sebebinin balık kılçığı olduğunu açıkladı.

featured

Eski CHP’li vekil Haluk Pekşen’in Bodrum ve Ankara’daki iki ayrı hastanede bir ayı bulan yaşam mücadelesini kaybetmesinin ardından koronavirüs aşısı üzerinden tartışma açıldı. Ancak Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol, Pekşen’in, balık kılçığının yemek borusunu yırtmasıyla başlayan süreç nedeniyle hayatını kaybettiğini açıkladı.

Hürriyet’ten Bülent Sarıoğlu’nun haberine göre, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol, tedaviyi yürüten sorumlu hekimden bilgi aldığını söyledi. Şenol, “Sorunun aşıyla ilgili olmadığı kesin anlaşılmış. Sanırım haberi yapan arkadaş kalp zarı iltihabıyla kalp kası iltihabını karıştırmış” dedi.

‘AŞI DEĞİL, DELİCİ CİSİM’

Sosyal medya hesabından da ayrıntı paylaşan Şenol, “Aşı değil, delici cisim. Haberle ilgili tek doğru cümle kalp zarı iltihabı-perikardit olduğuydu. Yemek borusuna kaçan yabancı cisim (Balık kılçığı) yemek borusunu yırtmış ve kalbin de içinde bulunduğu ana boşluk mediastene açılınca… Yemek borusunda yırtılmaya bağlı. Gayet ciddi haber siteleri dahil ölümcül bir yanlış bilgi paylaştı. Bir deli bir kuyuya taş atar hesabı” değerlendirmesini yaptı.

PEKŞEN İÇİN TBMM’DE TÖREN

Pekşen için bugün TBMM’de cenaze töreni düzenlendi. Törene Pekşen’in ailesi ve yakınları ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın ve milletvekilleri katıldı.

Pekşen’in cenazesi, TBMM’de düzenlenen törenin ardından Kocatepe Camisi’ne getirildi. Öğle namazının ardından Pekşen’in cenaze namazı kılındı.

Buradaki cenaze törenine, Pekşen’in ailesi ve yakınlarının yanı sıra eski TBMM Başkanı Hikmet Çetin, CHP parti yöneticileri, eski ve yeni çok sayıda milletvekili katıldı.

Haluk Pekşen’in cenazesi daha sonra Cebeci Asri Mezarlığında toprağa verildi.

İKİ DÖNEM MİLLETVEKİLLİĞİ YAPTI

1961’de Trabzon Yomra’da doğan Pekşen, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Avukatlık ve öğretim üyeliği yapan Pekşen, çok sayıda sivil toplum örgütünün kuruluşunda ve yöneticiliğinde bulundu.

25. ve 26. dönem CHP Trabzon Milletvekilliği görevinde bulunan Pekşen, evli ve iki çocuk babasıydı.

Haluk Pekşen’in ölüm nedeni belli oldu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 6 ay önce

  sürekli aşıları temize çıkarma gibi bir çaba var..balık kılçığını otopside nasıl buldunuz ayrıca…otopsi yapıldımı daha doğrusu..ailesi açıklama yapmalı….korkmayın arkadaş konuşun ki haklıyla haksız ayrışsın..

 2. 6 ay önce

  erkek kardeşim kalbi sıkışınca acil servise götürdük…kalp krizi bulguları var ama hiçbir tahlil bunu desteklemedi…atipik kalp krizlerinin ve ölümlerin sayısında artış var ..aşıların emboliye neden olduğu biliniyorken başka sorumlu aramak gereksiz

 3. 6 ay önce

  Günlül vaka sayıları !
  Levrek kılçığı sayısı: 11
  Sazan kılçığı: 12
  Hamsi kılçığı: 26
  Alacacağnız tedbirler kılçıktan güçlü değildir
  Maske+mesafe+kılçık
  Bili(n)minde Kıl(ç)ığını çıkardılar

 4. 6 ay önce

  y-chp için çok fazla geleni cumhuriyetçi bir kişilikti..
  ışıklar içinde uyusun.

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!