Hamza Yerlikaya’nın ismi silinsin talebi

featured

Sahte lise diploması tartışmalarının odağındaki isim Hamza Yerlikaya’nın, memleketi Sivas’ta bir ortaokula ve Konya’da bir liseye verilen adının okullardan silinmesi için harekete geçildi.

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı, AKP eski milletvekili ve güreşçi Yerlikaya’nın okullardan adının silinmesi için Eğitim İş Sendikası, Milli Eğitim Bakanlığı’na başvurma kararı aldı. Bakanlığın, talebi reddetmesi durumunda sendika Yerlikaya’nın Sivas’taki bir ortaokul ile Konya’daki bir liseye verilen adının silinmesi için dava dava açacak.

‘BİR UTANÇ ABİDESİ’

Sözcü’den Sultan Uçar’ın haberine göre, Eğitim İş Sendikası Genel Başkanı Orhan Yıldırım “Sahte diplomalı birinin adı, gerçek diploma veren okullarda yaşatılamaz. Karatay’daki spor lisesi ve Sivas’taki ortaokulun tabelaları bir utanç abidesidir. Öğrencilere doğruluk, dürüstlük, hak ve adalet böyle aşılanamaz. Bakanlığa başvurup, Yerlikaya’nın adının okullardan silinmesini isteyeceğiz. Dava da açacağız” dedi.

Hamza Yerlikaya’nın ismi silinsin talebi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 2 sene önce

    sahte diploması olan yedek subay olarak askerlik yapamaz..sahte diploması olan,üniversiteye kayıt yaptıramaz..30 sene önce bile bu tespit ediliyordu..bu aynı zamanda kamu kuruluşlarını aşağılamaktır..YALAN HABER..

  2. 2 sene önce

    Tamam ben de farklı kurumlarda bu kadar fazla görev verilmesine karşıyım. Büyük olasılıkla bu görevler kendine bile sorulmadan verildi. Ama bu kadar da adama saldırı olmaz. Adam diplomalarını gösterdi. Kaldı ki, Türkiye’ye dünya ölçeğinde madalyalar kazandırmış, bayrağını göndere çektirmiş bir insan.Kantarın topuzunu kaçırdınız. Gidin Türkiye düşmanları ve içimizdeki işbirlikçileri ile uğraşın.

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!