Hanefi Avcı’nın rütbeleri geri alınıyor

Hakkında soruşturma açılan Kaçakçılık ve Organize Suçlar Mücadele Dairesi eski başkanı ve emekli emniyet müdürü Hanefi Avcı'nın rütbeleri geri alınıyor.

featured

Katıldığı bir TV programında, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’la ilgili Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) kararına uyulması gerektiğini söyleyen eski Kaçakçılık ve Organize Suçlar Mücadele Dairesi Başkanı Hanefi Avcı’ya soruşturma açılmıştı.

Avcı’nın 375 sayılı KHK’ya eklenen geçici 35. madde doğrultusunda rütbelerinin geri alınmasına karar verildi. Kararın eski polis şefine tebliğ edilmesi ile emekli polis kimliği ve silahı da geri alınacak.

35. MADDE NEYİ İÇERİYOR?

“TSK, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve EGM’den çıkarılanların, herhangi bir mahkeme kararına gerek duymadan sahip oldukları rütbe ve memuriyetlerinin alınarak, tekrar kabul edilmemek üzere kamu görevinden çıkarılması hususu düzenlenmiştir. Bu kamu görevlileri 15 gün içerisinde Devlet Personel Başkanlığı’na bildirilerek ilişiklerinin kurumlarından kesilmesi sonucuyla karşılaşırlar.”

Hanefi Avcı’nın rütbeleri geri alınıyor

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 5 gün önce

    Kendisini tanimam ama bu adam en berbat zamanlarda elini tasin altina koymaktan hicbir zaman cekinmemistir. Herkesin fetonun bagirsaklarini emmek icin kuyruk oldugu donemde bile kitap yazdi ve feto tarafindan hapse atildi pasifize edilmek icin. Ha baskalari da var o donem hapis yatip simdi efe gibi dolanan, ama bu adamin ben oyle oldugunu dusunmuyorum. Aksine dair elinde bilgi, belge olan yorumlara yazsin.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!